XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 28 lipca 2019 r.

• Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

• Przypominamy, że w lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Jutro rozpoczyna się nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu jutro w godz. 19.30-20.00.

• We wtorek na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii będą wystawione jego relikwie.

• W czwartek rozpocznie się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości narodu.

• 1 sierpnia przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. za poległych o godz. 18.00.

• I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15 w górnej Świątyni. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Ponawiamy zaproszenie do grupy pielgrzymkowej z naszej parafii, która podobnie jak w ubiegłym roku wyruszy z siedemnastkami 6 sierpnia spod Świątyni na Jasną Górę

• Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.