Rok:
Miesiąc:

Koncert z okazji Dnia Papieskiego

W niedzielę 8 października w Świątyni Opatrzności Bożej – z okazji XVII Dnia Papieskiego pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” – odbędzie się koncert. Głównym zespołem i „muzycznym gospodarzem” będzie chór „Gospel Rain”.

Nowenna do bł. Honorata Koźmińskiego

Zachęcamy do modlitwy nowenną do bł. Honorata Koźmińskiego przed jego liturgicznym wspomnieniem, które będziemy obchodzić 13 października. Czas trwania nowenny: 4-12 października.

Msza św. z wystawieniem relikwii Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są relikwie.

Idźmy naprzód z nadzieją! – List Episkopatu Polski

Dzisiejsze czytania mszalne wskazują na najgłębsze fundamenty chrześcijańskiej nadziei. Nie wynika ona z ufności w nasze siły i zdolności, nie jest oparta na szczęśliwym zbiegu okoliczności czy łaskawości losu, nie jest także dobrym nastrojem czy tanim pocieszeniem. Nadzieja rozpalająca serce człowieka wierzącego płynie natomiast z Boga, z Jego mocy i miłości, która nas otacza.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 29 września

Za [wielką] bowiem cenę zostaliście nabyci. Nie bądźcie więc niewolnikami ludzi! (1 Kor 7, 23)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Pielgrzymka na zakończenie sezonu motocyklowego 2017

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na pielgrzymkę motocyklową kończącą tegoroczny sezon motocyklowy. Motocykliści wyruszą spod Świątyni Opatrzności Bożej w sobotę, 23 września, o godz. 9.00. W roku 70. rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki celem pielgrzymki będzie Włocławek (Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i tama na Wiśle – miejsce pamięci).

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Kurs przedmałżeński

Kurs w formie 10 cotygodniowych spotkań zakończonych dniem skupienia.
Kurs odbywać się będzie we wtorki o godz. 19.00 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II.
Pierwsze spotkanie: 19 września 2017 r.

Piąte objawienie fatimskie

W dniu 13 września 1917 r. seria zjawisk atmosferycznych dostrzeżona została przez zgromadzonych w Cova da Iria ludzi w liczbie około 15-20 tysięcy osób. Nagłe ochłodzenie atmosfery, zblednięcie słońca do tego stopnia, że można było widzieć gwiazdy, oraz rodzaj deszczu jakby płatków kwiatów czy śniegu, które znikały przed dotknięciem ziemi.

Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi

Każdy z nas może poświęcić swoje życie Maryi, zawierzając Jej wszystkie jego aspekty – czyli sukcesy, problemy, wyzwania, niepokoje, sprawy rodzinne, społeczne i narodowe. Człowiek żyjący we współczesnym świecie ma wiele powodów do niepokoju, ale Maryja wskazuje na Jezusa jako Tego, który wprowadza pokój do naszej codzienności.

Żywa Korona Maryi

Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.

Nowenna do Opatrzności Bożej przed odpustem parafialnym

W sobotę i niedzielę, 16-17 września, będziemy obchodzić w Świątyni Opatrzności Bożej odpust parafialny. Aby duchowo przygotować się do tej uroczystości zachęcamy do modlitwy nowenną do Opatrzności Bożej, którą rozpoczynamy 7 września. Zapraszamy do wspólnej modlitwy każdego dnia trwania nowenny po wieczornej Mszy św. lub do modlitwy indywidualnej.

Msza św. na rozpoczecie roku szkolnego

Boże, wiem, że muszę się uczyć i zdobywać wiedzę, ale też wiem, że potrzebuję mądrości, a tylko Ty, Boże, możesz mnie nią obdarzyć. Daj mi Panie Jezu mądrość, aby ze mną była i proszę, abym umiał z niej dobrze korzystać, wówczas, gdy Ty mi dajesz kochanych ludzi i dobre wspaniałe rzeczy. Piękny jest nasz świat – spraw, bym żył w nim mądrze i roztropnie. Niech nie opuszcza mnie Twoja mądrość i Twoja miłość.

78. rocznica wybuchu II wojny światowej

Ileż razy ten okrzyk bólu wyrywał się z serc milionów mężczyzn i kobiet, którzy od 1 września 1939 roku do końca lata 1945 doświadczyli jednej z najbardziej niszczycielskich i najbardziej nieludzkich tragedii w naszych dziejach! Mamy obowiązek przypomnieć sobie w obliczu Boga te tragiczne fakty, by uczcić pamięć zmarłych.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 25 sierpnia

Jam jest chleb życia.Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. (J 6, 35)

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | . . . . | 23 |