Archiwum

Rok:
Miesiąc:

Nowenna do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem św. Faustyny

Opatrzności Boża, która wszystkim rządzisz i wszystkim kierujesz – wierzę w Ciebie! » Opatrzności Boża, która czuwasz i opiekujesz się każdym stworzeniem – ufam Tobie! » Opatrzności Boża, która jako Matka najtroskliwsza zaspakajasz na każdy dzień wszystkie potrzeby swych dzieci – kocham Cię, uwielbiam Cię, powierzam się Tobie!

Miłość jest najważniejsza. Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin

Wspominając dzień zaślubin małżeńskich, wobec Boga w Trójcy Jedynego, Ojca i Syna, i Ducha Świętego; wzywając na świadków Osobę Niepokalanej, szczególne dopełnienie Trójcy, Wszystkich Aniołów i Świętych oraz wszystkich tutaj zebranych, przyrzekamy...

Zbiórka książek dla dzieci i młodzieży

Biblioteka Instytutu Papieża Jana Pawła II prowadzi zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży. Książki można przynosić do 21 maja do czytelni biblioteki w budynku obok Świątyni Opatrzności Bożej. Będą one przekazane do bibliotek Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka i hospicjach.

Nowenna za wstawiennictwem św. Urszuli

Dla zasług Pana naszego Jezusa Chrystusa przyjmij, o Boże, modlitwy zanoszone do Ciebie za wstawiennictwem świętej Urszuli, wiernej naśladowczyni cnót Najświętszego Serca Syna Twego, i udziel nam łask, o które z ufnością prosimy. Amen. Święta Urszulo, módl się za nami!

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ukazały się im też jakby języki ognia, które się rozdzielały, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.

Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego

Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza. (J 7, 37-39)
W sobotę będziemy czuwać przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego! Startujemy o godz. 20.00. Przyjdź i zaproś najbliższych oraz przyjaciół.

Mały Rycerzyk Niepokalanej nie tylko dla najmłodszych

Rycerstwo Niepokalanej i Wspólnota Mam serdecznie zapraszają na spotkanie z Siostrami Franciszkankami Rycerstwa Niepokalanej, które odbędzie się we wtorek, 15 maja, o godz. 10.30 w Instytucie Papieża Jana Pawła II.

II Europejski Festiwal Schumana

Instytut Myśli Schumana zaprasza na „II Europejski Festiwal Schumana”, który odbędzie się w niedzielę 13 maja w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, pod patronatem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy jeszcze wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba».

II Europejski Festiwal Schumana

Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Idźmy kształtować Europę pod sztandarem Sługi Bożego Roberta Schumana”. Tematem był wkład i rola Polski w budowanie jedności oraz solidarności i pokoju w Europie i świecie, opartych na wartościach chrześcijańskich, a także ideach Sługi Bożego Roberta Schumana.

Pielgrzymka Rycerstwa Niepokalanej

Serdecznie zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Sanktuarium św. Jana Pała II w Krakowie. Zawieziemy z ks. Piotrem wszystkie nasze intencje i prośby do miejsca, o którym św. Jan Paweł II mówił, że z niego „wyjdzie iskra miłosierdzia na cały świat”.

Boże Miłosierdzie w życiu Rycerzy Niepokalanej

Wszyscy jesteśmy powołani do zjednoczenia z Bogiem i zmierzamy do Niego wieloma drogami, będąc „w duchu ufności wobec Boga i miłosierdzia wobec bliźnich, poprzez czyny, słowa i modlitw”, tak jak jest to w przesłaniu u sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Faustyna Kowalska.

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Dziewięć dni przed Zesłaniem Ducha Świętego Kościół rozpoczyna modlitewną nowenną do Ducha Świętego. Nowenna ta jest najstarszym zgromadzeniem modlitewnym Kościoła. Jest to modlitwa polecona przez samego Pana Jezusa w dniu Wniebowstąpienia.

Nowenna do św. Stanisława Papczyńskiego

9 maja rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera, które obchodzić będziemy 18 maja.
Relikwie Świętego od 11 kwietnia 2015 r. znajdują się w Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do modlitwy i wypraszania potrzebnych łask w tym szczególnym miejscu i czasie.

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

7 maja rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii, którą obchodzić będziemy 16 maja.
Relikwie Świętego od 2 czerwca 2013 r. znajdują się w Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i wypraszania potrzebnych łask w tym szczególnym miejscu i czasie.

VI niedziela Wielkanocna. Przykazanie miłości

To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja».
I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.
TRANSMISJA MSZY ŚW. Z GODZ. 12.00

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj

Intencja ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

Motocyklowe odkęcenie manetki ze św. Józefem

Sezon motocyklowy 2018 otworzyła pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Z małym poślizgiem czasowym, ale za to z Bożym błogosławieństwem motocyklistki wyruszyli spod Świątyni Opatrzności Bożej.

Litania Loretańska

Miesiąc maj, poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. Jest to miesiąc nabożeństw, podczas których rozbrzmiewa w kościołach, przy kapliczkach czy figurach przydrożnych Litania do Najświętszej Maryi Panny, nazywana popularnie Litanią Loretańską.

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | . . . . | 23 |  

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej