XVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 19 lipca 2020 r.

• Dzisiaj rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. W sobotę w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa błogosławieństwo dla kierowcówpoświęcenie pojazdów po Mszy św. o godz. 12.00. Będziemy podjeżdżać pod główne drzwi Świątyni.

• Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• W każdy wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii będą wystawione jego relikwie.

• W środę przypada święto św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, a w sobotę święto św. Jakuba, apostoła.

• W czwartki po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.

• Msza św. w języku angielskim w sobotę o godz. 17.00.

• Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.

• Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na rodzinne warsztaty edukacyjne pt. „Lato na kocykach”, podczas których dzieci wraz z rodzicami będą mogły własnoręcznie wykonać zabawki i zaprojektować przypinkę, a na najmłodszych będą czekać kolorowanki. Zajęcia odbędą się w dziś w godz. 11.30-14.00 na terenie zielonym na placu przez Świątynią. Serdecznie zapraszamy.

• Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i zamieszczane na parafialnej stronie internetowej.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    » po Mszy św. o godz. 7.00,
    » 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    » od godz. 17.30 do 18.00.
    Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Parafialna grupa pielgrzymkowa na Jasną Górę zaprasza do uczestnictwa duchowego w tegorocznej pielgrzymce. Szczegółowe informacje zostaną podane pod koniec lipca.

• Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego jest ponownie otwarte dla zwiedzających. Jest to bardzo dobra propozycja na wakacje w mieście i dla gości, którzy odwiedzają nas w Warszawie.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Z woli kard. Kazimierza Nycza, w naszej parafii nastąpią zmiany personalne wśród księży wikariuszy. Ksiądz Mateusz Kielarski został skierowany na dalsze studia z zamieszkaniem w parafii św. Józefa na Woli.
    Do naszej wspólnoty parafialnej zostali skierowani ks. Piotr Powałka i ks. Marcin Ziajkowicz, których powitamy 26 sierpnia.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

• Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.