XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, ​4 sierpnia 2019 r.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.

• Jutro rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w piątek po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie od godz. 17.30 do 18.00.

• We wtorek obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Dodatkowo o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. dla pielgrzymów siedemnastek. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy, a także prosimy o pomoc w przygotowaniu posiłku dla pątników o godz. 7.00. Prosimy o wzięcie noży i desek do krojenia.

• Tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii będą wystawione jego relikwie.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników we wtorek o godz. 17.45.

• W środę przypada wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego. Po Mszy św. będzie możliwość uszanowania relikwii.

• W piątek obchodzić będziemy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, a w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

• W przyszłą niedzielę z intencją dziękczynną za 40. rocznicę pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Ojczyzny w kierunku Jasnej Góry wyruszy pielgrzymka rowerowa. Wyprawa zostanie poprzedzona Mszą św. o godz. 8.00 w Panteonie Wielkich Polaków.

• Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy wszystkich parafian do podejmowania postanowień abstynenckich oraz do modlitwy o trzeźwość w naszym narodzie.

• Parafialna grupa pielgrzymkowa zaprasza do grupy Amarantowej WPP AG „17” na Jasną Górę w dniach 6-14 sierpnia. Z grupą w tym roku pielgrzymuje ks. Jarosław. Dzisiaj ostatni dzień zapisów.

• Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.