Archiwum

Rok:
Miesiąc:

Apel Przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości

Zbliża się sierpień. Wielu z nas odpoczywa, zwiedza, szuka spokoju i wytchnienia od codziennych trudów. Rolnicy przeżywają czas najintensywniejszej pracy. Pielgrzymi wyruszają na drogi prowadzące ku Jasnej Górze. Przed nami ważne uroczystości maryjne i patriotyczne. Co roku właśnie w sierpniu prosimy wszystkich Polaków: podejmijcie dobrowolną abstynencję. Pokażcie, że potraficie odpoczywać i bawić się bez alkoholu.

Nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego

Dziś rozpoczyna się nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 7 sierpnia.
Błogosławiony Edmundzie, który wiele razy dałeś wyraz twej niezachwianej ufności w Bożą Opatrzność, módl się za nami.

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”

W dniach 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

Pochowani w Panteonie Wielkich Polaków – RYSZARD KACZOROWSKI

28 lat temu, 19 lipca 1989 r. Ryszard Kaczorowski został ostatnim prezydentem RP na Uchodźstwie.
22 grudnia 1990 złożył urząd na ręce nowo wybranego w pierwszych, od zakończenia II wojny światowej, wolnych wyborach w kraju i zaprzysiężonego prezydenta RP Lecha Wałęsy. Na Zamku Królewskim w Warszawie uroczyście przekazał mu insygnia władzy państwowej II Rzeczypospolitej Polskiej.

Zaniosą Twoją intencję do Maryi

Parafialna grupa pielgrzymkowa idąca na Jasną Górę z 17-tkami chętnie przyjmie i zaniesie Maryi intencje parafian i przyjaciół naszej parafii.

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec

Intencja ewangelizacyjna: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

Monstrancja Fatimska w Świątyni Opatrzności Bożej

Z okazji 100-lecia objawień fatimskich we wrześniu 2017 r. Polacy przekażą Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii wotum w postaci Monstrancji Fatimskiej. Obecnie trwa Pielgrzymka Pokoju i Pojednania, podczas której monstrancja odwiedza polskie sanktuaria, parafie i ośrodki dla osób niepełnosprawnych. Do Świątynia Opatrzności Bożej dotrze ona 26 czerwca.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 23 czerwca

„Alleluja. Dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo Jego łaska trwa na wielki” (Ps 118, 1)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika

We wspomnienie św. Brata Alberta, 17 czerwca, podczas wszystkich Mszy św. będą wystawione jego relikwie. Po Mszach św. możliwość ich uczczenia przez ucałowanie.
Przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych Bóg dokonuje cudów. Zachęcamy do wypraszania łask za ich wstawiennictwem i oddawania czci relikwiom, które mamy w Świątyni Opatrzności Bożej. Korzystajmy z tego dobrodziejstwa.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Ołtarz I poświęcony Matce Bożej Jasnogórskiej w roku Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu » Ołtarz II poświęcony św. Bratu Albertowi w Roku Apostoła Ubogich z okazji 100. rocznicy jego śmierci » Ołtarz III poświęcony Matce Bożej Fatimskiej w roku 100. rocznicy objawień » Ołtarz IV nawiązujący do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Idźcie i głoście”

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z Najświętszym Sakramentem ulicami Klimczaka, Sarmacką, Osią Królewską i al. Rzeczypospolitej. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona kolejna Msza św. dla osób, które uczestniczyły w procesji, a nie były na Mszy św.

Zjazd szkół im. ks. Jana Twardowskiego

W czwartek, 8 czerwca, odbył się doroczny ogólnopolski zjazd szkół, noszących w swej nazwie godność wybitnego kapłana i poety ks. Jana Twardowskiego. Tuż przed wejściem do siedziby Instytutu Jana Pawła II, organizatora zjazdu, uczniowie i nauczyciele zostali przywitani wielkoformatową mapką, na której mieli za zadanie zaznaczyć z jakiej miejscowości przyjechali.

Holy Mass in English

The Holy Mass in English will be celebrated on Sunday 11st of June at 13.30 pm in the Pantheon of the Great Poles.

X Święto Dziękczynienia – „Dziękujemy za chleb”

Pod hasłem „Dziękujemy za chleb” już po raz dziesiąty będzie obchodzone Święto Dziękczynienia. Niedziela, 4 czerwca, będzie okazją do dziękczynienia za życie i posługę św. Brata Albert oraz dzieła charytatywne i ludzi włączających się w posługę potrzebującym.

Słowo Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego na X Święto Dziękczynienia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywana dziś w liturgii Kościoła, ma charakter wyjątkowy. Jest to bowiem dopełnienie i zamknięcie czasu paschalnego, a zarazem początek czasu Kościoła. Duch Święty zesłany apostołom w dniu Pięćdziesiątnicy staje się źródłem życia i jedności rodzącej się wspólnoty.

X Święto Dziękczynienia – „Dziękujemy za chleb”

Dziękujemy i modlimy się dziś za tych, którym możemy, chcemy i powinniśmy pomagać – powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz na początku uroczystej Mszy św. sprawowanej w X Święto Dziękczynienia, które odbywa się po raz pierwszy także wewnątrz Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich w Warszawie.

Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego

W sobotę, Mszą św. o godz. 18.00, rozpoczniemy czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym pozostaniemy na modlitwie wielbiąc Pana Jezusa i przywołując Ducha Świętego. Czuwanie zakończymy około godz. 21.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Serce Jezusa, Syna Ojca Przedwiecznego,
Serce Jezusa, w łonie Matki Dziewicy przez Ducha Świętego utworzone,
Serce Jezusa, ze Słowem Bożym istotowo zjednoczone,
zmiłuj się nad nami

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | . . . . | 23 |  

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej