Archiwum

Rok:
Miesiąc:

Pożegnanie ks. Andrzeja

W niedzielę na Mszy św. o godz. 19.00 pożegnaliśmy ks. dr. Andrzeja Persidoka, który w najbliższą sobotę zakończy swoją posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
Wyraziliśmy wdzięczność Bogu za dobro jakie otrzymaliśmy od ks. Andrzeja w ciągu ostatniego roku jego pracy duszpasterskiej wśród nas.

Apel o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną.

Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

Msze św. z wystawieniem relikwii o godz. 7.00, 12,00 i 18.00.
14 sierpnia 1941 r. o. Kolbe zmarł dobity zastrzykiem trucizny – fenolu przez funkcjonariusza obozowego, kierownika izby chorych Hansa Bocka o godz. 12.50 w bloku nr 11 (śmierci). Ciało o. Maksymiliana zostało spalone w obozowym krematorium.

Różaniec z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich

W dniu 13 sierpnia 1917 r., gdy czwarte objawienie miało mieć miejsce, dzieci nie mogły być obecne w Cova da Iria, ponieważ zostały uprowadzone przez administratora Ourem, który chciał zmusić je do ujawnienia tajemnicy. Dzieci jednak pozostały nieugięte.

Nowenna do św. Maksymiliana Kolbego

Święty Maksymilianie, zapalony miłością Boga, opromieniony światłem Niepokalanej Dziewicy, wskazywałeś ludowi Bożemu rozliczne formy apostołowania do zwycięstwa dobra i dla rozszerzenia królestwa Bożego na całym świecie. Uproś nam światło i siłę, abyśmy mogli czynić dobro i pociągać innych do Chrystusowej miłości.

Spotkanie z Raymondem Naderem

Zapraszamy na spotkanie z Raymondem Naderem, świeckim ewangelizatorem z Libanu, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.30 w Świątyni Opatrzności Bożej. Będzie to także okazji do modlitwy przy relikwiach św. Charbela.

Odpust Porcjunkuli – 2 sierpnia

W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Na prośbę Franciszka przywilej ten został zatwierdzony przez papieża Honoriusza III. Początkowo można go było zyskać jedynie między wieczorem dnia 1 sierpnia a wieczorem dnia 2 sierpnia.

Apel Przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości

Zbliża się sierpień. Wielu z nas odpoczywa, zwiedza, szuka spokoju i wytchnienia od codziennych trudów. Rolnicy przeżywają czas najintensywniejszej pracy. Pielgrzymi wyruszają na drogi prowadzące ku Jasnej Górze. Przed nami ważne uroczystości maryjne i patriotyczne. Co roku właśnie w sierpniu prosimy wszystkich Polaków: podejmijcie dobrowolną abstynencję. Pokażcie, że potraficie odpoczywać i bawić się bez alkoholu.

Nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego

Dziś rozpoczyna się nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 7 sierpnia.
Błogosławiony Edmundzie, który wiele razy dałeś wyraz twej niezachwianej ufności w Bożą Opatrzność, módl się za nami.

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”

W dniach 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

Pochowani w Panteonie Wielkich Polaków – RYSZARD KACZOROWSKI

28 lat temu, 19 lipca 1989 r. Ryszard Kaczorowski został ostatnim prezydentem RP na Uchodźstwie.
22 grudnia 1990 złożył urząd na ręce nowo wybranego w pierwszych, od zakończenia II wojny światowej, wolnych wyborach w kraju i zaprzysiężonego prezydenta RP Lecha Wałęsy. Na Zamku Królewskim w Warszawie uroczyście przekazał mu insygnia władzy państwowej II Rzeczypospolitej Polskiej.

Zaniosą Twoją intencję do Maryi

Parafialna grupa pielgrzymkowa idąca na Jasną Górę z 17-tkami chętnie przyjmie i zaniesie Maryi intencje parafian i przyjaciół naszej parafii.

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec

Intencja ewangelizacyjna: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego.

Monstrancja Fatimska w Świątyni Opatrzności Bożej

Z okazji 100-lecia objawień fatimskich we wrześniu 2017 r. Polacy przekażą Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Portugalii wotum w postaci Monstrancji Fatimskiej. Obecnie trwa Pielgrzymka Pokoju i Pojednania, podczas której monstrancja odwiedza polskie sanktuaria, parafie i ośrodki dla osób niepełnosprawnych. Do Świątynia Opatrzności Bożej dotrze ona 26 czerwca.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 23 czerwca

„Alleluja. Dziękujcie Panu, bo jest dobry, bo Jego łaska trwa na wielki” (Ps 118, 1)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika

We wspomnienie św. Brata Alberta, 17 czerwca, podczas wszystkich Mszy św. będą wystawione jego relikwie. Po Mszach św. możliwość ich uczczenia przez ucałowanie.
Przez wstawiennictwo świętych i błogosławionych Bóg dokonuje cudów. Zachęcamy do wypraszania łask za ich wstawiennictwem i oddawania czci relikwiom, które mamy w Świątyni Opatrzności Bożej. Korzystajmy z tego dobrodziejstwa.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Ołtarz I poświęcony Matce Bożej Jasnogórskiej w roku Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu » Ołtarz II poświęcony św. Bratu Albertowi w Roku Apostoła Ubogich z okazji 100. rocznicy jego śmierci » Ołtarz III poświęcony Matce Bożej Fatimskiej w roku 100. rocznicy objawień » Ołtarz IV nawiązujący do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Idźcie i głoście”

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z Najświętszym Sakramentem ulicami Klimczaka, Sarmacką, Osią Królewską i al. Rzeczypospolitej. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona kolejna Msza św. dla osób, które uczestniczyły w procesji, a nie były na Mszy św.

  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | . . . . | 23 |  

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej