Archiwum

Rok:
Miesiąc:

Wiele serc – jeden rytm

W piątek, 17 lipca, zakończyła się 27.Parafiada Dzieci i Młodzieży. W tym roku młodzi Sportowcy spotkali się pod hasłem „Wiele serc – jeden rytm”.
Zwieńczeniem Parafiady była Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej, odprawiona w intencji o. Józefa Jońca, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

Wakacje

Wszystkim życzymy dobrych wakacji i obiecujemy modlitwę.
W czasie wakacyjnego wypoczynku nie zapominajmy o modlitwie, Mszy św. i dobrym słowie dla bliźniego.
NIE MA WAKACJI OD PANA BOGA

100. rocznica urodzin ks. Jana Twardowskiego

W niedzielę, 21 czerwca, w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie została odprawiona Msza św. z okazji 100. rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego. Po Mszy św. zgromadzeni przed Świątynią Opatrzności Bożej wierni mogli zobaczyć niezwykły spektakl słowno-muzyczny „Poezja muzyką malowana”.

Koncert Canticum Gratiorum

W sobotę, 6 czerwca, w ramach Peregrynacji Ikony Jasnogórskiej w Świętym Wizerunku Nawiedzenia w parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie odbył się koncert Zespołu Wokalnego CANTICUM GRATIORUM.
Chórzyści swoim śpiewem ubogacili także Mszę św. o godz. 12.00.

Nawiedzenie Świątyni przez Matkę Bożą w kopii Obrazu Jasnogórskiego

Dzisiaj do Świątyni Opatrzności Bożej przybyła Matka Boża w Świętym Wizerunku Nawiedzenia. Kopia Jasnogórskiej Ikony, która od 15 czerwca 2014 r. peregrynuje archidiecezję warszawską została powitana przez licznie zgromadzonych parafian. Mszy św. przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz.

Koncert SERVI DOMINI CANTORES

W sobotę, 25 kwietnia, o godz. 15.30 w Świątyni Opatrzności Bożej odbył się koncert zorganizowany przez Akcję Katolicką. W tym dniu w Panteonie Wielkich Polaków wystąpił SERVI DOMINI CANTORES − Śpiewający Słudzy Pańscy. Zespół ten składa się z księży wokalistów, absolwentów wydziałów wokalno-aktorskich polskich akademii muzycznych.

Wprowadzenie relikwii bł. Stanisława Papczyńskiego

W sobotę, 11 kwietnia, do Świątyni Opatrzności Bożej zostały wprowadzone relikwie bł. Stanisława Papczyńskiego. Uroczystości wprowadzenia relikwii rozpoczął wykład wygłoszony przez ks. Wojciecha Skórę MIC, kustosza grobu o. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii.

Msza św. w 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej

W piątek, 10 kwietnia, podczas Mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej uczciliśmy wspólnie ich pamięć. Przed rozpoczęciem uroczystości Prezydent Bronisław Komorowski złożył wieńce przy grobach ofiar katastrofy, które spoczywają w Świątyni Opatrzności Bożej.

Dziękujemy za dar życia

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Z tej okazji w sobotę, 21 marca, o godz. 18.00 w Panteonie Wielkich Polaków Świątyni Opatrzności Bożej została odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna. Na Eucharystię przybyło kilkuset wiernych, którzy wspólnie modlili się oraz dziękowali Panu Bogu za dar życia.

Koncert Pasyjny „Pasja Miłości”

W okresie Wielkiego Postu tradycją jest śpiewanie pieśni pokutnych mówiących o nawróceniu i pieśni pasyjnych poświęconych rozważaniom Męki Pańskiej. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert „Pasja Miłości”. Koncert polskiej wokalistki Beaty Bednarz odbędzie się w niedzielę, 22 marca, o godz. 17.45 w Świątyni Opatrzności Bożej.

Rekolekcje w niedziele Wielkiego Postu

Mury powstającej Świątyni Opatrzności Bożej coraz bardziej napełniają się Duchem. W każdą niedzielę Wielkiego Postu podczas Mszy św. o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 nauki będą głosić znani i cenieni rekolekcjoniści.

Msza św. za łaskę Chrztu Świętego

W wigilię Święta Chrztu Pańskiego 10 stycznia, o godz.18.00 została odprawiona Msza św. dziękczynna, na którą przybyło kilkaset osób. Była ona podziękowaniem za dar chrztu świętego oraz wszelkie łaski, które z niego wypływają.Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Paweł Gwiazda.

Rok 2015 − Rokiem św. Jana Pawła II

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił 5 grudnia, że rok 2015 będzie Rokiem św. Jana Pawła II. W uchwale podkreślono ogromne zaangażowanie papieża Jana Pawła II w proces odradzania się polskiej niepodległości oraz propagowanie przesłania o godności i prawach człowieka. Te wartości mają towarzyszyć działaniom, które zostaną podjęte w ramach obchodów Roku św. Jana Pawła II.

Wigilia święta Świętej Rodziny

W wigilię święta Świętej Rodziny w Świątyni Opatrzności Bożej miłośnicy kolęd mogli uczestniczyć w koncercie śpiewaczki Izabeli Kopeć „Moc Tradycji”. Goście wysłuchali jedenastu najpiękniejszych polskich kolęd opracowanych na głos mezzosopranowy z towarzyszeniem chóru Ad Libitum pod dyrekcją dr hab. Izabelli Zieleckiej-Panek i zespołu muzyków.

Msza św. w rocznicę urodzin prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego

26 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 95. urodzin śp. Ryszarda Kaczorowskiego. Ryszard Kaczorowski był ostatnim prezydentem II Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie. Był także bohaterem II wojny światowej, działaczem Szarych Szeregów, więźniem NKWD oraz żołnierzem armii gen. W. Andersa.

Górnicy w Świątyni Opatrzności Bożej

W sobotę 18 października, grupa kilkudziesięciu górników z kopalni Halemba z Rudy Śląskiej przyjechała do Warszawy na spotkanie z ks. kard. Kazimierzem Nyczem. Byli to górnicy, którzy 3 czerwca 2012 r. podczas V Święta Dziękczynienia ofiarowali Świątyni Opatrzności Bożej czarną monstrancję z węgla kamiennego, symbol ciężkiej pracy i wiary górników.

Odpust w Świątyni Opatrzności Bożej

W niedzielę, 28 września, w Świątyni Opatrzności Bożej odbył się po raz trzeci odpust parafialny. O godz. 12.00 w Panteonie Wielkich Polaków rozpoczęła się Msza św. odpustowa, której przewodniczył ks. proboszcz Paweł Gwiazda. Na uroczystość przybyło wielu darczyńców z całej Polski.

Inauguracja Ruchu Rodzin Nazaretańskich

W sobotę, 13 września, w Świątyni Opatrzności Bożej odbyła się Inauguracja Roku Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Uczestnicy dokonali zawierzenia Ruchu Opatrzności Bożej, aby rozpocząć duchowe przygotowanie do zbliżającej się 30. rocznicy powstania Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

  | 1 | . . . . | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |   następne »

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej