Rok:
Miesiąc:

Caritas znaczy miłość. Podaruj innym cząstkę siebie

Zamierzenia Parafialnego Zespołu Caritas: powołanie jak największej grupy woluntariuszy z osób młodych – młodzieży szkolnej i studentów; współpraca z Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na terenie Wilanowa, udział w ogólnopolskich akcjach i programach Caritas.

Spotkanie dla dzieci komunijnych

Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 25 lutego, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

Dziękczynienie za łaskę chrztu świętego

W sobotę, 24 lutego, w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się wielkopostny dzień skupienia. Rozpocznie się on adoracją Najświętszego Sakramentu (połączoną z różańcem) o godz. 10.00. W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Dziękowaliśmy za łaskę Chrztu Świętego

Wielkopostny Dzień Skupienia rozpoczął się adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową, którą poprowadził ks. proboszcz Tadeusz Aleksandrowicz. Jeszcze podczas modlitwy do Świątyni Opatrzności Bożej przybywali kolejni pielgrzymi.

Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju

Na prośbę papieża Franciszka dzisiaj, w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu, obchodzimy dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Jego szczególną intencją jest modlitwa i post o pokój w Demokratycznej Republice Konga i Sudanie Południowym.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 23 lutego

Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie... (Mt 26, 41a)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Warsztaty nauki śpiewu psalmów

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej serdecznie zaprasza na naukę śpiewania psalmów.
Najbliższy warsztat odbędzie się w niedzielę, 18 lutego, o godz. 17.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II przy Świątyni Opatrzności Bożej (ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda 1). Poprowadzi go ks. Mateusz Kielarski.

Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się w piątek, 16 lutego, adoracją Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 19.30. Przed północą szczególnie zachęcamy do modlitwy członków poszczególnych współnot. Od północy do Mszy św. o godz. 7.00 trwać będzie adoracja indywidualna w ciszy.

Ponieważ wzmoże się nieprawość, ostygnie miłość wielu

Ponownie zbliża się Pascha Pana! Aby nas do niej przygotować, Boża Opatrzność daje nam każdego roku Wielki Post, „sakramentalny znak naszego nawrócenia” (1), który zapowiada i urzeczywistnia możliwość nawrócenia się do Pana całym sercem i całym życiem.

Środą Popielcową rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny

Po raz drugi Świątynia Opatrzności Bożej była w Środę Popielcową pierwszym z czterdziestu kościołów stacyjnych, w których wierni uczestniczą w nabożeństwach i modlitwach przygotowujących do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego.

Kościoły stacyjne w diecezjach warszawskich – Wielki Post 2018

W okresie Wielkiego Postu diecezja warszawska i warszawsko-praska wspólnie zapraszają – nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej – do podjęcia 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwa całodzienna, specjalna modlitwa.

Warsztaty RELACJE ZE ŚMIECHEM

Czy nie tęsknicie czasem do spotkań całkiem realnych? Do relacji opartych na przyjaźni i zaufaniu? Do prawdziwych uczuć zamiast tych wyrażanych przez emotikony? Tak przecież zostaliśmy stworzeni – z krwi i kości oraz dla drugiego człowieka. Powołani do życia we wspólnocie, a nie w samotności.

Orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego

Posługa, jaką Kościół niesie chorym i osobom, które się nimi opiekują, musi być kontynuowana z wciąż odnawianą energią, z wiernością poleceniu Pana i zgodnie z bardzo wymownym przykładem, jego Założyciela i Nauczyciela.

51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Hasło Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu „Trzeźwość egzaminem z wolności” nawiązuje do słów św. Jana Pawła II: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale, stale zdobywać”.

Rycerstwo Niepokalanej. Spotkanie z o. Stanisławem Piętką

Rycerze Niepokalanej serdecznie zapraszają na spotkanie z franciszkaninem ojcem dr. Stanisławem Piętką, prezesem narodowym Rycerstwa Niepokalanej (MI), które odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 lutego, po Mszy św. o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej.

Z Maryją do Jezusa. O początkach Rycerstwa Niepokalanej

Rycerstwo Niepokalanej w zamierzeniach św. Maksymiliana stanowiło formę wcielenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi oraz odpowiedź na nieustanne pragnienie Maryi ratowania wszystkich dusz, które Chrystus odkupił Swoją Krwią. Ojciec Stanisław wskazał, że ideę Rycerstwa Niepokalanej o. Kolbe streścił w zdaniu: Zdobyć cały świat dla Niepokalanej Dziewicy, by Ona, a przez Nią Chrystus, zakrólował w duszach wszystkich ludzi.

Kolędowaliśmy z Golcami

W Świątyni Opatrzności Bożej, której warunki akustyczne mogą być porównywane z walorami najlepszych sal koncertowych, zabrzmiały najpiękniejsze kolędy, m.in. „W żłobie leży”, której autorstwo przypisywane jest ks. Piotrowi Skardze i brawurowo wykonane pastorałki.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | . . . . | 27 |