XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 1 września 2019 r.

• Dzisiaj przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych w latach 1939-1945 zostanie odprawiona o godz. 12.00.

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00.

• Msza św. o błogosławieństwo Boże na rozpoczęcie roku szkolnego jutro o godz. 8.00 w dolnym kościele.

• Poświęcenie tornistrów dzieci ze szkół podstawowych odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.

• Wspólnota Apostolstwa Miłosierdzia i Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących i za zatwardziałych grzeszników w najbliższy wtorek o godz. 17.45.

• I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

• I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

• I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15 w górnej Świątyni. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.

• Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii, które odbędzie się w niedzielę, 15 września, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

• Ofiary złożone za tydzień na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.

• Zapraszamy Parafian, Przyjaciół Opatrzności Bożej i Darczyńców na odpust parafialny, który odbędzie się w sobotę 21 września. Rozpoczynamy o godz. 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwa różańcowa o godz. 10.30, a następnie konferencja o. Piotra Szczepańskiego, franciszkanina, pt. „Czy warto się modlić, skoro Opatrzność Boża czuwa nad nami?”. Po niej Msza św. o godz. 12.00. Homilię wygłosi o. Piotr. Szczegóły w gablocie i na parafialnej stronie internetowej.

• W niedzielę 22 września o godz. 12.00 uroczysta Msza św. z okazji odpustu ku czci Bożej Opatrzności, na którą serdecznie zapraszamy.

• Zakończenie sezonu motocyklowego również w sobotę 21 września. Motocykliści wyruszą spod Świątyni o godz. 8.30 do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

• We wtorek 24 września rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.15 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.

• Kończymy wakacje, w niedzielę zapraszamy na Msze św. także o godz. 8.00 do dolnego kościoła.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• W namiocie obok Świątyni jest wystawa pokonkursowa dotycząca propozycji wystroju naszej Świątyni. Godziny otwarcia są podane na parafialnej stronie parafialnej.