Rok:
Miesiąc:

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

14. niedziela zwykła. Jezus lekceważony w Nazarecie

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?».

13. niedziela zwykła. Wskrzeszenie córki Jaira

«Dziewczynko, mówię ci, wstań!» Dziewczynka natychmiast wstała i chodziła, miała bowiem dwanaście lat. I osłupieli wprost ze zdumienia. Przykazał im też z naciskiem, żeby nikt o tym się nie dowiedział, i polecił, aby jej dano jeść.

Lipiec miesiącem szczególnej czci Krwi Chrystusa

Święty Jan XXIII ogłosił w 1960 r. list apostolski „Inde a Primis” o rozszerzaniu nabożeństwa ku czci Przenajdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa. W ten sposób Ojciec Święty zachęcał wiernych, aby w lipcu tematem swych rozmyślań uczynili Krew Chrystusa.

Dziękczynienie za Dziękczynienie

Coroczne Święto Dziękczynienia to wydarzenie przygotowywane wspólnie przez pracowników Centrum Opatrzności Bożej, zaprzyjaźnione instytucje i firm oraz wolontariuszy, których oddanie jest bardzo duże. Dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu, poświęconemu czasowi i wysiłkowi czerwcowe uroczystości są pięknie przygotowane i przebiegają bez zakłóceń.

Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

On zażądał tabliczki i napisał: «Jan będzie mu na imię». I wszyscy się dziwili. A natychmiast otworzyły się jego usta, język się rozwiązał i mówił wielbiąc Boga. I padł strach na wszystkich ich sąsiadów. W całej górskiej krainie Judei rozpowiadano o tym wszystkim, co się zdarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: «Kimże będzie to dziecię?» Bo istotnie ręka Pańska była z nim.

11. niedziela zwykła. Rozwój Królestwa Bożego

Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarno w kłosie. Gdy zaś plon dojrzeje, zaraz zapuszcza sierp, bo pora już na żniwo

Dziękczynienie za „Wodę Życia”

Radość, uwielbienie, liczna młodzież i rodziny z dziećmi. Setki osób w Świątyni Opatrzności Bożej zgromadziło się, aby świętować dwudziestolecie warszawskiej wspólnoty „Woda Życia”. Przybyli, aby wielbić Boga i dziękować za Ducha Świętego w ich życiu.

Posłani na pustynię

Jubileusz, który w wilanowskiej świątyni odbył się pod hasłem „Przyciągnę wszystkich do siebie”, zgromadził kilkaset osób. Wśród uczestników byli nie tylko członkowie i sympatycy ewangelizacyjnej wspólnoty, ale także goście z kilkudziesięciu wspólnot, siostry zakonne, księża i rodziny wywodzące się z Wody Życia.

Przyciągnę wszystkich do siebie. 20-lecie Wody Życia

Jeśli byłeś kiedyś w Wodzie Życia, przyjdź i bądź z nami. Zapraszamy również wszystkich naszych Przyjaciół z innych wspólnot i środowisk. Chcemy razem z Tobą wielbić Pana, dzielić się doświadczeniem żywej wiary i działania Ducha Świętego w naszym życiu. Chcemy też dać świadectwo, że JEZUS JEST NASZYM PANEM.

10. niedziela zwykła. Szatan został pokonany

Zaprawdę, powiadam wam: Wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego.

Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny – Polska Rodziną Silna!

10 czerwca ulicami stolicy przejdzie Warszawski Marsz dla Życia i Rodziny – Polska Rodziną Silna! Organizatorem wydarzenia są Centrum Życia i Rodziny oraz Marsz dla Życia i Rodziny. Manifestacja pro-life wyruszy o godz. 12.15 z pl. Trzech Krzyży, Traktem Królewskim na Pl. Zamkowy. Przed rozpoczęciem w Dolnym Kościele św. Aleksandra zostanie odprawiona Msza św.

Piknik parafialny „Spotkajmy się”

Serdecznie zapraszamy na piknik parafialny „Spotkajmy się”, który odbędzie się 10 czerwca, w godz. 15.00-19.00.
Spotkamy się w tańcu, w zabawie, przy stole i na zawodach, a także na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczniemy nasz piknik. Zapraszamy! Przyjdźcie całymi rodzinami.

Nowenna do św. Brata Alberta

8 czerwca rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem św. Brata Alberta, zakonnika, które obchodzić będziemy 17 czerwca.
Relikwie Świętego od 4 czerwca 2017 r. znajdują się w Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do modlitwy i wypraszania potrzebnych łask w tym szczególnym miejscu i czasie.

Ogólnopolski Zjazd Szkół im. ks. Jana Twardowskiego

„Gdybyśmy zapytali ks. Jana Twardowskiego o to, jakie jest najważniejsze przykazanie, to on bez wahania by odpowiedział: przykazanie miłości. I rzeczywiście, ta miłość z niego promieniowała” – mówił dziś ks. inf. Jan Sikorski podczas Mszy św. w intencji uczniów i pracowników szkół im. ks. Jana Twardowskiego.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | . . . . | 27 |