Rok:
Miesiąc:

Święte Triduum Paschalne

Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończy II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Spotkanie dla dzieci komunijnych

Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 25 marca, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

Wielki Tydzień w Świątyni Opatrzności Bożej

Zbliżają się święte dni, podczas których otrzymujemy ponownie nadzwyczajny dar odpuszczenia grzechów, uzyskany dla nas przez Jezusa na Krzyżu. W obliczu Ukrzyżowanego, wymownie przypominającego nam o Bożym miłosierdziu, czyż nie powinniśmy żałować za własne grzechy i nawrócić się do miłości?

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: «Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie uwiązane oślę, którego jeszcze żaden człowiek nie dosiadał. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj».

Diecezjalne ŚDM znów z Mocnymi w Duchu

Spotkanie odbędzie się 24 marca w ramach diecezjalnych przygotowań do XXXIII Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Młodzi będą rozważać słowa, które archanioł Gabriel skierował do Maryi podczas zwiastowania: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30).

Orędzie Papieża Franciszka na XXXIII Światowy Dzień Młodzieży

Zachęcam was do ponownej kontemplacji miłości Maryi: miłości troskliwej, dynamicznej, konkretnej. Miłości pełnej śmiałości i całkowicie nakierowanej na dar z siebie. Kościół przeniknięty tymi cechami maryjnymi będzie zawsze Kościołem wychodzącym, który wykracza poza swoje ograniczenia i granice...

Koncert Zespołu Wokalnego Imprevisti

W sobotę 24 marca wysłuchaliśmy koncertu Zespołu Wokalnego IMPREVISTI. Śpiewacy wykonali cały cykl „Tenebrae Responsories” Tomasa Luisa de Victorii. „Ciemne jutrznie” to arcydzieło hiszpańskiej muzyki renesansowej.

Święto młodych w Świątyni Opatrzności Bożej

W homilii bp Michał Janocha przypomniał, że Wielki Post jest czasem, byśmy usłyszeli głos Boga, mówiący: Obudź się! Nawiązując do symboliki wilanowskiej świątyni, przypomniał młodym o tajemnicy paschalnej, która mówi, że życie ma sens, kiedy oddamy je za innych.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 23 marca

Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką (Iz 9, 1a)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Adhortacja apostolska Ojca Świętego Franciszka GAUDETE ET EXSULTATE

„Cieszcie się i radujcie” mówi Jezus ludziom, którzy są prześladowani lub poniżani ze względu na Jego sprawę. Pan chce od nas wszystkiego, a to, co oferuje, to życie prawdziwe, szczęście, dla którego zostaliśmy stworzeni. Chce, abyśmy byli świętymi i nie oczekuje, że zadowolimy się życiem przeciętnym, rozwodnionym, pustym.

Oratorium pasyjne Elsnera w Świątyni Opatrzności Bożej

Utwór Józefa Elsnera „Passio Domini Nostri Jesu Christi” zabrzmiał w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie 17 marca o godz. 19.00. Wykonawcami byli soliści, chór i orkiestra Polskiej Opery Królewskiej pod batutą maestro Grzegorza Nowaka.

Adoracja Chrystusa Ukrzyżowanego

Krzyż jest punktem odniesienia dla wszystkiego, co robimy w życiu. Kalwaria znajduje się w samym sercu chrześcijaństwa. Krzyż jest wielką szansą dla człowieka, bo dopiero pod nim rodzą się poważne pytania i nie sposób zadowolić się banalnymi odpowiedziami.

Święto Papieskie

Z okazji 5. rocznicy wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, 13 marca o godz. 17.30 w Świątyni Opatrzności Bożej odprawiona została Msza św. z udziałem Episkopatu Polski w intencji Ojca Świętego, której przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio.

Nowenna do św. Józefa

Boże, Ty w niewysłowionej Opatrzności wybrałeś świętego Józefa na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna, spraw, abyśmy oddając Mu na ziemi cześć jako Opiekunowi, zasłużyli na jego orędownictwo w niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Rekolekcje prowadzi misjonarz miłosierdzia naszej archidiecezji ks. Roman Trzciński. Ma on władzę od Ojca Świętego odpuszczania grzechów zarezerwowanych dla Stolicy Apostolskiej.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | . . . . | 27 |