Rok:
Miesiąc:

Nabożeństwo do Opatrzności Bożej

Na nabożeństwo do Opatrzności Bożej zapraszamy w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Podczas wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Opatrzności Bożej, przedstawimy Bogu nasze prośby i dziękczynienia (można je składać przy wejściu do kościoła), pomodlimy się do Matki Bożej Opatrzności.

Dekret o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego

Ojcowie Kardynałowie i Biskupi zebrani na zwyczajnej Sesji dnia 12 grudnia 2017 roku, pod przewodnictwem moim, Kardynała Angelo Amato, uznali, że Sługa Boży praktykował w stopniu heroicznym cnoty teologalne, kardynalne i inne związane z nimi.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Bo wejrzał na uniżenie swojej służebnicy. Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia. Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię. A Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie nad tymi, co się Go boją.

Msza św. z wystawieniem relikwii Jana Pawła II

Zapraszamy na Msze św. odprawiane we wtorki o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. W czasie Eucharystii wystawione są relikwie.

19. niedziela zwykła. Chleb żywy, który zstąpił z nieba

Ja jestem chlebem życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: Kto go je, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata

Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę

Rowerowa pielgrzymka dziękczynna za Jubileusz 200-lecia Archidiecezji Warszawskiej oraz 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę rozpocznie się 11 sierpnia Mszą św. o godz. 8.00 w Świątyni Opatrzności Bożej.

Tysiąc kół na Jasną Górę

W sierpniu na pielgrzymi szlak w stronę Jasnej Góry wyruszają pątnicy, by ofiarować swój trud Matce Bożej. Kolejne grupy w drodze do Częstochowy zatrzymują się w Świątyni Opatrzności Bożej, by zawierzyć Bogu swe pielgrzymowanie. 500 pątników WAPM dziś rano wyruszyło na Jasnogórski Szczyt. Pielgrzymi z grupy niebiesko-żółtej jadą do Maryi na rowerach.

Duch prowadzi nas jak Maryję

W imieniu parafialnej grupy pielgrzymkowej serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-14 sierpnia.
Organizacyjne spotkanie parafialnej grupy pielgrzymkowej w poniedziałek 30 lipca o godz. 19.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II.

Święto Przemienienia Pańskiego

Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam przemienił się wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe tak, jak żaden wytwórca sukna na ziemi wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.

Czy tuby „17-tek” obudziły Wilanów?

„Oto jest dzień, oto jest dzień, który dał nam Pan...” – usłyszeli na powitanie dnia mieszkańcy Miasteczka Wilanów. Zbudziły ich słynne tuby piętnastu grup Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej Akademickich Grup 17, które rankiem raźnie maszerowały al. Rzeczypospolitej do Świątyni Opatrzności Bożej.

18. niedziela zwykła. Kto przychodzi do Chrystusa, nie będzie łaknął

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu». (...) «Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».

Nowenna do św. Maksymiliana Kolbego

Dziś rozpoczyna się nowenna do św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 14 sierpnia.
Święty Maksymilianie, który przez całe swoje życie aż do heroicznej śmierci przeszedłeś z Niepokalaną, dopomóż i nam szczęśliwie przejść do wieczności pod opieką Matki Niepokalanej.
Królowo Niebios, ożywiaj w nas wiarę w zmartwychwstanie i życie wieczne.

Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości

Co roku prosimy o przeżycie sierpnia bez alkoholu. Jednak w tym jubileuszowym roku chcemy zaprosić Polaków do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji.

Odpust Porcjunkuli

W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Na prośbę Franciszka przywilej ten został zatwierdzony przez papieża Honoriusza III. Początkowo można go było zyskać jedynie między wieczorem dnia 1 sierpnia a wieczorem dnia 2 sierpnia.

Powstanie Warszawskie. Msza św. za poległych.

1 sierpnia w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za poległych.
Jest tylko jedna prawda / Bez kłamstw wykrętnych, bez cienia: / Prawda walczącej Warszawy, / Prawda ludzkiego sumienia.

17. niedziela zwykła. Rozmnożenie chleba

Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił i z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał. A gdy się nasycili, rzekł do uczniów: «Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło». Zebrali więc i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, pozostałymi po spożywających, napełnili dwanaście koszów.

Nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego

Dziś rozpoczyna się nowenna do bł. Edmunda Bojanowskiego, którego wspomnienie obchodzić będziemy 7 sierpnia.
Błogosławiony Edmundzie, który wiele razy dałeś wyraz twej niezachwianej ufności w Bożą Opatrzność, módl się za nami.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | . . . . | 27 |