XI ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA, 3 czerwca 2018 r.

• Dzisiaj obchodzimy XI Święto Dziękczynienia. W tym roku jego hasłem są słowa „Dziękujemy za niepodległość”. Do Świątyni w uroczystej procesji zostaną wprowadzone relikwie św. Faustyny. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
    Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 15.00, a nabożeństwo czerwcowe ok. godz. 21.20.
    Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji Dnia Dziękczynienia. BÓG ZAPŁAĆ.

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 15.00.

• Jutro przypada 30. rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji kard. Kazimierza Nycza. Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą.

• W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• Również w czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków na każdej Mszy św.

• W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Również w piątek rozpocznie się nowenna przed wspomnieniem św. Brata Alberta, zakonnika. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

• Zapraszamy na Parafialny Piknik SPOTKAJMY SIĘ, który odbędzie się 10 czerwca, w godz. 15.00-19.00. Będzie zabawa, dmuchańce, konkursy, grill i inne atrakcje. Ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Moja Parafia”. Prace należy wykonać na kartkach formatu A4.

• 10 czerwca ulicami stolicy przejdzie Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny – Polska Rodziną Silna! Manifestacja pro-life wyruszy o godz. 12.15 z pl. Trzech Krzyży, Traktem Królewskim na Pl. Zamkowy.

• Polska Opera Królewska zaprasza na koncert oratoryjny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w naszej Świątyni. W programie znajdą się utwory religijne Wolfganga Amadeusza Mozarta: Msza Koronacyjna C-durTe Deum. Koncert odbędzie się w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej. Msza św. o godz. 19.00 będzie w dolnym kościele.

• Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej organizuje dwudniową pielgrzymkę rowerowo-samochodową do Sanktuarium NMP i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie w dniach 16-17 czerwca (sobota-niedziela). Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej i u ks. Piotra.

• W najbliższy czwartek w naszej Świątyni będzie spotkanie szkół im. Ks. Jana Twardowskiego organizowane przez Instytut Papieża Jana Pawła II. Msza św. z udziałem Księdza Kardynała o godz. 12.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 i w piątki po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 z możliwością skorzystania z sakramentu spowiedzi.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

WIZYTA DUSZPASTERSKA, 4-18 czerwca 2018 r.

• Poniedziałek, 4 czerwca, Al. Rzeczypospolitej 22C m. 46-73
  • Wtorek, 5 czerwca, Al. Rzeczypospolitej 22C m. 74-85 i 23 m. 3-32
  • Środa, 6 czerwca, Al. Rzeczypospolitej 23 m. 33-62
  • Czwartek, 7 czerwca, Al. Rzeczypospolitej 23m. 63-77

• Poniedziałek, 11 czerwca, Al. Rzeczypospolitej 23 m. 78-87, 23A m. 2-21
  • Wtorek, 12 czerwca, Al. Rzeczypospolitej 23A m. 22-66
  • Środa, 13 czerwca, Al. Rzeczypospolitej 23A m. 67-96
  • Czwartek, 14 czerwca, Al. Rzeczypospolitej 23A m. 97-110

• Poniedziałek, 18 czerwca, Al. Rzeczypospolitej 23A m. 111-120
Wizytę rozpoczynamy o godz. 19.00.