Rok:
Miesiąc:

Święta Urszula Ledóchowska

Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej obchodzimy 29 maja.
Jej relikwie zostały złożone w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie 14 października 2015 r.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 27 maja

Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym.
(Dz 1, 5)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Nowenna do Opatrzności Bożej

Aby duchowo przygotować się do IX Święta Dziękczynienia, które obchodzić będziemy 5 czerwca, 27 maja rozpoczniemy nowennę do Opatrzności Bożej. Potrwa ona do 4 czerwca. Zapraszamy do osobistej modlitwy.

Pielgrzymka do Sanktuarium na Siekierkach

Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach, która odbędzie się 28 maja. Wyruszamy o godz. 10.00 spod Świątyni Opatrzności Bożej.

Oświadczenie w sprawie ogrodzenia terenu

W związku z licznymi pytaniami w sprawie ogrodzenia terenu Świątyni informujemy, że w różnych częściach inwestycji i na różnych etapach prowadzone są prace budowlane. Kolejny, planowany na późną jesień etap, to odbiór Świątyni Opatrzności Bożej i wprowadzenie Wiernych do jej wnętrza.

Błogosławiony o. Stanisław Papczyński

Wspomnienie bł. Stanisława Papczyńskiego obchodzimy 18 maja.
Jego relikwie zostały złożone w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie 11 kwietnia 2015 r.

Święty Andrzej Bobola Patron Polski

Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski obchodzimy 16 maja.
Jego relikwie zostały złożone w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie 2 czerwca 2013 r.

IX Święto Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia będziemy obchodzili w niedzielę 5 czerwca. W tym roku jego hasłem są słowa „Chrzest Darem Miłosierdzia”.
Dzień ten będzie okazją do wyrażenia dziękczynienia Bogu za 1050. rocznicę Chrztu Polski, owoce Jubileuszu Miłosierdzia oraz za św. Maksymiliana Marię Kolbego.

Poświęcenie tablicy Koła Polaków z Indii

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 15 maja, we Mszy św. o godz. 19.00 uczestniczyli przedstawiciele Koła Polaków z Indii.
Po Eucharystii ks. proboszcz Tadeusz Aleksandrowicz poświęcił tablicę pamiątkową wmurowaną w Panteonie Wielkich Polaków.

Otwarcie Świątyni jeszcze w tym roku

Zbliżamy się do zakończenia pierwszego etapu budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Jeśli Bóg pozwoli, 11 listopada tego roku za odzyskaną niepodległość będziemy dziękować już w otwartej dla wiernych Świątyni.

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Wspólnota Przymierze, Domowy Kościół i Żywy Różaniec zapraszają na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego.
Świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie, sobota, 14 maja, godz. 19.30.
Przyjmij Ducha Świętego i daj się poprowadzić.

Spotkanie z bohaterami Trylogii Henryka Sienkiewicza

Instytut Papieża Jana Pawła II zaprasza na spotkanie z bohaterami Trylogii Henryka Sienkiewicza, które odbędzie się 8 maja o godz. 11.30 w Sali Konferencyjnej IP JPII. W czasie spotkania literackiego, zorganizowanego w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza, fragmenty Trylogii przeczyta aktor Dariusz Kowalski.

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na maj

» Intencja ogólna: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby rozpowszechniał się w rodzinach, wspólnotach i grupach zwyczaj odmawiania Różańca w intencji ewangelizacji i pokoju.

Próby przed I Komunią św. i rocznicą

Uroczystość I Komunii św. obchodzić będziemy 15 maja o godz. 10.30 i 12.00.
Próby: dla GRUPY z godz. 10.30 – 26 kwietnia i 10 maja o godz. 19.00; dla GRUPY z godz. 12.00 – 28 kwietnia o godz. 19.00 i 12 maja o godz. 20.00.
Rocznicę I Komunii św. obchodzić będziemy 22 maja o godz. 10.30.
Próba przed rocznicą we wtorek, 17 maja, o godz. 19.15.

Pielgrzymka motocyklowa

Zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na pielgrzymkę motocyklową, którą 7 maja rozpoczniemy sezon 2016.
Warszawa » Pułtusk » Ciechanów » Czerwińsk nad Wisłą » Puszcza Mariańska » Warszawa

Miłosierni czynem

Budowanie Kościoła jako wspólnoty miłości braterskiej i wzajemnej solidarności to wielkie zadanie uczniów Chrystusa. Realizacja tego zadania wymaga od wszystkich ludzi Kościoła otwartości na dar Bożej miłości oraz poszerzenia swojej „wyobraźni miłosierdzia, której przejawem będzie nie tyle i nie tylko skuteczność pomocy, ale zdolność bycia bliźnim dla cierpiącego człowieka, solidaryzowania się z nim tak, aby gest pomocy nie był odczuwany jako poniżająca

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 29 kwietnia

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
(J 14,6)

Zbiórka książek dla dzieci i młodzieży

Biblioteka Instytutu Papieża Jana Pawła II prowadzi zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży. Książki można przynosić do 22 maja do czytelni biblioteki w budynku obok Świątyni Opatrzności Bożej. Będą one przekazane na utworzenie bibliotek Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka i hospicjach.

Kościół matką powołań. Orędzie papieża Franciszka

Bardzo pragnę, by w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia wszyscy ochrzczeni mogli doświadczyć radości z tego, że należą do Kościoła! I by mogli odkryć na nowo, że powołanie chrześcijańskie, jak również poszczególne powołania rodzą się w łonie ludu Bożego i są darami Bożego miłosierdzia.

| 1 | . . . . | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |   następne »