Rok:
Miesiąc:

Święto Papieskie

Z okazji 5. rocznicy wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, 13 marca o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona została Msza św. z udziałem Episkopatu Polski w intencji Ojca Świętego, której przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio.

Nowenna do św. Józefa

Boże, Ty w niewysłowionej Opatrzności wybrałeś świętego Józefa na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna, spraw, abyśmy oddając Mu na ziemi cześć jako Opiekunowi, zasłużyli na jego orędownictwo w niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje prowadzi misjonarz miłosierdzia naszej archidiecezji ks. Roman Trzciński. Ma on władzę od Ojca Świętego odpuszczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej.

Caritas znaczy miłość. Podaruj innym cząstkę siebie

Zamierzenia Parafialnego Zespołu Caritas: powołanie jak największej grupy woluntariuszy z osób młodych – młodzieży szkolnej i studentów; współpraca z Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na terenie Wilanowa, udział w ogólnopolskich akcjach i programach Caritas.

Spotkanie dla dzieci komunijnych

Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 25 lutego, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

Dziękczynienie za łaskę chrztu świętego

W sobotę, 24 lutego, w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się wielkopostny dzień skupienia. Rozpocznie się on adoracją Najświętszego Sakramentu (połączoną z różańcem) o godz. 10.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Dziękowaliśmy za łaskę Chrztu Świętego

Wielkopostny Dzień Skupienia rozpoczął się adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową, którą poprowadził ks. proboszcz Tadeusz Aleksandrowicz. Jeszcze podczas modlitwy do Świątyni Opatrzności Bożej przybywali kolejni pielgrzymi.

Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju

Na prośbę papieża Franciszka dzisiaj, w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu, obchodzimy dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Jego szczególną intencją jest modlitwa i post o pokój w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 23 lutego

Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie... (Mt 26, 41a)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Warsztaty nauki śpiewu psalmów

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej serdecznie zaprasza na naukę śpiewania psalmów.
Najbliższy warsztat odbędzie się w niedzielę, 18 lutego, o godz. 17.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II przy Świątyni Opatrzności Bożej (ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda 1). Poprowadzi go ks. Mateusz Kielarski.

Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się w piątek, 16 lutego, adoracją Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 19.30. Przed północą szczególnie zachęcamy do modlitwy członków poszczególnych współnot. Od północy do Mszy św. o godz. 7.00 trwać będzie adoracja indywidualna w ciszy.

Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu

Ponownie zbliża się Pascha Pana! Aby nas do niej przygotować, Boża Opatrzność daje nam każdego roku Wielki Post, „sakramentalny znak naszego nawrócenia” (1), który zapowiada i urzeczywistnia możliwość nawrócenia się do Pana całym sercem i całym życiem.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny

Po raz drugi Świątynia Opatrzności Bożej była w Środę Popielcową pierwszym z czterdziestu kościołów stacyjnych, w których wierni uczestniczą w nabożeństwach i modlitwach przygotowujących do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | . . . . | 23 |