Rok:
Miesiąc:

Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi

Każdy z nas może poświęcić swoje życie Maryi, zawierzając Jej wszystkie jego aspekty – czyli sukcesy, problemy, wyzwania, niepokoje, sprawy rodzinne, społeczne i narodowe. Człowiek żyjący we współczesnym świecie ma wiele powodów do niepokoju, ale Maryja wskazuje na Jezusa jako Tego, który wprowadza pokój do naszej codzienności.

Żywa Korona Maryi

Jubileusz 300-lecia koronacji posiada przede wszystkim wymiar duchowy, dlatego pragniemy zachęcić do włączenia się w „Żywą Koronę Maryi”. Inicjatywie tej przyświeca idea, aby osobiste życie kształtować według zasad Ewangelii, jako urzeczywistnienie oddania się Matce Bożej, którego wyrazem są złote korony na Jej skroni.

Nowenna do Opatrzności Bożej przed odpustem parafialnym

W sobotę i niedzielę, 16-17 września, będziemy obchodzić w Świątyni Opatrzności Bożej odpust parafialny. Aby duchowo przygotować się do tej uroczystości zachęcamy do modlitwy nowenną do Opatrzności Bożej, którą rozpoczynamy 7 września. Zapraszamy do wspólnej modlitwy każdego dnia trwania nowenny po wieczornej Mszy św. lub do modlitwy indywidualnej.

Msza św. na rozpoczecie roku szkolnego

Boże, wiem, że muszę się uczyć i zdobywać wiedzę, ale też wiem, że potrzebuję mądrości, a tylko Ty, Boże, możesz mnie nią obdarzyć. Daj mi Panie Jezu mądrość, aby ze mną była i proszę, abym umiał z niej dobrze korzystać, wówczas, gdy Ty mi dajesz kochanych ludzi i dobre wspaniałe rzeczy. Piękny jest nasz świat – spraw, bym żył w nim mądrze i roztropnie. Niech nie opuszcza mnie Twoja mądrość i Twoja miłość.

78. rocznica wybuchu II wojny światowej

Ileż razy ten okrzyk bólu wyrywał się z serc milionów mężczyzn i kobiet, którzy od 1 września 1939 roku do końca lata 1945 doświadczyli jednej z najbardziej niszczycielskich i najbardziej nieludzkich tragedii w naszych dziejach! Mamy obowiązek przypomnieć sobie w obliczu Boga te tragiczne fakty, by uczcić pamięć zmarłych.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 25 sierpnia

Jam jest chleb życia.Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. (J 6, 35)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Pożegnanie ks. Andrzeja

W niedzielę na Mszy św. o godz. 19.00 pożegnaliśmy ks. dr. Andrzeja Persidoka, który w najbliższą sobotę zakończy swoją posługę w naszej wspólnocie parafialnej.
Wyraziliśmy wdzięczność Bogu za dobro jakie otrzymaliśmy od ks. Andrzeja w ciągu ostatniego roku jego pracy duszpasterskiej wśród nas.

Apel o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną.

Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego

Msze św. z wystawieniem relikwii o godz. 7.00, 12,00 i 18.00.
14 sierpnia 1941 r. o. Kolbe zmarł dobity zastrzykiem trucizny – fenolu przez funkcjonariusza obozowego, kierownika izby chorych Hansa Bocka o godz. 12.50 w bloku nr 11 (śmierci). Ciało o. Maksymiliana zostało spalone w obozowym krematorium.

Różaniec z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich

W dniu 13 sierpnia 1917 r., gdy czwarte objawienie miało mieć miejsce, dzieci nie mogły być obecne w Cova da Iria, ponieważ zostały uprowadzone przez administratora Ourem, który chciał zmusić je do ujawnienia tajemnicy. Dzieci jednak pozostały nieugięte.

Nowenna do św. Maksymiliana Kolbego

Święty Maksymilianie, zapalony miłością Boga, opromieniony światłem Niepokalanej Dziewicy, wskazywałeś ludowi Bożemu rozliczne formy apostołowania do zwycięstwa dobra i dla rozszerzenia królestwa Bożego na całym świecie. Uproś nam światło i siłę, abyśmy mogli czynić dobro i pociągać innych do Chrystusowej miłości.

Spotkanie z Raymondem Naderem

Zapraszamy na spotkanie z Raymondem Naderem, świeckim ewangelizatorem z Libanu, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 19.30 w Świątyni Opatrzności Bożej. Będzie to także okazji do modlitwy przy relikwiach św. Charbela.

Odpust Porcjunkuli – 2 sierpnia

W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Na prośbę Franciszka przywilej ten został zatwierdzony przez papieża Honoriusza III. Początkowo można go było zyskać jedynie między wieczorem dnia 1 sierpnia a wieczorem dnia 2 sierpnia.

Apel Przewodniczącego Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości

Zbliża się sierpień. Wielu z nas odpoczywa, zwiedza, szuka spokoju i wytchnienia od codziennych trudów. Rolnicy przeżywają czas najintensywniejszej pracy. Pielgrzymi wyruszają na drogi prowadzące ku Jasnej Górze. Przed nami ważne uroczystości maryjne i patriotyczne. Co roku właśnie w sierpniu prosimy wszystkich Polaków: podejmijcie dobrowolną abstynencję. Pokażcie, że potraficie odpoczywać i bawić się bez alkoholu.

Nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego

Dziś rozpoczyna się nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 7 sierpnia.
Błogosławiony Edmundzie, który wiele razy dałeś wyraz twej niezachwianej ufności w Bożą Opatrzność, módl się za nami.

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”

W dniach 23-30 lipca 2017 obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza wszystkich kierowców, członków ich rodzin oraz Przyjaciół misji do udziału w Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | . . . . | 27 |