XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 czerwca 2019 r.

• Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedziele o godz. 15.00.

• Jutro obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

• W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków na każdej Mszy św.

• W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Tego dnia na Mszach św. będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

• Również w piątek zapraszamy na  Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.

• W sobotę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na Mszach św. zbierana będzie taca na Daninę św. Piotra. Odpust zupełny dla posługujących się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub Biskupa przy spełnieniu pozostałych warunków.

• Tego dnia Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Od niedzieli 7 lipca przechodzimy na wakacyjny rozkład Mszy św. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

• Ponawiamy zaproszenie do grupy pielgrzymkowej z naszej parafii, która podobnie jak w ubiegłym roku wyruszy z siedemnastkami 6 sierpnia spod Świątyni na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00.

• Módlmy się za dzieci, młodzież i nauczycieli rozpoczynających wakacje.

• Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Na czas wakacji przerywamy wizytę duszpasterską, gdyby była potrzeba poświęcenia mieszkania, prosimy o indywidualny kontakt z księdzem.