Archiwum

Rok:
Miesiąc:

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym

Wspólnota PRZYMIERZE zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać Jezusa i znaleźć odpowiedzi na życiowe pytania oraz odkryć swoje miejsce w kościele na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym, które rozpoczną się 15 lutego i będą się odbywały w każdy poniedziałek o godz. 19.30 w naszym kościele.

Dekanalno-parafialny Dom Chleba

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych Mnieście uczynili (Mt 25, 40). Tak mówi Bóg do ludzi, którzy poprzez czyny miłosierne odnaleźli Go w samych sobie, a wraz z Bogiem odnaleźli swoją wielkość.

Orędzie Papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego 2016 r.

Choroba, zwłaszcza ciężka, zawsze wywołuje kryzys w ludzkiej egzystencji i niesie ze sobą głębokie pytania. Może prowadzić do rozpaczy, do przekonania, że wszystko stracone, że nic już nie ma sensu… W tych sytuacjach wiara w Boga jest, z jednej strony, wystawiona na próbę, a jednocześnie ujawnia swą pozytywną moc.

Środa popielcowa

Środa Popielcowa, przypadająca w tym roku 10 lutego, rozpoczyna w Kościele katolickim trwający 40 dni okres Wielkiego Postu. Dla wiernych jest on wezwaniem do pokuty, przemiany dotychczasowego życia – czyli wewnętrznego nawrócenia.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post

Nie zmarnujmy tego czasu Wielkiego Postu, który sprzyja nawróceniu! Prośmy o to przez macierzyńskie wstawiennictwo Dziewicy Maryi, która jako pierwsza, w obliczu wielkiego Bożego miłosierdzia, jakim Bóg Ją darmo obdarował, uniżyła się mówiąc, że jest pokorną służebnicą Pańską.

Zamieńmy NOC w MOC MIŁOSIERDZIA!

W dniu wspomnienia św. Bakhity, 8 lutego, mamy konkretną okazję otworzyć szeroko serca i wyrazić naszą solidarność z tymi wszystkimi, których świat i jego żądze uczynili współczesnymi niewolnikami. Odmówmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 3.00 w nocy i przyzywajmy miłosierdzia dla ofiar handlu ludźmi i sprawców ich cierpienia.

Osoby konsekrowane świadkami miłosierdzia

Bez odniesień do Boga, który jest Miłością Miłosierną i który tej Miłości uczy każdego wierzącego, prawdy Ewangelii nie będą przekazywane i nie napełnią świata radością z tego, że: „[…] nasze oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów” (Łk 2, 30-31).

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na luty

» Intencja ogólna: Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby wzrastały szanse na dialog i spotkanie wiary chrześcijańskiej i ludów Azji.

Wspólne kolędowanie

W najbliższą sobotę, 23 stycznia, po wieczornej Mszy św., grupy muzyczne działające przy naszej parafii zapraszają na wspólne kolędowanie. Spotkanie odbędzie się w sali nr 1 Instytutu Papieża Jana Pawła II.

Rocznica śmierci ks. kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski

W sobotę, 23 stycznia, w 3. rocznicę śmierci śp. Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa Prymasa Polski, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza św. Wszystkich wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłego Księdza Prymasa.

Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

Migranci i uchodźcy są dla nas wyzwaniem. Odpowiedź daje Ewangelia miłosierdzia.
W bulli ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia przypomniałem, że „są chwile, w których jeszcze mocniej jesteśmy wzywani, aby utkwić wzrok w miłosierdziu, byśmy sami stali się skutecznym znakiem działania Ojca”.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 29 stycznia

Niegdyś bowiem byliście ciemnością, lecz teraz jesteście światłością w Panu:
postępujcie jak dzieci światłości! (Ef 5, 8)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Dziękowaliśmy za łaskę Chrztu Świętego

W wigilię Niedzieli Chrztu Pańskiego o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej została odprawiona Msza św. dziękczynna za dar chrztu świętego oraz wszelkie łaski, które z niego wypływają. Eucharystii przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz. W czasie Mszy św. w darze został ofiarowany kosz, w którym złożono11 tysięcy intencji nadesłanych z całej Polski.

Świąteczny Koncert Kolęd

Instytut Papieża Jana Pawła II serdecznie zaprasza na Świąteczny Koncert Kolęd w wykonaniu Sióstr Melosik i ks. Andrzeja Daniewicza z zespołu „La Pallotina”, który odbędzie się 10 stycznia 2016 r. o godz. 13.15 w sali konferencyjnej Instytutu J.P.II przy ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda 1 w Warszawie.

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na styczeń

» Intencja ogólna: Aby szczery dialog między ludźmi wyznającymi różne religie przyniósł owoce pokoju i sprawiedliwości.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby poprzez dialog i miłość braterską, dzięki łasce Ducha Świętego, zostały przezwyciężone podziały wśród chrześcijan.

Finisz prac budowlanych w Świątyni Opatrzności Bożej

Po prawie piętnastu latach prace budowlane Świątyni Opatrzności Bożej zbliżają się do końca. W przyszłym roku do świątyni wejdą pierwsi wierni. – Jeszcze 15 lat temu nie było tu nic – przypomniał kard. Kazimierz Nycz, dodając, że dziś budowa świątyni, jako zamkniętej przestrzeni, jest już zakończona, co najlepiej widać, gdy jedzie się aleją Rzeczpospolitej.

Koronka o Miłosierdzie Boże na rok 2016

W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1 stycznia, o godz. 15.00 będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2016. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Koncert kolęd i pastorałek Zespołu „Mazowsze”

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE”, który odbędzie się w Panteonie Wielkich Polaków, 6 stycznia 2016 r. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Inicjatywa ewangelizacyjna SMS z Nieba

Na telefon komórkowy codziennie możesz otrzymywać SMS ze Słowem Bożym, myślą świętego oraz rozważaniem i nie tylko. Jeżeli chcesz aktywować tę usługę na swój telefon, pobierz darmową aplikację „SMS z Nieba” w sklepikach internetowych: Google Play i App Store.

  | 1 | . . . . | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |   następne »

Cookies

Ta strona korzysta z plików Cookies. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej