VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 26 MAJA 2019 r.

• Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać w naszej parafii rocznicę I Komunii św.

• Od poniedziałku do środy, przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę, Kościół w Polsce obchodzi Dni Modlitw o urodzaje. W tych dniach szczególnie módlmy się o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy dla rolników.

• We wtorek przypada 38. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Na Mszach św. będziemy się modlić o jego rychłą beatyfikację.

• W środę przypada wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Zachęcamy do wypraszania łask za jej wstawiennictwem, także poprzez modlitwę przy relikwiach.

• W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• Tego dnia przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

• Również w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona odmawiana po Mszach św. wieczornych, a w przyszłą niedzielę po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i czerwcowym o godz.15.00.

• W I sobotę miesiąca `nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15 w górnej Świątyni. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• W niedzielę 2 czerwca przypada XII Święto Dziękczynienia. W tym roku dziękować będziemy za wielkich pasterzy – św. Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego. Do Świątyni w uroczystej procesji zostaną wprowadzone relikwie bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki sióstr nazaretanek. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu jako uczestnicy albo wolontariusze. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 10.30, parking będzie nieczynny. MSZE ŚW. O GODZ. 8.00 i 9.00 będą w Panteonie.

• Nowenną do Opatrzności Bożej przed XII Świętem Dziękczynienia modlimy się po nabożeństwach majowych, a w sobotę po nabożeństwie czerwcowym.

• Kurs Filip to rekolekcje, które w dniach 7-9 czerwca poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Przymierze” z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na plakatach i parafialnej stronie internetowej.

• Parafialny Piknik pt. SPOTKAJMY SIĘ odbędzie się 15 czerwca w godz. 15.00-19.00. Będzie zabawa, konkursy, grill i inne atrakcje.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od soboty na nabożeństwa czerwcowe, odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 15.00.

• Parafialna grupa pielgrzymkowa zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 6-14 sierpnia. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj o godz. 20.00 w górnej świątyni. Szczegółowe informacje u ks. Jarosława.

• Parafia organizuje wyjazdy wakacyjne:
    » w dniach 27 lipca – 3 sierpnia wyjazd dla młodzieży do Zwardonia. Zapisy przyjmują ks. Jarosław i ks. Bartosz.
    » w dniach 20-27 sierpnia wyjazd dla rodzin, dzieci i młodzieży do Wisły. Zapisy przyjmuje ks. Bartosz.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

WIZYTA DUSZPASTERSKA, 27 maja – 6 czerwca 2019 r.

• Poniedziałek, 27 maja, ul. Klimczaka 8 m. 50-96
  • Wtorek, 28 maja, ul. Klimczaka 8A m. 1-32
  • Środa, 29 maja, ul. Klimczaka 8A m. 33-64
  • Czwartek, 30 maja, ul. Klimczaka 8A m. 65-77

• Poniedziałek, 3 czerwca, ul. Klimczaka 8A m. 78-93 i ul. Klimczaka 10 m. 1-16
  • Wtorek, 4 czerwca, ul. Klimczaka 10 m. 17-22, 10A m. 1-20, i 10B m. 1-19
  • Środa, 5 czerwca, ul. Klimczaka 10C m. 1-24 i 10D m. 1-7
  • Czwartek, 6 czerwca, ul. Klimczaka 10D m. 8-18

Wizytę zaczynamy o godz. 19.00.