Rok:
Miesiąc:

W Służbie Bogu i Ojczyźnie

Uczestnicząc w celebracji Świętego Triduum Paschalnego – od wielkoczwartkowej Mszy Wieczerzy Pańskiej po wielkanocny poranek – wraz z całym Kościołem staliśmy się uczestnikami Jezusowej drogi, prowadzącej przez Mękę i Śmierć do Zmartwychwstania. Jest to kluczowy temat słowa Bożego, które słyszymy w dzisiejsze święto.

Wielkanocne orędzie papieża Franciszka 2018

Jezus zmartwychwstał!
My, chrześcijanie, wierzymy i wiemy, że zmartwychwstanie Chrystusa jest prawdziwą nadzieją świata, tą która nie zawodzi. To siła ziarna pszenicy, moc miłości, która się uniża i daje siebie aż do końca, i która naprawdę odnawia świat.

Wielki Piątek. Liturgia Męki Pańskiej (transmisja online)

Potem Jezus, świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: Pragnę. Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę nasączoną octem i do ust Mu podano. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Dokonało się! I skłoniwszy głowę, oddał ducha.

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

W tej nowennie udzielę duszom wszelkich łask. (...) Pragnę [powiedział Jezus do Siostry Faustyny], abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w godzinie śmierci.

Wielki Czwartek. Msza św. z poświęceniem Krzyżma

Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, godz. 10.00.
W czasie tej liturgii biskup błogosławi olej chorych, olej katechumenów i konsekruje krzyżmo. Msza Krzyżma nie należy jeszcze do Triduum Paschalnego – trwa Wielki Post.

Święte Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończy II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Spotkanie dla dzieci komunijnych

Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 25 marca, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

Wielki Tydzień w Świątyni Opatrzności Bożej

Zbliżają się święte dni, podczas których otrzymujemy ponownie nadzwyczajny dar odpuszczenia grzechów, uzyskany dla nas przez Jezusa na Krzyżu. W obliczu Ukrzyżowanego, wymownie przypominającego nam o Bożym miłosierdziu, czyż nie powinniśmy żałować za własne grzechy i nawrócić się do miłości?

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: «Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie uwiązane oślę, którego jeszcze żaden człowiek nie dosiadał. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj».

Diecezjalne ŚDM znów z Mocnymi w Duchu

Spotkanie odbędzie się 24 marca w ramach diecezjalnych przygotowań do XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Młodzi będą rozważać słowa, które archanioł Gabriel skierował do Maryi podczas zwiastowania: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30).

Orędzie Papieża Franciszka na XXXIII Światowy Dzień Młodzieży

Zachęcam was do ponownej kontemplacji miłości Maryi: miłości troskliwej, dynamicznej, konkretnej. Miłości pełnej śmiałości i całkowicie nakierowanej na dar z siebie. Kościół przeniknięty tymi cechami maryjnymi będzie zawsze Kościołem wychodzącym, który wykracza poza swoje ograniczenia i granice...

Koncert Zespołu Wokalnego Imprevisti

W sobotę 24 marca wysłuchaliśmy koncertu Zespołu Wokalnego IMPREVISTI. Śpiewacy wykonali cały cykl „Tenebrae Responsories” Tomasa Luisa de Victorii. „Ciemne jutrznie” to arcydzieło hiszpańskiej muzyki renesansowej.

Święto młodych w Świątyni Opatrzności Bożej

W homilii bp Michał Janocha przypomniał, że Wielki Post jest czasem, byśmy usłyszeli głos Boga, mówiący: Obudź się! Nawiązując do symboliki wilanowskiej świątyni, przypomniał młodym o tajemnicy paschalnej, która mówi, że życie ma sens, kiedy oddamy je za innych.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 23 marca

Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką (Iz 9, 1a)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Adhortacja apostolska Ojca Świętego Franciszka GAUDETE ET EXSULTATE

„Cieszcie się i radujcie” mówi Jezus ludziom, którzy są prześladowani lub poniżani ze względu na Jego sprawę. Pan chce od nas wszystkiego, a to, co oferuje, to życie prawdziwe, szczęście, dla którego zostaliśmy stworzeni. Chce, abyśmy byli świętymi i nie oczekuje, że zadowolimy się życiem przeciętnym, rozwodnionym, pustym.

Oratorium pasyjne Elsnera w Świątyni Opatrzności Bożej

Utwór Józefa Elsnera „Passio Domini Nostri Jesu Christi” zabrzmiał w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie 17 marca o godz. 19.00. Wykonawcami byli soliści, chór i orkiestra Polskiej Opery Królewskiej pod batutą maestro Grzegorza Nowaka.

Adoracja Chrystusa Ukrzyżowanego

Krzyż jest punktem odniesienia dla wszystkiego, co robimy w życiu. Kalwaria znajduje się w samym sercu chrześcijaństwa. Krzyż jest wielką szansą dla człowieka, bo dopiero pod nim rodzą się poważne pytania i nie sposób zadowolić się banalnymi odpowiedziami.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | . . . . | 23 |