Rok:
Miesiąc:

Krzyżu święty nade wszystko...

Bóg zgodził się być bezsilny wobec człowieka i nic nie zrobi jeśli on nie powie „tak”. Największą przeszkodą we współdziałaniu człowieka z Bożą Opatrznością jest nasz rozum i nasza wola, gdy upiera się przy swoim.

Intronizacja relikwii Krzyża Świętego (transmisja online)

Zapraszamy Parafian, Przyjaciół Opatrzności Bożej i Darczyńców na odpust parafialny. W dniu odpustu do Świątyni Opatrzności Bożej zostaną wprowadzone relikwie Krzyża Świętego. Po Mszy św. będziemy mogli oddać cześć cząstce owego Drzewa Krzyża, na którym zawisło zbawienie świata.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony

23. niedziela zwykła. Uzdrowienie głuchoniemego

Bracia moi, niech wiara wasza w Pana naszego, Jezusa Chrystusa uwielbionego, nie ma względu na osoby. (...) Posłuchajcie, bracia moi umiłowani! Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze oraz na dziedziców królestwa przyobiecanego tym, którzy Go miłują?

W poszukiwaniu drogi

Tematyka tegorocznego Tygodnia Wychowania nawiązuje do XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów Młodzież, wiara i rozeznanie powołania, mającego się odbyć w Rzymie w październiku br. Życzymy wszystkim owocnego przeżycia VIII Tygodnia Wychowania w Polsce. Wyruszmy razem w poszukiwaniu drogi.

Nowenna do św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego

Dziś rozpoczyna się nowenna do św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 17 września.
Rodzina Bogiem silna » Pod znakiem Opatrzności » Wsłuchany w głos Pana » Kapłan według Serca Jezusowego » Szedł drogą Krzyża » Pod opieką Maryi

Święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny

O Święta i Niepokalana Dziewico!
Jakimi pochwałami zdołamy wysławić Ciebie, która za­mknęłaś w swym łonie Tego, którego niebiosa ogarnąć nie mogą. Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosła­wiony jest owoc Twojego łona.

Nowenna do Bożej Opatrzności

Jam Jest Bóg Ojciec, Pierwsza Osoba Trójcy Świętej. Oto postanowiłem podać dzisiaj poprzez Żywego Płomienia kolejny ratunek, kolejne Źródło Bożych Łask, oraz ratunku, dla tego Biednego Świata. Chcę, pragnę, abyście prosili Bożą Opatrzność zwłaszcza o duchową opiekę, jak również i o tę materialną.

Nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego

Przyjdźcie do Ran Moich, z sercem pałającym miłością. Przez Rany Moje otrzymacie wszystko, bo zasługa Krwi Mojej jest nieskończonej ceny. Mając Moje Rany i Moje Najświętsze Serce, możecie wszystko wyjednać, Najświętsze Rany dają moc nad Sercem Boga.

22. niedziela zwykła. Prawo Boże a zwyczaje

«Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: „Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi”. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji».

Pielgrzymka na zakończenie sezonu motocyklowego 2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników jednośladów na pielgrzymkę motocyklową kończącą tegoroczny sezon.
Tym razem kierujemy się w stronę Beskidu Niskiego do Dębowca. Złożymy tam swoje intencje na ręce Matki Bożej Saletyńskiej.

List Pasterski z okazji VIII Tygodnia Wychowania

W dzisiejszej Ewangelii Jezus kieruje naszą uwagę ku ludzkiemu wnętrzu. Przytacza skargę Boga zawartą w Księdze Proroka Izajasza: „Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie” (Mk 7,6). Przypomina też, że dla naszego zbawienia decydujące są nie zewnętrzne okoliczności, ale to, co pochodzi z ludzkiego wnętrza.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 31 sierpnia

„Kto składa Mi ofiarę dziękczynną, ten Mi cześć oddaje”. (Ps 50, 23a)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. (...) A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: „Nie mają już wina”. Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

100. rocznica urodzin ks. Zdzisława Peszkowskiego (1918-2007)

Ksiądz Zdzisław Peszkowski urodzony 23 sierpnia 1918 r. w Sanoku, zmarł 8 października 2007 r. w Aninie. Mszy św. pogrzebowej w archikatedrze warszawskiej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Ciało ks. Z. Peszkowskiego zostało złożone w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | . . . . | 27 |