Rok:
Miesiąc:

Dziękujemy za niepodległość – XI Święto Dziękczynienia

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zakończyły się uroczystości z okazji XI Święta Dziękczynienia. Tegoroczne obchody stanowiły podziękowanie Kościoła za odzyskaną w 1918 roku niepodległość. Koncelebrze z udziałem ok. 100 biskupów z Polski i zagranicy przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Zapraszamy wolontariuszy

W niedzielę, 3 czerwca, obchodzić będziemy Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za Niepodległość”.
Jak co roku prosimy o wsparcie wolontariuszy. Zarówno tych, którzy od lat związani są ze Świątynią Opatrzności Bożej, jak również nowych ludzi dobrej woli.

INFORMATOR na Święto Dziękczynienia

» Transmisja Mszy św. i wydarzeń towarzyszących obchodom Święta Dziękczynienia
» Mapa pielgrzymki z relikwiami św. Faustyny i terenu Centrum Opatrzności Bożej
» Zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej w dniach 2-4 czerwca
» Świeca Niepodległości
» Program

9. niedziela zwykła. Święto Dziękczynienia

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?» On im odpowiedział: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».

Prezydent zapalił Świecę Niepodległości

Po raz drugi w historii Polski zapłonęła Świeca Niepodległości. Dziś podczas Mszy św. w Świątyni Opatrzności Bożej w Święto Dziękczynienia została zapalona przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę w otoczeniu Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka i kard. Kazimierza Nycza. Ogień, od którego została zapalona pochodzi z Grobu Nieznanego Żołnierza.

Śpiewnik na Boże Ciało

Ciebie Boga wysławiamy » Twoja cześć, chwała » U drzwi Twoich stoję, Panie » O mój Jezu w Hostii skryty » Kłaniam się Tobie » Bądźże pozdrowiona Hostio żywa » Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba » Jezusa ukrytego

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Przesunięciu ulegnie Msza św. z godz. 12.00, która zostanie odprawiona bezpośrednio po zakończeniu procesji. Po Mszy św. o godz. 10.30 pójdziemy z Najświętszym Sakramentem ulicami miasteczka Wilanów.

Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

Jeżeli dziś św. Urszula staje się przykładem świętości dla wszystkich wierzących, to dlatego, że jej charyzmat może być podjęty przez każdego, kto w imię miłości Chrystusa i Kościoła chce skutecznie dawać świadectwo Ewangelii we współczesnym świecie.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

Słowo Kardynała przed Bożym Ciałem i Świętem Dziękczynienia

W najbliższy czwartek będziemy przeżywali uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. W każdej parafii będziemy wyznawać wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i świadczyć o tym wobec ludzi w miastach i wioskach naszej archidiecezji.

Nowenna do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem św. Faustyny

Opatrzności Boża, która wszystkim rządzisz i wszystkim kierujesz – wierzę w Ciebie! » Opatrzności Boża, która czuwasz i opiekujesz się każdym stworzeniem – ufam Tobie! » Opatrzności Boża, która jako Matka najtroskliwsza zaspakajasz na każdy dzień wszystkie potrzeby swych dzieci – kocham Cię, uwielbiam Cię, powierzam się Tobie!

Miłość jest najważniejsza. Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin

Wspominając dzień zaślubin małżeńskich, wobec Boga w Trójcy Jedynego, Ojca i Syna, i Ducha Świętego; wzywając na świadków Osobę Niepokalanej, szczególne dopełnienie Trójcy, Wszystkich Aniołów i Świętych oraz wszystkich tutaj zebranych, przyrzekamy...

Konkurs na wystrój Świątyni Opatrzności Bożej – ogłoszony

Archidiecezja Warszawska 25 maja ogłosiła konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego wystroju wnętrza Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie • Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest za rok a wystawa pokonkursowa podczas przyszłorocznego Święta Dziękczynienia w czerwcu 2019.

Zbiórka książek dla dzieci i młodzieży

Biblioteka Instytutu Papieża Jana Pawła II prowadzi zbiórkę książek dla dzieci i młodzieży. Książki można przynosić do 21 maja do czytelni biblioteki w budynku obok Świątyni Opatrzności Bożej. Będą one przekazane do bibliotek Małego Pacjenta w szpitalach, domach dziecka i hospicjach.

Nowenna za wstawiennictwem św. Urszuli

Dla zasług Pana naszego Jezusa Chrystusa przyjmij, o Boże, modlitwy zanoszone do Ciebie za wstawiennictwem świętej Urszuli, wiernej naśladowczyni cnót Najświętszego Serca Syna Twego, i udziel nam łask, o które z ufnością prosimy. Amen. Święta Urszulo, módl się za nami!

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ukazały się im też jakby języki ognia, które się rozdzielały, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | . . . . | 27 |