Rok:
Miesiąc:

Koncert Chóru Soli Deo w Panteonie

W niedzielę, 11 marca, zespół Soli Deo z Łęczycy zapewnił oprawę muzyczną Mszy św. o godz. 12.00, a tuż po niej wykonał pieśni wielkopostne.
Chórem Soli Deo działającym przy parafii św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy dyrygował Artur Krzysztof Kuczek.

Parafia z Płońska otrzymała relikwie bł. Jana Pawła II

Przekazanie relikwii odbyło się w Świątyni Opatrzności Bożej w sobotę, 3 marca, o godzinie 17.30. Podczas uroczystości ks. dr Paweł Gwiazda, proboszcz parafii Opatrzności Bożej, poprowadził modlitwę i pobłogosławił parafian.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Panteonie Wielkich Polaków

Warto przynajmniej kilka razy pójść za Jezusem Drogą Krzyżową. Jeśli kończymy nasze obowiązki zawodowe wcześniej i mamy możliwość uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, a tego nie robimy, to trzeba zadać sobie pytanie, jak przeżywamy Wielki Post?

Zaufać Bożej Opatrzności

– Przyjeżdżając do Świątyni Opatrzności Bożej, mam świadomość, że jest ona potrzebna nie tylko Warszawie i całej Polsce, ale każdemu z nas, w tym mnie, osobiście, byśmy pamiętali o dziękczynieniu – mówił ks. kard. Kazimierz Nycz w specjalnym wywiadzie dla TVN24. Rozmowa to część cyklu „Dziękuję”, którego motywem przewodnim jest idea dziękczynienia.

Dziękczynienie za udane lądowanie Boeinga

Ksiądz kard. Józef Glemp przewodniczył dziś w Świątyni Opatrzności Bożej Mszy św. dziękczynnej za udane lądowanie Boeinga 767 w dniu Wszystkich Świętych.
We Mszy udział wzięła załoga samolotu z kpt. Tadeuszem Wroną, pasażerowie szczęśliwie zakończonego lotu i pracownicy PLL LOT z rodzinami.

Kształcąca podróż

Pierwsza szkolna grupa uczniów wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Miasta Papieskie”. Dzieci przyjechały do Świątyni Opatrzności Bożej z Szafranek koło Ostrołęki. Bezbłędnie rozwiązywały krzyżówki i quizy o Janie Pawle II.

Niezwykła podróż do „Miast Papieskich”

Grupa rekolekcyjna 40 dzieci z siostrami urszulankami jako pierwsza wzięła udział w projekcie edukacyjnym dla dzieci „Miasta Papieskie”. W podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej odbyli podróż do czterech miast: Wadowic, Krakowa, Warszawy i Rzymu. Miasta te odegrały szczególną rolę w życiu Jana Pawła II.

Motocykliści pod Świątynią Opatrzności Bożej

W piątek, 26 sierpnia, o godz. 17.00 na terenie kompleksu Centrum Opatrzności Bożej spotkali się motocykliści biorący udział w XI Rajdzie Katyńskim. To miejsce dla uczestników rajdu szczególne, ponieważ tu, w Panteonie Wielkich Polaków, spoczywa ks. Zdzisław Peszkowski – kapelan Rodzin Katyńskich.

Projekt edukacyjny dla dzieci „Miasta Papieskie”

Od 15 sierpnia na terenie kompleksu Centrum Opatrzności Bożej, w dolnym kościele Świątyni, dzieci będą mogły odbyć pełną przygód podróż do czterech miast, które odegrały szczególną rolę w życiu Jana Pawła II.

Dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II

Tysiące pielgrzymów z kraju zgromadziło się dziś przy Świątyni Opatrzności Bożej na IV Święcie Dziękczynienia. W tym roku w szczególności dziękowano Bogu za beatyfikację Jana Pawła II oraz za dar życia i posługi kard. Stefana Wyszyńskiego.

Uroczystości beatyfikacyjne przed Świątynią Opatrzności Bożej

– Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy chcieli ten dzień spędzić wspólnie z nami. Byliśmy razem, jak w czasie papieskich pielgrzymek do Polski. Myślę, że Jan Paweł II tego dnia w szczególny sposób nam błogosławi – powiedział Piotr Gaweł, prezes Centrum Opatrzności Bożej.

Rocznica pogrzebu Prezydenta Kaczorowskiego

Równo rok temu, 19 kwietnia 2010 r., pożegnaliśmy ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. W pierwszą rocznicę pogrzebu, w Panteonie Wielkich Polaków, w Świątyni Opatrzności Bożej odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki.

Akt nadania tytułu Seniora Kombatanta śp. Ryszardowi Kaczorowskiemu

Ta wyjątkowa uroczystość była dopełnieniem wydarzeń sprzed roku, kiedy to prezydent Ryszard Kaczorowski zgodził się przyjąć ów tytuł. Niestety, tragedia prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, w której zginął, nie pozwoliła na spotkanie, podczas którego miał on przyjąć to honorowe wyróżnienie.

Krzyż na Świątyni Opatrzności Bożej

Na szczycie kopuły Świątyni Opatrzności Bożej, 18 lutego, został ustawiony ponad pięciometrowy krzyż. To historyczna i niezwykła chwila dla tych wszystkich, którzy wspierali jej powstanie i uważnie śledzili postępy w realizacji projektu. Od dziś Świątynia jest najwyższym kościołem w Warszawie, mającym 75 metrów.

Poświęcenie dzwonu od strażaków

Ksiądz Jerzy Popiełuszko jest ważną postacią dla historii Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, ponieważ podczas strajku studentów, między 25 listopada a 2 grudnia 1981 r., wspierał ich duszpastersko, będąc ważnym oparciem dla młodych ludzi walczących z systemem.

| 1 | . . . . | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |   następne »