Rok:
Miesiąc:

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Jubileuszowy Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odnowimy Jubileuszowy Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.
Parafian, którzy będą uczestniczyli w Eucharystii o innej godzinie zachęcamy do indywidualnej modlitwy.

Utrudnienia w ruchu komunikacyjnym

W najbliższą niedzielę, w związku z organizacją obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, w godz. 10.30-13.30 z ruchu wyłączona będzie ul. Prymasa A. Hlonda na odcinku od al. Rzeczypospolitej do ronda kard. A. Sapiehy. Obsługa komunikacyjna będzie odbywać się od ul. Sejmu Czteroletniego. Objazd będzie poprowadzony ulicami al. Rzeczypospolitej, Sejmu Czteroletniego, Ledóchowskiej.

Orędzie Ojca Świętego na I Światowy Dzień Ubogich

Jeśli chcemy naprawdę spotkać Chrystusa, to konieczne jest, abyśmy dotknęli się Jego Ciała w ranach ubogich, w odpowiedzi na Komunię sakramentalną otrzymaną w Eucharystii. Ciało Chrystusa łamane podczas Świętej Liturgii pozwala nam się odnaleźć przez miłość wspólną w obliczach oraz w osobach najbiedniejszych braci i sióstr.

Spotkanie dla dzieci komunijnych

Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 19 listopada, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 17 listopada

Dobry jest Pan dla ufnych, dla duszy, która Go szuka (Lm 3, 25)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

„Klucze do Nieba” i „Komórki na misje”

Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę starych kluczy i telefonów komórkowych wraz z ładowarkami w ramach akcji Księży Werbistów „Klucze do Nieba” i „Komórki na misje”. Klucze i telefony można wkładać do kosza wystawionego przy zakrystii w Panteonie Wielkich Polaków oraz w niedziele w szklanym wejściu do górnej świątyni.

Eucharistic Celebration with Cardinal Tagle

W niedzielę, 12 listopada, o godz. 19.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana z arcybiskupem Manili kard. Luis Antonio Tagle z Filipin. W Eucharystii udział wezmą także biskupi z Australii, Brazylii oraz Afryki.

Msza św. z okazji Święta Niepodległości (TRANSMISJA ONLINE)

W sobotę, 11 listopada, w Świątyni Opatrzności Bożej odbędą się uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Świątynia Opatrzności Bożej jako Wotum Narodu jest szczególnym miejscem do przeżywania tego rodzaju uroczystości. Uroczystej Eucharystii o godz. 9.00 będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Msza F-dur w Świątyni Opatrzności Bożej

Podczas uroczystości związanych z obchodami Narodowego Dnia Niepodległości, 11 listopada 2017 r., o godz. 20.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie wykonana Msza F-dur. Dzieło to wykonają wybitni polscy artyści: Iwona Socha, Małgorzata Walewska, Andrzej Lampert i Przemysław Firek, a także Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Chór Artos im. Skoraczewskiego, Chór Polskiego Radia oraz Górecki Chamber Choir.

Inauguracja obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Uroczystą Eucharystią w Świątyni Opatrzności Bożej rozpoczęły się tegoroczne obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncelebrowało ją dwunastu biskupów, wśród nich nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i kilkudziesięciu kapłanów.

Podaruj zmarłym niebo, 1-8 listopada

Od uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada każdego dnia możesz uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami.
Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na listopad

Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.

Litania do Wszystkich Świętych

Boże, Ty widzisz, że wskutek naszej słabości upadamy w grzechy, okaż nam swoje miłosierdzie i spraw, aby przykłady Twoich świętych odnowiły w nas miłość ku Tobie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Bal ze Świętymi 2017 (ZAPISY ZAKOŃCZONE)

Wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zapraszamy serdecznie na „Bal ze Świętymi”. Bal odbędzie się we wtorek, 31 października, w godz. 17.00-20.00. Rozpoczniemy go procesją ze świętymi, a następnie przejdziemy do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II na wspólną zabawę.

Halloween to nie zabawa, lecz pogaństwo!

„Halloween jest świętem z gruntu antychrześcijańskim” – przestrzega abp Marek Jędraszewski w liście do wiernych. Metropolita łódzki podkreśla, że nie powinny w nim uczestniczyć, nawet w formie zabawy, osoby wierzące. Dorośli zaś „powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem”.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 27 października

A teraz ustami i z całego serca śpiewajcie i wychwalajcie imię Pana! (Syr 39, 35)

Misja w centrum wiary chrześcijańskiej

Musimy postawić sobie kilka pytań dotykających naszej chrześcijańskiej tożsamości i naszych obowiązków jako ludzi wierzących w świecie ogłupionym wieloma złudzeniami, zranionym wielkimi frustracjami i rozdartym wieloma bratobójczymi wojnami, które niesprawiedliwie uderzają zwłaszcza w niewinnych. Co jest podstawą misji? Co jest istotą misji? Jakie jest niezbędne nastawienie misji?

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | . . . . | 23 |