Rok:
Miesiąc:

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Przyprowadzili oślicę i źrebię i położyli na nie swe płaszcze, a On usiadł na nich. A ogromny tłum słał swe płaszcze na drodze, inni obcinali gałązki z drzew i ścielili na drodze. A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno: „Hosanna Synowi Dawida. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Hosanna na wysokościach”.

Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny

– Niech wasza odpowiedź Bogu będzie konkretna – zaapelował kard. Kazimierz Nycz do młodych zgromadzonych w Świątyni Opatrzności Bożej. W sobotę 8 kwietnia odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Wydarzenie to wpisuje się w diecezjalne obchody XXXII Światowego Dnia Młodzieży.

Orędzie papieża Franciszka na XXXII Światowy Dzień Młodzieży 2017 R.

Kiedy Bóg dotyka serca chłopaka czy dziewczyny, to stają się oni zdolni do prawdziwie wielkich czynów. „Wielkie rzeczy”, jakich Wszechmocny dokonał w życiu Maryi, mówią nam także o naszej podróży życiowej, która nie jest włóczeniem się bez sensu, ale pielgrzymką, która, pomimo wszystkich swoich niepewności i cierpienia, może znaleźć w Bogu swoją pełnię.

Rekolekcje Wielkopostne dla singli

Rekolekcje Wielkopostne dla osób stanu wolnego 26+ „Więź z Bogiem: Wolność / Odpowiedzialność / Wzajemność” odbędą się w dniach 9-11 kwietnia w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie.

Diecezjalny Dzień Młodzieży

Po raz pierwszy w nowej formule i po raz pierwszy w Świątyni Opatrzności Bożej w sobotę, 8 kwietnia, odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Wydarzenie wyczekiwane przez młodzież i jej duszpasterzy wpisuje się w diecezjalne obchody XXXII Światowego Dnia Młodzieży.

Koncert Zespołu Wokalnego Imprevisti

Jak co roku w okresie Wielkiego Postu w Panteonie Wielkich Polsków odbył się koncert Zespołu Wokalnego IMPREVISTI. Artyści, w składzie: Marta Czarkowska – sopran i kierownik artystyczny, Anna Kuraś-Boruta – alt, Jakub Grabowski – tenor, Mateusz Irmiński – bas, wykonali cykl „Tenebrae responsories” Tomasa Luisa de Victorii.

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień

Intencja ogólna: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 31 marca

„Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu; tyś moim!” (Iz 43, 1b)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Którego anioła słuchasz?

– Dwa zwiastowania: diabelskie i anielskie przebiegają przez dzieje świata, Kościoła i przez serce każdego z nas – mówił bp Michał Janocha w Świątyni Opatrzności Bożej.
W Dniu Świętości Życia w Świątyni Opatrzności Bożej bp Michał Janocha odprawił Mszę św. dla darczyńców, w podzięce za Dar Życia.

Holy Mass in English

The Holy Mass in English will be celebrated on Sunday 26th of March at 13.30 pm in the Pantheon of the Great Poles.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

W sobotę, 25 marca, obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 12.00 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

24 godziny dla Pana

Inicjatywę 24 godziny dla Pana będziemy przeżywać w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu. Wiele osób powraca do sakramentu pojednania, a wśród nich wiele osób młodych, którzy w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu. (Papież Franciszek)

Wielkopostne spotkanie modlitewne ruchów i stowarzyszeń katolickich

Mszą św. o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie bp Piotr Jarecki, rozpocznie się w Świątyni Opatrzności Bożej wielkopostne spotkanie modlitewne rady ruchów i stowarzyszeń katolickich. Po Eucharystii zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej z udziałem członków ruchów i stowarzyszeń katolickich działających na terenie Archidiecezji Warszawskiej.

Rekolekcje wielkopostne [nagrania video]

Wszystkich, którym nie udało się uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych, a także tych, którzy chcieliby przeżyć je raz jeszcze i ponownie przemyśleć konferencje ks. Piotra Pawlukiewicza, zachęcamy do ich wysłuchania. Nagrania udostępniamy dzięki uprzejmości Centrum Opatrzności Bożej.

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne przygotowujące do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego rozpoczniemy w najbliższy czwartek. Będą trwały do soboty, 18 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Pawlukiewicz.

List Arcybiskupa Warszawskiego na Wielki Post 2017 roku

Gdybyśmy nie byli kuszeni – nie poznalibyśmy swej siły ani swej słabości.
Gdybyśmy nie byli kuszeni – nie wzrastalibyśmy w wolności.
Gdybyśmy tak jak Jezus nie poddawali się pokusom – oszczędzilibyśmy sobie i innym wielu cierpień.

Opatrzność Boża w naszym życiu – wielkopostny dzień skupienia

Wielki Post to czas, w którym przygotowujemy się do obchodzenia radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Prócz triady: post, modlitwa, jałmużna, którą winniśmy praktykować w tym czasie ze szczególną intensywnością, cenne dla naszej duchowej przemiany jest pogłębiania wiary poprzez różne formy rekolekcji i dni skupienia.

Wielkopostny Dzień Skupienia

W sobotę, 4 marca, odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej dzień skupienia. Przeznaczony jest on nie tylko dla Wspólnoty Darczyńców „Providentia Dei”, ale zaproszeni są wszyscy parafianie i przyjaciele Opatrzności Bożej, którzy chcą rozpocząć Wielki Post chwilą refleksji, pogłębić swoją wiarę i poszerzyć wiedzę.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | . . . . | 23 |