Rok:
Miesiąc:

AKT OSOBISTEGO ODDANIA SIĘ MATCE BOŻEJ

Matko Boża, Niepokalana Maryjo! Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko czym jestem i co posiadam. Ochotnym sercem oddaję się Tobie w niewolę miłości. Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego – List do Galatów

W Liście do Galatów św. Paweł, w sposób niespotykany w żadnym innym z jego pism, podaje informacje historyczne o swoim życiu przed nawróceniem i w latach następujących po nim. Zdradza swój charakter i ukazuje swój temperament. Pod względem wyłożonej nauki zajmuje się w liście zagadnieniem centralnym i istotnym swojej doktryny, mianowicie kwestią usprawiedliwienia przez wiarę w Chrystusa.

Pielgrzymka rowerowa z okazji 3. rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II

W sobotę, 29 kwietnia, uczestnicy rowerowej pielgrzymki zostali przyjęci przez ks. prałata Tadeusza Aleksandrowicza, proboszcza Świątyni Bożej Opatrzności w Wilanowie, który dla pielgrzymów odprawił Mszę św. Następnego dnia o godz. 6.00 kolarze wyruszyli do Centrum Św. Jana Pawła II w Krakowie.

Dialog o Bożej Opatrzności, czyli księga Boskiej nauki

Dzisiaj obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktor Kościoła, Patronki Europy. Święta Katarzyna jest autorką „Dialogu o Bożej Opatrzności”, który, nie potrafiąc pisać, podyktowała w mistycznym natchnieniu. Kanonizowana została przez papieża Piusa II 14 kwietnia 1461 r. Paweł VI ogłosił ją Doktorem Kościoła, a Jan Paweł II współpatronką Europy.

Pielgrzymka motocyklowa

Zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na pielgrzymkę motocyklową, którą 29 kwietnia rozpoczniemy sezon 2017.
Warszawa » Święta Lipka » Warszawa

Nasza Parafianka w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biblijnej

Bardzo się cieszymy, że nasze młode pokolenie dobrze się zapowiada. Nasza parafianka Ania Popończyk w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Biblijnej „HIERONYMUS” AD2017 zajęła 9 miejsce w finale, do którego zakwalifikowało się 26 osób. W sumie w konkursie uczestniczyło 530 uczniów klas I-III LO i innych szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 28 kwietnia

„Pan światłem i zbawieniem moim” (Ps 27, 1a)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Msza św. z wystawieniem relikwii Jana Pawła II

Jutro, jak w każdy wtorek, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii będą wystawione relikwie.

„Być dobrym jak chleb”, list Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia

Obecny rok poświęcony jest osobie św. Brata Alberta, szczególnego patrona i świadka miłosierdzia. Jego życie, a zwłaszcza życiowa dewiza: „być dobrym jak chleb”, stanowi dla nas inspirujący przykład urzeczywistniania w praktyce miłosierdzia. W myśl tegorocznego hasła programu duszpasterskiego „Idźcie i głoście”, chcemy jeszcze bardziej zaangażować się w apostolat miłosierdzia.

Święte Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończy II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Holy Mass in English

The Holy Mass in English will be celebrated on Sunday 23rd of April at 13.30 pm in the Pantheon of the Great Poles.

Rocznica kanonizacji św. Andrzeja Boboli

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 17 kwietnia 1938 r., w bazylice św. Piotra papież Pius XI uroczyście kanonizował bł. Andrzeja Bobolę. Do Rzymu przybyły tysiące pątników z całej Polski! Nikt nie przypuszczał, że Kościół daje Polakom świętego na zbliżający się czas narodowej tragedii.

Spotkanie dla dzieci komunijnych

Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 23 kwietnia, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego

Pragnę abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego.

Oratorium „Requiem katyńskie”

W ramach obchodzonego 13 kwietnia Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej, z udziałem przedstawicieli władz państwowych i duchowieństwa, odbyła się premiera „Requiem katyńskiego” autorstwa Pawła Muzyka.

Wielki Tydzień w Świątyni Opatrzności Bożej

Zbliżają się święte dni, podczas których otrzymujemy ponownie nadzwyczajny dar odpuszczenia grzechów, uzyskany dla nas przez Jezusa na Krzyżu. W obliczu Ukrzyżowanego, wymownie przypominającego nam o Bożym miłosierdziu, czyż nie powinniśmy żałować za własne grzechy i nawrócić się do miłości?

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | . . . . | 23 |