VIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 3 marca 2019 r.

• Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych postanowień abstynenckich.

• Także dziś przypada 12. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji ks. kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, a jutro święto św. Kazimierza Królewicza. To także dzień imienin naszego Arcypasterza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników w I wtorek miesiąca o godz. 17.45.

• W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, przygotowujący nas do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. W tym dniu w naszej Świątyni rozpocznie się tegoroczna modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych Warszawy. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 18.00 i 20.00, której przewodniczył będzie ks. kard. Kazimierz Nycz. Szczegółowy program oraz wykaz kościołów stacyjnych na każdy dzień Wielkiego Postu dostępne są w gablocie i na parafialnej stronie internetowej. Po Mszach św. zespół parafialny Caritas będzie zbierał jałmużnę dla ubogich.

• W Środę Popielcową osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia.

• Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• Od czwartku 7 marca przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 będzie udzielane specjalne błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.

• Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 15.00. Za pobożny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

• W piątek 15 marca zapraszamy na adorację Chrystusa Ukrzyżowanego, która odbywać się będzie w dolnym kościele o godz. 19.30.

• Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

• Rekolekcje wielkopostne dla dzieci planujemy od 11 do 13 marca, a dla dorosłych od piątej niedzieli Wielkiego Postu.

• Katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży odbywają się w naszej parafii w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.

• W Instytucie Papieża Jana Pawła II rozpoczęła działalność Poradnia życia małżeńskiego i rodzinnego. Nie jest to poradnia dla narzeczonych. Można w niej skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów: psychiatry, psychologa i doradcy/mediatora rodzinnego. Spotkania odbywają się w czytelni, mieszczącej się na parterze budynku Instytutu (nr domofonu: 3) w czwartki w godz. 17.00-19.00. Rejestracja na spotkania pod nr tel.: 22 2131190 lub e-mailowo: instytut@ipjp2.pl.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

Zaproszenie Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego
na Święto Papieskie

Drodzy Diecezjanie,

w środę, 13 marca br., będziemy obchodzili Święto Papieskie z racji 6. rocznicy wyboru Papieża Franciszka na Stolicę św. Piotra. Jednocześnie będziemy dziękowali Panu Bogu za 100-lecie przywrócenia relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską i 100-lecie pierwszego posiedzenia Konferencji Episkopatu Polski.

Tego dnia w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Jego Eminencja Kardynał Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.

Zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, zapraszam księży diecezjalnych i zakonnych, osoby życia konsekrowanego, dzieci i młodzież, ruchy katolickie, grupy i wspólnoty parafialne do Świątyni Opatrzności Bożej na wspólne dziękczynienie 3 marca na godz. 17.30.

Wszystkim z serca błogosławię.

Kazimierz Kardynał Nycz
                                                                                        Arcybiskup Metropolita Warszawski