Rok:
Miesiąc:

Życie konsekrowane w Kościele i dla Kościoła

Dziękując Bogu za dar obecności osób konsekrowanych, prośmy dziś, by Dobry Bóg napełnił ich serca głęboką pewnością, że zostały wybrane, aby kochać, wielbić Boga i służyć ludziom. Niech pozwoli im zaznać Swojej przyjaźni, napełni je radością i pociechą, pomaga przezwyciężać chwile trudności i podnosić się po upadkach.

Wieczór dla Jezusa – przyjdź 26 stycznia

Miłość i wierność gładzą winę, Bojaźń Pańska ze złych dróg sprowadza (Prz 16, 6)
Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie JEZUSA.

Rocznica śmierci ks. kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski

Dzisiaj, 23 stycznia, w 5. rocznicę śmierci śp. Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa Prymasa Polski, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, o godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza św. Wszystkich wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłego Księdza Prymasa.

Kościelisko 2018 – Zło dobrem zwyciężaj

Msza św. z wystawieniem relikwii Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są relikwie.

List pasterski Episkopatu Polski na Rok św. Stanisława Kostki

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Ten młody polski szlachcic podobnie jak Samuel usłyszał Boga, wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!”(1 Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom.

Orędzie na Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, utożsamiającym się z cudzoziemcem przyjętym lub odrzuconym każdej epoki (por. Mt 25,35.43). Pan powierza macierzyńskiej miłości Kościoła każdą osobę ludzką zmuszoną do opuszczenia swojej ojczyzny w poszukiwaniu lepszej przyszłości.

Spotkanie dla dzieci komunijnych

Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

Pokój światu, ludziom radość

Kolęda „Cicha noc”, która 6 stycznia zabrzmiała w Świątyni Opatrzności Bożej, rozpoczęła koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zasłużona renoma, jaką cieszy się w kraju i zagranicą ten zespół, przyciągnęła do Świątyni blisko dwa tysiące słuchaczy.

Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju

Orędzie papieża Franciszka na 51. Światowy Dzień Pokoju.
Pokój wszystkim ludziom i narodom ziemi! Pokój, który aniołowie głoszą pasterzom w noc Narodzenia Pańskiego, jest głębokim pragnieniem wszystkich ludzi i wszystkich narodów, szczególnie tych, którzy najbardziej cierpią z powodu jego braku.

Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2018

Styczeń
Intencja ewangelizacyjna: Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoją wiarą w pełnej wolności.

Koronka o Miłosierdzie Boże na rok 2018

W święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, 31 grudnia, o godz. 15.00 będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2018. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Msza dziękczynna za rodziny

W sobotę 30 grudnia – przeddzień święta Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – kard. Kazimierz Nycz zaprasza wszystkie rodziny i małżeństwa do wspólnego dziękczynienia za dar ojcostwa i macierzyństwa oraz celebrowania okrągłych jubileuszy sakramentu małżeństwa.

Rodziny Bogiem silne w Świątyni Opatrzności Bożej

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w dziękczynnej Mszy św. za dar rodziny. Na zaproszenie metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza do Świątyni Opatrzności Bożej przybyło ponad 1600 osób, w tym 73 pary małżeńskie, które w tym roku obchodzą swe okrągłe rocznice ślubu.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | . . . . | 27 |