Archiwum

Rok:
Miesiąc:

VI Święto Dziękczynienia

W niedzielę, 2 czerwca, na Polach Wilanowskich przy Świątyni Opatrzności Bożej odbyło się po raz szósty Święto Dziękczynienia. Rozpoczęła je procesja z relikwiami św. Andrzeja Boboli, wielkiego i heroicznego świadka wiary z okazji 75. rocznicy sprowadzenia do Polski jego relikwii.

Msza św. dziękczynna za dar życia

23 marca w Panteonie Wielkich Polaków celebrowana była Msza św. dziękczynna za wyjątkowy dar – dar życia. Msza św. była jednym z punktów programu obchodzonego w ostatnich dniach II Tygodnia dla Życia.

Wizyta Kardynała na budowie Świątyni Opatrzności Bożej

W środę, 13 lutego, Świątynię Opatrzności Bożej odwiedził ks. kard. Kazimierz Nycz. Duszpasterz archidiecezji warszawskiej przyjechał na spotkanie dotyczące projektu frontowej części elewacji Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Koncert kolęd w Panteonie Wielkich Polaków

W niedzielę, 27 stycznia, w Panteonie Wielkich Polaków odbył się koncert kolęd. Wystąpił warszawski chór Allegrezza del Canto, śpiewający pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego.

Wspomnienie o kard. Józefie Glempie

Prymas Józef Kardynał Glemp był niezwykle skromnym, ciepłym, serdecznym i bezpośrednim kapłanem. Był człowiekiem wielkiej pokory i mądrości. Potrafił rozmawiać z ludźmi w każdym wieku i o różnych poglądach. Bardzo cenił sobie spotkania z młodzieżą, do których rzetelnie się przygotowywał.

Msza św. dziękczynna w wigilię Chrztu Pańskiego

W sobotę, 12 stycznia, o godz. 18.00 w Panteonie Wielkich Polaków została odprawiona Msza św. dziękczynna. Była ona okazją do osobistego podziękowania Bogu Trójjedynemu za łaskę Chrztu Świętego.

I Królewski Festiwal Światła

W dniach 5-6 stycznia w Wilanowie odbył się I Królewski Festiwal Światła. Poszczególne wydarzenia festiwalowe miały miejsce w różnych częściach dzielnicy. Jednym z takich miejsc był plac przed Centrum Opatrzności Bożej.

Noc Uwielbienia

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Noc Uwielbienia, która rozpocznie się 31 października o godz. 20.00 w Świątyni Opatrzności Bożej i potrwa do północy.
Noc Uwielbienia jest czasem modlitwy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To wspólna adoracja Jezusa i trwanie przy Słowie Bożym oraz uwielbienie Boga pieśniami i psalmami,

Dziękczynienie za opiekę Opatrzności Bożej

W sobotę, 29 grudnia, w wigilię Święta Świętej Rodziny, o godz.18.00 została odprawiona Msza św. dziękczynna za opiekę i wszelkie łaski, którymi Boża Opatrzność obdarza nasze rodziny.

Rzecznicy prasowi w Centrum Opatrzności Bożej

– To dla nas niezmiernie ważne, aby Centrum było rozpoznawalnym miejscem na mapie Warszawy. Jesteśmy otwarci na współpracę z samorządami warszawskich dzielnic – mówi Karol Kobyliński.

Msza św. w intencji dzieci poczętych i ich rodziców

Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie serdecznie zaprasza na Mszę św. w intencji dzieci poczętych i ich rodziców. Eucharystia zostanie odprawiona w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia o godz. 18.00
Po Mszy św. można będzie złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego.

Uroczystości pogrzebowe ks. infułata Zdzisława Króla

24 listopada o godz. 13.00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. infułata Zdzisława Króla, wieloletniego kanclerza Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, proboszcza parafii Wszystkich Świętych na Grzybowie.
Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Zygmunt Szadkowski spoczął w Panteonie Wielkich Polaków

O godz. 11.15 do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie przywieziona została trumna z prochami śp. Zygmunta i Wandy Szadkowskich. Ze wszystkimi honorami została ona wprowadzona przez ks. prałata Aleksandra Seniuka do Panteonu Wielkich Polaków, gdzie o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św.

Pochówek prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego

W sobotę, 3 listopada, w Świątyni Opatrzności Bożej odbył się ponowny pochówek ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00, kiedy do Świątyni została przywieziona trumna z ciałem prezydenta Kaczorowskiego. Została ona powitana przez bpa drohiczyńskiego Antoniego Pacyfika Dydycza.

Powrót do Polski. Pochówek śp. Zofii i Stefana Korbońskich

W dniu 1 października w Świątyni Opatrzności Bożej odbyły się uroczystości związane ze sprowadzeniem do Ojczyzny i złożeniem w kryptach Panteonu Wielkich Polaków doczesnych szczątków śp. Zofii i Stefana Korbońskich. Wcześniej, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawiona została Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz.

Pierwsza uroczystość odpustowa w Parafii Opatrzności Bożej

W niedzielę, 30 września, w parafii pw. Opatrzności Bożej obchodzona była po raz pierwszy uroczystość odpustowa.
Z tej okazji o godz. 12.00 w Panteonie Wielkich Polaków odprawiona została uroczysta Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił ksiądz prałat Henryk Małecki.

Pielgrzymka na zakończenie sezonu motocyklowego 2012

Motocykliści wyruszą spod Świątyni Opatrzności Bożej w sobotę, 22 września, o godz. 9.00. Trasa pielgrzymki będzie wiodła poprzez Łowicz, Domaniewice, Walewice, a jej zakończenie planowane jest na Placu Piłsudskiego, gdzie jej uczestnicy będą mogli wziąć udział w uroczystej ceremonii zakończenia XII Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

Odsłonięcie Tablicy Pamięci Ułanów Karpackich

W dniu 1 września w Świątyni Opatrzności Bożej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W Panteonie Wielkich Polaków została uroczyście odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona pamięci Ułanów Karpackich. Uroczystości organizowane były przez Zarząd Stowarzyszenia Ułanów Karpackich i Zarząd Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej.

Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademicka Grup „17”

W poniedziałek, 6 sierpnia, wyruszyła Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademickich Grup „17”. Organizatorem pielgrzymki jest Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego (SAC), a przewodnikiem ks. Jan Oleszko SAC. Hasło tegorocznej pielgrzymki to „W domu Matki”.

  | 1 | . . . . | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |   następne »

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej