Archiwum

Rok:
Miesiąc:

Rok 2015 − Rokiem św. Jana Pawła II

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił 5 grudnia, że rok 2015 będzie Rokiem św. Jana Pawła II. W uchwale podkreślono ogromne zaangażowanie papieża Jana Pawła II w proces odradzania się polskiej niepodległości oraz propagowanie przesłania o godności i prawach człowieka. Te wartości mają towarzyszyć działaniom, które zostaną podjęte w ramach obchodów Roku św. Jana Pawła II.

Wigilia święta Świętej Rodziny

W wigilię święta Świętej Rodziny w Świątyni Opatrzności Bożej miłośnicy kolęd mogli uczestniczyć w koncercie śpiewaczki Izabeli Kopeć „Moc Tradycji”. Goście wysłuchali jedenastu najpiękniejszych polskich kolęd opracowanych na głos mezzosopranowy z towarzyszeniem chóru Ad Libitum pod dyrekcją dr hab. Izabelli Zieleckiej-Panek i zespołu muzyków.

Msza św. w rocznicę urodzin prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego

26 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 95. urodzin śp. Ryszarda Kaczorowskiego. Ryszard Kaczorowski był ostatnim prezydentem II Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie. Był także bohaterem II wojny światowej, działaczem Szarych Szeregów, więźniem NKWD oraz żołnierzem armii gen. W. Andersa.

Górnicy w Świątyni Opatrzności Bożej

W sobotę 18 października, grupa kilkudziesięciu górników z kopalni Halemba z Rudy Śląskiej przyjechała do Warszawy na spotkanie z ks. kard. Kazimierzem Nyczem. Byli to górnicy, którzy 3 czerwca 2012 r. podczas V Święta Dziękczynienia ofiarowali Świątyni Opatrzności Bożej czarną monstrancję z węgla kamiennego, symbol ciężkiej pracy i wiary górników.

Odpust w Świątyni Opatrzności Bożej

W niedzielę, 28 września, w Świątyni Opatrzności Bożej odbył się po raz trzeci odpust parafialny. O godz. 12.00 w Panteonie Wielkich Polaków rozpoczęła się Msza św. odpustowa, której przewodniczył ks. proboszcz Paweł Gwiazda. Na uroczystość przybyło wielu darczyńców z całej Polski.

Inauguracja Ruchu Rodzin Nazaretańskich

W sobotę, 13 września, w Świątyni Opatrzności Bożej odbyła się Inauguracja Roku Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Uczestnicy dokonali zawierzenia Ruchu Opatrzności Bożej, aby rozpocząć duchowe przygotowanie do zbliżającej się 30. rocznicy powstania Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

XIV Międzynarodowy Rajd Katyński w Świątyni Opatrzności Bożej

W piątek, 22 sierpnia, o godz. 17.00 do kompleksu Centrum Opatrzności Bożej przybyli motocykliści biorący udział w XIV Międzynarodowym Motocyklowym Rajdzie Katyńskim. To już czternasta podróż motocyklistów na Kresy Rzeczypospolitej, którzy jadą tam, by uczcić pamięć bohaterów pomordowanych na Wschodzie.

Relikwie bł. Edmunda Bojanowskiego w Świątyni Opatrzności Bożej

W dniu 8 sierpnia w Panteonie Wielkich Polaków odbyła się uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Edmunda Bojanowskiego. „Przeszedł dobrze czyniąc” – te słowa najlepiej charakteryzują Założyciela Zgromadzeń Sióstr Służebniczek NMP, które powstały w roku 1850.

Pielgrzymka Grup „17” w Świątyni Opatrzności Bożej

W środę, 6 sierpnia, po raz kolejny na Jasną Górę wyruszyła Warszawska Piesza Pielgrzymka Akademickich Grup „17”. W tym roku hasło przewodnie pielgrzymki to „Ubodzy w Duchu”. Przed południem pielgrzymi odwiedzili Świątynię Opatrzności Bożej. Przybyłych wiernych przywitał i pozdrowił ks. kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Odsłonięcie tablicy pamięci gen. Stanisława Władysława Maczka

Uroczystości zostały zorganizowane przez Środowisko Kobiet Żołnierzy Armii Krajowej Jeńców Stalagu vic Oberlangen. Mszy św. w Panteonie Wielkich Polaków przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego, Józef Guzdek. Oprawę muzyczną przygotował chór wojskowy, który swoim śpiewem uświetnił uroczystość.

