Archiwum

Rok:
Miesiąc:

Nasza wiara to klęczenie przed Panem

Niech wspólnoty zakonne i parafialne podejmą szczególne zobowiązanie do adoracji eucharystycznej poza Mszą św. Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, wynagradzając naszą wiarą i miłością zaniedbania, zapomnienie, a nawet zniewagi, jakich nasz Zbawiciel doznaje w tylu miejscach na świecie.

Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia

Już po raz drugi Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Stworzenia. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka w ubiegłym roku, w odpowiedzi na obecny kryzys ekologiczny. – Wspólnie troszczmy się o nasz dom! – zachęca ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu.

Pożegnanie ks. Kazimierza i ks. Krystiana

W święto św. Bartłomieja Apostoła na Mszy św. o godz. 18.00 pożegnaliśmy ks. Kazimierza i ks. Krystiana, którzy z końcem sierpnia kończą posługę w naszej parafii.
Ksiądz proboszcz Tadeusz Aleksandrowicz, w imieniu własnym i swojego poprzednika – ks. Pawła Gwiazdy, wyraził wdzięczność księżom za zaangażowanie i oddanie pracy duszpasterskiej. Następnie księży pożegnali przedstawiciele wspólnot parafialnych.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 26 sierpnia

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. (1J 3,1)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Wystawa: Światowe Dni Młodzieży z Janem Pawłem II

Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej Światowym Dniom Młodzieży. Ekspozycję można oglądać przed Świątynią Opatrzności Bożej od strony zachodniej jeszcze do końca sierpnia. Autorzy zaprezentowali najważniejsze przesłania ze spotkań papieża Jana Pawła II z młodymi, ilustrowane ciekawymi zdjęciami z tych wydarzeń.

Podziękowanie kard. Kazimierza Nycza za Dni w Diecezjach

Jeszcze brzmią w naszych sercach piękne i pełne mądrości słowa papieża Franciszka, jeszcze nie opadły wielkie emocje, które towarzyszyły spotkaniom wielomilionowej rzeszy pielgrzymów całego świata z Ojcem Świętym, ale już teraz jako Wasz biskup pragnę złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do tego przełomowego wydarzenia.

Akademickie „17” w Świątyni Opatrzności Bożej

Po raz kolejny Akademickie Grupy „17” Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę miały swój pierwszy odpoczynek w Świątyni Opatrzności Bożej. Trasa od kościoła św. Anny, skąd wyruszają „17”, do Wilanowa liczy około 10 kilometrów, więc na twarzach rozśpiewanych pielgrzymów nie widać było jeszcze zmęczenia.

Dziś można uzyskać odpust Porcjunkuli

W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Na prośbę Franciszka przywilej ten został zatwierdzony przez papieża Honoriusza III. Początkowo można go było zyskać jedynie między wieczorem dnia 1 sierpnia a wieczorem dnia 2 sierpnia.

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na sierpień

» Intencja ogólna: Aby sport był okazją do braterskiego spotkania między narodami i przyczyniał się do sprawy pokoju na świecie.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie żyli zgodnie z Ewangelią, dając świadectwo wiary, uczciwości i miłości bliźniego.

Młodzi, nie dajcie się zniewolić!

Drodzy Młodzi, kochajcie Chrystusa i ufajcie Mu! Włączajcie się do katolickich grup formacyjnych. Pamiętajcie, że w wieku rozwojowym jedyną formą trzeźwości jest całkowita abstynencja. Uczcie się od tych, którzy są prawdziwie wolni, którzy potrafią żyć szczęśliwie, którzy osiągają sukces i cieszą się życiem bez alkoholu. Jest ich wielu pośród Was!

Razem przeciw niewolnictwu – Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi

30 lipca przypada trzeci Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Inicjatywa ta, ustanowiona przez ONZ ma za zadanie zwrócić szczególną uwagę na globalny proceder handlowania żywym towarem. Tegoroczny Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi zbiega się m.in. z kampanią Zbuduj FreeDOM prowadzoną przez Fundację Razem dla Afryki i organizację HAART Kenya.

Przemówienie Papieża Franciszka na Błoniach

W ojczystej ziemi św. Jana Pawła II chciałbym Mu podziękować za to, że wymarzył i dał impuls do tych spotkań. Towarzyszy nam on z nieba, gdy widzimy wielu młodych ludzi z tak różnych narodów, kultur, języków, przybyłych jedynie z jednego powodu: aby świętować żywą obecność Jezusa pośród nas. Zrozumieliście? Świętować Jezusa, który żyje pośród nas.

Msza św. w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego

Zapraszamy Powstańców, mieszkańców Warszawy, harcerzy oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć we wspólnej modlitwie, do udziału w Mszy św., która zostanie odprawiona w sobotę, 30 lipca, o godz. 18.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

ŚDM Homilia podczas Mszy św. Posłania

Msza św. Posłania i Warszawskie Uwielbienie przy Świątyni Opatrzności Bożej 23 lipca to główne wydarzenie Dni w Diecezjach w Archidiecezji Warszawskiej. Kardynał Kazimierz Nycz przewodniczył liturgii koncelebrowanej przez kilkuset księży z całego świata i wygłosił homilię.

Diecezjalne uroczystości przed Świątynią Opatrzności Bożej

Metropolita Warszawski wezwał młodych, by byli wiernymi i odważnymi świadkami Chrystusa: „Do takiego świadectwa posyła nas wszystkich Pan Jezus. O takim świadectwie przypomina ciągle papież Franciszek. Idźcie na cały świat, idźcie na obrzeża tego świata, idźcie do pogubionych owiec, szukając tej jednej pomagając jej wrócić do Chrystusa i Kościoła, który jest owczarnią. Dostrzegajcie ludzi poranionych, biednych, bezdomnych wykluczonych”.

W najbliższy piątek dyspensa

Wszystkim przebywającym na terenie archidiecezji warszawskiej Kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od piątkowego postu. Racją dyspensy są Dni w Diecezjach przed Światowymi Dniami Młodzieży.

  | 1 | . . . . | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |   następne »

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej