Rok:
Miesiąc:

Modlitwa przy relikwiach św. Brata Alberta

W najbliższą sobotę, 3 czerwca, o godz. 18.00 przybędą z Krakowa do bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie relikwie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
Zapraszamy do wspólnej i indywidualnej modlitwy do godz. 21.00 przy relikwiach św. Brata Alberta prosząc za Jego wstawiennictwem w różnych naszych potrzebach.

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, 29 maja

We wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, na Mszach św. będą wystawione jej relikwie. Po Eucharystii możliwość oddania im czci przez ucałowaniu. Zapraszamy do wypraszania łask za wstawiennictwem polskich Świętych i Błogosławionych. Korzystajmy z tego daru Kościoła.

Zaproszenie Arcybiskupa Warszawskiego na X Święto Dziękczynienia

W najbliższą niedzielę spotkamy się w Wilanowie, w Świątyni Opatrzności Bożej, na dziesiątym Święcie Dziękczynienia. Nauczeni przez św. Brata Alberta będziemy dziękować za chleb i wszystkich, którzy potrafią się dzielić chlebem i chleba potrzebują.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 26 maja

„Panie, jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić” (Łk 5, 12b)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Współnota mam zaprasza na Mszę św. w Dzień Matki

Z okazji Dnia Matki, 26 maja, wspólnota mam zaprasza wszystkie mamy z dziećmi i w stanie błogosławionym na Mszę św. z homilią dla mam i specjalnym indywidualnym błogosławieństwem, która zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po Mszy św. spotkanie integracyjne.

Nowenna do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem św. Brata Alberta

Nowennę przed X Świętem Dziękczynienia, które w tym roku obchodzić będziemy pod hasłem „Dziękujemy za chleb” rozpoczynamy 26 maja.
W Roku Świętego Brata Alberta w uroczystej procesji w pierwszą niedzielę czerwca do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną wprowadzone relikwie Apostoła ubogich.

Wolontariat na Święto Dziękczynienia

Centrum Opatrzności Bożej, organizator X Święta Dziękczynienia, zwróciło się do naszej parafii z prośbą o pomoc przy organizacji uroczystości.
Wszystkich chętnych do udzielenia pomocy prosimy o kontakt e-mailowy: kontakt@civilitate.pl.

List Episkopatu Polski z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich

Celem objawień Maryjnych, w szczególności tych w Fatimie, jest ukazanie i wyjaśnienie znaków czasu w dobie kryzysu wiary. W odczytywaniu owych znaków ważną rolę pełni Maryja, Matka Zbawiciela, kiedy wzywa wciąż na nowo do realizowania woli Bożej, jako jedynej gwarancji zachowania ładu i pokoju na świecie.

Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera

Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. Jego kanonizacji dokonał papież Franciszek 5 czerwca ubiegłego roku.
Przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych Bóg dokonuje cudów. Zachęcamy do wypraszania łask za ich wstawiennictwem i oddawania czci relikwiom, które znajdują się w Panteonie Wielkich Polaków. Korzystajmy z tego dobrodziejstwa.

Litania do błogosławionych Franciszka i Hiacynty

Papież Jan Paweł II beatyfikował Hiacyntę i Franciszka Merto 13 maja 2000 r. w Fatimie.
Dziś, 13 maja 2017 r., w tym samym miejscu uroczystej kanonizacji dzieci fatimskich dokona papież Franciszek.

Holy Mass in English

The Holy Mass in English will be celebrated on Sunday 14th of May at 13.30 pm in the Pantheon of the Great Poles.

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

Rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii, którą obchodzić będziemy 16 maja.
Relikwie Świętego zostały umieszczone w Panteonie Wielkich Polaków 2 czerwca 2013 r. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i wypraszania potrzebnych łask w tym szczególnym miejscu i czasie.

Wieczór modlitwy wstawienniczej

„Odnów nas Boże i daj nam zbawienie” (Ps 80)
Eucharystia, uwielbienie, modlitwa wstawiennicza, adoracja, Słowo Boże.
Świątynia Opatrzności Bożej, sobota (13 maja) godz. 18.00.

Pierwszy Europejski Festiwal Schumana

„Pierwszy Europejski Festiwal Schumana”, poświęcony osobie i myśli Sługi Bożego Roberta Schumana, jednego z ojców założycieli wspólnoty narodów Europy po II wojnie światowej, odbędzie się w sobotę, 13 maja, na terenie Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie.

Nowenna ku czci Matki Bożej Fatimskiej

Panie, Boże Wszechmogący, przez wzgląd na Syna Twojego Jednorodzonego, który swoim życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem, odkupił nas dla wiecznego zbawienia, błagamy Ciebie, udziel nam łaski abyśmy rozważając tajemnice Różańca Świętego, Błogosławionej Dziewicy Maryi, umieli godnie naśladować to co one zawierają, a otrzymali to co one obiecują.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | . . . . | 23 |