Rok:
Miesiąc:

Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego

Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza. (J 7, 37-39)
W sobotę będziemy czuwać przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego! Startujemy o godz. 20.00. Przyjdź i zaproś najbliższych oraz przyjaciół.

Mały Rycerzyk Niepokalanej nie tylko dla najmłodszych

Rycerstwo Niepokalanej i Wspólnota Mam serdecznie zapraszają na spotkanie z Siostrami Franciszkankami Rycerstwa Niepokalanej, które odbędzie się we wtorek, 15 maja, o godz. 10.30 w Instytucie Papieża Jana Pawła II.

II Europejski Festiwal Schumana

Instytut Myśli Schumana zaprasza na „II Europejski Festiwal Schumana”, który odbędzie się w niedzielę 13 maja w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, pod patronatem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy jeszcze wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba».

II Europejski Festiwal Schumana

Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Idźmy kształtować Europę pod sztandarem Sługi Bożego Roberta Schumana”. Tematem był wkład i rola Polski w budowanie jedności oraz solidarności i pokoju w Europie i świecie, opartych na wartościach chrześcijańskich, a także ideach Sługi Bożego Roberta Schumana.

Pielgrzymka Rycerstwa Niepokalanej

Serdecznie zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Sanktuarium św. Jana Pała II w Krakowie. Zawieziemy z ks. Piotrem wszystkie nasze intencje i prośby do miejsca, o którym św. Jan Paweł II mówił, że z niego „wyjdzie iskra miłosierdzia na cały świat”.

Boże Miłosierdzie w życiu Rycerzy Niepokalanej

Wszyscy jesteśmy powołani do zjednoczenia z Bogiem i zmierzamy do Niego wieloma drogami, będąc „w duchu ufności wobec Boga i miłosierdzia wobec bliźnich, poprzez czyny, słowa i modlitw”, tak jak jest to w przesłaniu u sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Faustyna Kowalska.

Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Dziewięć dni przed Zesłaniem Ducha Świętego Kościół rozpoczyna modlitewną nowenną do Ducha Świętego. Nowenna ta jest najstarszym zgromadzeniem modlitewnym Kościoła. Jest to modlitwa polecona przez samego Pana Jezusa w dniu Wniebowstąpienia.

Nowenna do św. Stanisława Papczyńskiego

9 maja rozpoczynamy nowennę przed wspomnieniem św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera, które obchodzić będziemy 18 maja.
Relikwie Świętego od 11 kwietnia 2015 r. znajdują się w Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do modlitwy i wypraszania potrzebnych łask w tym szczególnym miejscu i czasie.

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

7 maja rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii, którą obchodzić będziemy 16 maja.
Relikwie Świętego od 2 czerwca 2013 r. znajdują się w Świątyni Opatrzności Bożej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i wypraszania potrzebnych łask w tym szczególnym miejscu i czasie.

VI niedziela Wielkanocna. Przykazanie miłości

To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja».
I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.
TRANSMISJA MSZY ŚW. Z GODZ. 12.00

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj

Intencja ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

Motocyklowe odkęcenie manetki ze św. Józefem

Sezon motocyklowy 2018 otworzyła pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Z małym poślizgiem czasowym, ale za to z Bożym błogosławieństwem motocyklistki wyruszyli spod Świątyni Opatrzności Bożej.

Litania Loretańska

Miesiąc maj, poświęcony jest w szczególny sposób Matce Bożej. Jest to miesiąc nabożeństw, podczas których rozbrzmiewa w kościołach, przy kapliczkach czy figurach przydrożnych Litania do Najświętszej Maryi Panny, nazywana popularnie Litanią Loretańską.

V niedziela Wielkanocna. Jezus krzewem winnym

Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. (...) Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni.

W setną rocznicę święceń kapłańskich

W 100. rocznicę święceń kapłańskich o. Maksymiliana M. Kolbego, jednego z naszych Świętych Opatrznościowych zachęcamy do wypraszania potrzebnych łask za jego wstawiennictwem przy relikwiach, które będą wystawione podczas Mszy św. o godz. 12.00.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 27 kwietnia

Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługom wszystkich (Mk 9, 35b)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Jezus dobrym Pasterzem (IV Niedziela Wielkanocy) [retransmisja]

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | . . . . | 27 |