Wizyta Parafian z Tamki

W sobotę, 21 czerwca, kilkudziesięciu parafian z Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Tamce odwiedziło Świątynię Opatrzności Bożej. Wizytę rozpoczęła Msza św. w intencji wszystkich parafian z parafii na Tamce, którą koncelebrowali ks. Krystian Strycharski, wikariusz parafii Opatrzności Bożej oraz ks. Adam Bednarek, wikariusz parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Dziękowaliśmy za świętego Jana Pawła II

Zakończyły się obchody VII Święta Dziękczynienia. W tym roku o szczególnym charakterze, gdyż dziękowaliśmy za kanonizację świętego Jana Pawła II. Uroczysta procesja z relikwiami Świętego przeszła ulicami Traktu Królewskiego do Świątyni Opatrzności Bożej. Mszę św. koncelebrował ks. kard. Pietro Parolin – Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.

Bieg dziękczynny za kanonizację św. Jana Pawła II

W dniu 10 maja 2014 r. odbył się na terenie naszej parafii „Bieg Dziękczynny”. Zebraliśmy się razem, by maszerując i biegnąc wspólnie, dać wyraz swojej radości i wdzięczności wobec Boga za dar św. Jana Pawła II dla naszych czasów i naszej Ojczyzny.

Wszyscy pojechaliśmy do Rzymu!

Dzisiaj świętowaliśmy wielkie wydarzenie w historii Kościoła, nie tylko Polski, ale i całego świata. W Watykanie na Placu Świętego Piotra papież Franciszek kanonizował dwóch papieży – Jana Pawła II i Jana XXIII. Z tej okazji w Centrum Opatrzności Bożej zostały przygotowane uroczystości, które zaczęły się Mszą św. o godz. 9.00.

Modlitwa za ofiary katastrofy smoleńskiej

W Świątyni Opatrzności Bożej odprawiono Mszę św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z okazji 4. rocznicy ich śmierci. – Dziękuje wszystkim za pamięć o moim mężu i modlitwę – powiedziała Karolina Kaczorowska, wdowa po śp. Ryszardzie Kaczorowskim, ostatnim prezydencie II RP. Eucharystii abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki.

Dziękowaliśmy za dar życia

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Z tej okazji w sobotę, 22 marca, o godz. 18.00, w Panteonie Wielkich Polaków Świątyni Opatrzności Bożej została odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna. Na Eucharystię przybyło ponad 200 wiernych, którzy wspólnie modlili się oraz dziękowali Panu Bogu za dar życia.

Koncert charytatywny „Mazowsza”

W sobotę, 1 marca, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie rozpoczął się koncert charytatywny w wykonaniu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze” pod batutą Jacka Bonieckiego. Koncert składał się z trzech części: I – pieśni religijne, II – pieśni patriotyczne, III – pieśni liryczne z repertuaru zespołu.

Msza św. dziękczynna za dar chrztu świętego

W wigilię Święta Chrztu Pańskiego, 11 stycznia, o godz.18.00 została odprawiona Msza św. dziękczynna. Była ona podziękowaniem za dar chrztu świętego oraz wszelkie łaski, które z niego wypływają. Wszystkie intencje zostały złożone w specjalnej księdze przy ołtarzu.

II Królewski Festiwal Światła

W dniach 4-6 stycznia w Wilanowie odbył się po raz drugi Królewski Festiwal Światła. W niedzielę Świątynia Opatrzności Bożej posłużyła jako element scenografii koncertowej. Na jej fasadzie wyświetlany był mapping ilustrujący koncert znakomitego trębacza jazzowego Toshinori Kondo.

  | 1 | . . . . | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |   następne »

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej