XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 2 sierpnia 2020 r.

• Dzisiaj nawiedzając kościół parafialny, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej i Komunia św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wyznanie wiary i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

• W środę rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• W czwartek obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

• W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca, okazja aby odnowić przyjaźń sakramentalną z Jezusem. Spowiedź w czwartek jak w dni powszednie, w piątek dodatkowo na Mszy św. porannej, południowej i od godz. 17.00 do 19.00.

• Godzina Święta czyli wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek po Mszy św. do godz. 20.00.

• Adoracja w ciszy w I piątek po Mszy św. wieczornej i różańcu do godz. 20.00.

• W piątek przypada wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego. Podczas Mszy św. będą wystawione jego relikwie.

• Przypominamy, że w sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy wszystkich parafian do podejmowania postanowień abstynenckich oraz do modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

• Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
    » po Mszy św. o godz. 7.00,
    » 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
    » od godz. 17.30 do 18.00.
    Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy św. i przyjęcia Komunii św. sakramentalnej w dni powszednie.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

• Parafialna grupa pielgrzymkowa na Jasną Górę zaprasza do uczestnictwa duchowego w tegorocznej pielgrzymce. Bliższe informacje pod adresem: intencje.do.Maryi@gmail.com.
    Można już zarejestrować się jako pielgrzym duchowy (zachęcamy do przyłączenia się do grupy Amarantowej): https://app.evenea.pl/event/309wppag17.

• Muzeum Jana Pawła i Prymasa Wyszyńskiego jest ponownie otwarte dla zwiedzających. Jest to bardzo dobra propozycja na wakacje w mieście i dla gości, którzy odwiedzają nas w Warszawie.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.

• Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

• Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

• Dziękujemy za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.