XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 8 września 2019 r.

• Poświęcenie tornistrów dzieci ze szkół podstawowych podczas Mszy św. o godz. 10.30.

• Dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie Metropolitalnego Seminarium Duchownego.

• Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym i w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.

• Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w II środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.

• Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza na otwarte spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę o godz. 19.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

• W sobotę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. o godz. 12.00 będziemy adorować  wystawione relikwie Krzyża Świętego.

• Tego dnia wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu o godz. 10.50.

• Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii, które odbędzie się w niedzielę, 15 września, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

• Zapraszamy Parafian, Przyjaciół Opatrzności Bożej i Darczyńców na odpust parafialny, który odbędzie się w sobotę 21 września. Rozpoczynamy o godz. 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwa różańcowa o godz. 10.30, a następnie konferencja o. Piotra Szczepańskiego, franciszkanina, pt. „Czy warto się modlić, skoro Opatrzność Boża czuwa nad nami?”. Po niej Msza św. o godz. 12.00.

• Po każdej Mszy św. przyjmujemy zapisy do nowej grupy przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy młodzież, która rozpoczęła naukę w klasie VIII. Prosimy o kontakt z ks. Piotrem.

• Zapisy do ministrantów uczniów od klasy II szkoły podstawowej u ks. Jarosława, a do bielanek zaprasza ks. Bartosz.

• Ksiądz Bartosz zaprasza młodzież licealną na spotkania Wspólnoty Młodzieży Opatrzności w piątek o godz. 19.30 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

• 5 października rozpocznie się kurs małżeński nie narzeczeński. Jest to cykl 7 spotkań, podczas których małżonkowie wzmacniają swoje relacje, spędzając ze sobą czas w miłej atmosferze randki. Podczas kursu nie ma rozmów grupowych, małżonkowie rozmawiają tylko ze sobą. Spotkania będą odbywały się w soboty od godz. 15.00 do 18.00. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przez formularz internetowy. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.

• Po wakacyjnej przerwie pracę wznowił chór parafialny Canticum Gratiorum. Próby odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19.00.

• We wtorek 24 września rozpocznie się kurs przedmałżeński. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.

• Przypominamy, że konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.