VI NIEDZIELA WIELKANOCY, 17 maja 2020 r.

• Jutro przypada 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować za życie i pontyfikat Papieża Polaka. Podczas Mszy św. dzisiaj i jutro będą wystawione jego relikwie.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 15.00 przed Mszą św.

• Od poniedziałku do środy, przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę, Kościół w Polsce obchodzi Dni Modlitw o urodzaje. W tych dniach szczególnie módlmy się o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy dla rolników.

• Jutro obchodzić będziemy wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni.

• Od środy rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona odmawiana po Mszach św. wieczornych, a w przyszłą niedzielę w czasie nabożeństwie majowego o godz.15.00.

• Msza św. w języku angielskim zostanie odprawiona w niedzielę 24 maja o godz. 18.00.

• W niedzielę 31 maja będziemy przeżywali uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

• Wszystkie decyzje dotyczące rocznicy I Komunii św. są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w dedykowanej zakładce (wejście przez baner pod menu na stronie głównej).

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym. Szczególnie zapraszamy dzieci, aby przynajmniej jedną dziesiątkę różańca odmówiły razem z nami w domach, łącząc się z nami duchowo (online).

• Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego jest ponownie otwarte dla zwiedzających codziennie w godz. 12.00-19.00, ostatnie wejście o godz. 18.00. Dzisiaj dla parafian specjalna zniżka.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• Od dzisiaj zmniejszają się restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Podczas Mszy św. lub innego obrzędu na 1 uczestnika musi przypadać 10 m². Oznacza to, że w naszej Świątyni może przebywać jednocześnie 367 osób oraz w Panteonie Wielkich Polaków 300 osób. Zachowajmy odpowiednie odstępy. Przypominamy o noszeniu maseczek. Zachęcamy do przyjmowania Pana Jezusa w Komunii św. na rękę. Komunia św. najpierw udzielana jest osobom, które przyjmują ją na rękę, później tym, którzy chcą przyjąć ją do ust. Proszę tylko nie wyciągać języka poza wargi.

• Przypominamy, że Świątynia jest otwarta dla modlących się przez cały dzień. W Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Przypominamy o obowiązku spowiedzi wielkanocnej. Spowiedź w Świątyni w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, przed Mszą św. o godz. 12.00 i od godz. 17.30 do 18.00. Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi poza dyżurami proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem. Chcemy zachować przepisy sanitarne. Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy świętej i przyjęcia Komunii Świętej sakramentalnej w dni powszednie.

• Konferencje przed chrztem św.dla narzeczonych zostały zawieszone do odwołania.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.