Rok:
Miesiąc:

Pokaz filmu „Faustyna” (Kinoteka MI)

Zapraszamy na film „Faustyna” w reż. Jerzego Łukaszewicza. Pokaz odpędzie się w sobotę o godz. 15.30 w Instytucie Papieża Jana Pawła II. Film poprzedzi konferencja s. Nulli nt. „Boże miłosierdzie w świadectwie siostry Faustyny”.

Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki

Boże, Źródło wszelkiego dobra, dziękuję Ci, że w swojej miłości obdarzyłeś błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę godnością kapłaństwa. Posłałeś Go, aby gorliwie głosił Twoje słowo, szafował świętymi sakramentami, mężnie działał w Twoje Imię i zawsze był blisko każdego człowieka wzywając do przebaczenia, jedności i pokoju.

Koncert „Totus Tuus – CałyM Twój"

Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury zaprasza na uroczyste wykonanie kantaty „Totus Tuus – CałyM Twój”, skomponowanej przez Jakuba Milewskiego do libretta Jerzego Binkowskiego. Koncert odbędzie się 19 października o godz. 19.30 w Świątyni Opatrzności Bożej.

Oratorium minorum – Pieśń o Bogu ukrytym

Dokładnie 40 lat temu 16 października kard. Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Chcąc uczcić ten dzień Polska Opera Królewska zaprezentuje w Świątyni Opatrzności Bożej „Oratorium minorum – Pieśń o Bogu ukrytym”.

XVIII Dzień Papieski – Promieniowanie Ojcostwa

XVIII Dzień Papieski obchodzić będziemy w niedzielę, 14 października. W tym roku nasze rozważania i działania chcemy zogniskować wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

28. niedziela zwykła. Rada dobrowolnego ubóstwa

Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego.

Wyśpiewali myśli papieża

Multimedialne widowisko, w reżyserii Romana Kołakowskiego, inspirowane było czternastoma encyklikami, które napisał św. Jan Paweł II. Przywoływało też postaci wielkich, polskich świętych, jak s. Faustynę, o. Maksymiliana Kolbego, Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, wyniesionych na ołtarze przez papieża Polaka.

Nowenna do św. Jana Pawła II

Dziś rozpoczyna się nowenna do św. Jana Pawła II, którego wspomnienie obchodzić będziemy 22 października. Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie.

Byli gotowi stawać się sługami wszystkich

Wspomnienie bł.Honorata Koźmińskiego.
Oto oni położywszy ufność w Bogu samym, jako słudzy Chrystusa, stali się wielkimi w duchu. W dzisiejszym akcie beatyfikacji Pan sam „przedłuża” niejako dni ich życia i pozwala im widzieć „potomstwo” zrodzone z łaski Ducha Świętego za sprawą ich posługi.

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dziś rozpoczyna się nowenna do bł. Jerzego Popiełuszki, którego wspomnienie obchodzić będziemy 19 października.
Błogosławiony Księże Jerzy, Ciebie proszę o wstawiennictwo u Boga i Ojca naszego, abym został wysłuchany w mojej potrzebie.

Nowenna do św. Józefa o odrodzenie małżeństwa

Rozpoczynamy comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa przeżywające kryzys. Będzie się ona odbywała w drugie środy miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00.
Święty Józefie, módl się za nami.

List Episkopatu zapowiadający obchody XVIII Dnia Papieskiego

Przeżywany już za tydzień XVIII Dzień Papieski jest okazją, aby wyrazić wdzięczność wszystkim ojcom, którzy gorliwie realizują trud wychowania swych dzieci, objawiając im tym samym Ojcostwo Boga. Jesteście przykładem i inspiracją dla tych, którzy poszukują wzorów do naśladowania.

Koncert G. Rossini „Mała Msza Uroczysta” (ZMIANA GODZINY)

Koncert z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w niedzielę 7 października po Mszy św. o godz. 19.00. Artyści wykonają „Petite Messe Solennelle” (Małą Mszę Uroczystą) Gioacchino Rossiniego.

Dar Boży dla naszych czasów

Ty zaś, Faustyno, darze Boga dla naszej epoki, darze polskiej ziemi dla całego Kościoła, wyjednaj nam, abyśmy mogli pojąć głębię Bożego Miłosierdzia, pomóż nam, abyśmy osobiście go doświadczyli i świadczyli o nim braciom. Twoje orędzie światłości i nadziei niech się rozprzestrzenia na całym świecie.

Nowenna do bł. Honorata Koźmińskiego

Dziś rozpoczyna się nowenna do bł. Honorata Koźmińskiego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 13 października.
Kieruj, Panie, moim życiem, broń w przeciwnościach i zachowaj od złego, abym wsparty przykładem i wstawiennictwem bł. Honorata zawsze pełnił Twoją wolę.

W trosce o wspólny dom. Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Miłość to jedyna droga, dzięki której każde ludzkie serce pozwala nam odczuwać potrzeby i prawa innych jako własne. Logika miłości chroni nas przed egoistycznym podbojem stworzonego świata i stanowi filar, na którym opiera się trwałość ludzkich relacji oraz harmonia naszego współżycia ze światem stworzonym.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | . . . . | 27 |