Rok:
Miesiąc:

Spotkanie dla dzieci komunijnych

Spotkanie dla dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia, o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św.

Ania ponownie w ścisłym finale

Nasza parafianka Ania Popończyk, uczennica II klasy Ogólnokształcące Liceum Mistrzostwa Sportowego nr LIX im. Janusza Kusocińskiego zajęła 8 miejsce w tegorocznej edycji Olimpiady Biblijnej. Z roku na rok wynik Ani jest coraz lepszy.

Róża Rycerstwa Niepokalanej pod wezwaniem św. M. M. Kolbego

Członkowie Róży będą modlili się na stałe w intencjach wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej: wynagradzającej za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny; modląc się do Maryi o łaskę wiary, nadziei i miłości dla wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

Homilia Piusa XI na kanonizację św. Andrzeja Boboli

Ten zaś, którego słusznie „łowcą dusz” nazwano, Andrzej Bobola, kapłan Towarzystwa Jezusowego, uczy nas gorliwie pracować nad rozszerzeniem Królestwa Bożego, a jako nieugięty męczennik skłania do męstwa gnuśnych ludzi naszych czasów, do podejmowania wszelkich trudów dla Boga i Kościoła.

80. rocznica kanonizacji św. Andrzeja Boboli

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 17 kwietnia 1938 r., w bazylice św. Piotra papież Pius XI uroczyście kanonizował bł. Andrzeja Bobolę. Do Rzymu przybyły tysiące pątników z całej Polski! Nikt nie przypuszczał, że Kościół daje Polakom świętego na zbliżający się czas narodowej tragedii.

Musiały się wypełnić zapowiedzi Pisma (III Niedziela Wielkanocy)

«Pokój wam!». Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam».

XIII Marsz Świętości Życia

Pod hasłem „Jestem za życiem”, w niedzielę 15 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie Marsz Świętości Życia, jako przypomnienie o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Poprzedzi go Msza św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela o godz. 11.00 pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.

Msza św. dziękczynna za dar życia

Msza św. dziękczynna za dar życia z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej zostanie odprawiona w sobotę 14 kwietnia o godz. 12.00.

Wspólnota Providentia Dei dziękowała za Dar Życia (retransmisja)

Cykliczne spotkania darczyńców w Świątyni Opatrzności Bożej stały się już tradycją tworzącego się Sanktuarium. W sobotę 14 kwietnia Świątynia wypełniła się darczyńcami, którzy przybyli, by dziękować Opatrzności Bożej za dar życia, zawierzać Jej nadchodzące dni i modlić się w intencji Kościoła i Ojczyzny.

I Mazowiecki Zjazd Szkół im. Papieża Jana Pawła II

Instytut Papieża Jana Pawła II jako organizator zjazdu żywi nadzieję, że dzięki współpracy i wsparciu inicjatyw lokalnych, szkoły im. Papieża Jana Pawła II będą się stawały „żywymi pomnikami” św. Papieża Polaka, który mówił, że właśnie one są najmilsze Jego sercu.

Młodzi z papieskich szkół w Świątyni Opatrzności Bożej

W Świątyni Opatrzności Bożej odbył się I Mazowiecki Zjazd Szkół im. Papieża Jana Pawła II. Organizatorem spotkania był Instytut Papieża Jana Pawła II. Inicjatywa zjazdu wyszła od metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza i marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego

W poniedziałek, 9 kwietnia, obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Duch Święty przynagla nas

Duch Święty, który jest darem Chrystusa Zmartwychwstałego, uzdalnia nas do głoszenia ewangelii i prowadzi do pełni życia, którego blask ukazał się w wielkanocny poranek. Dzięki Duchowi Świętemu rodzi się w świecie nadzieja i wzrasta Boża moc w życiu ludzi cierpiących z powodu niesprawiedliwości i różnorodnych niedomagań.

Święto Miłosierdzia

Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Homilia Jana Pawła II wygłoszona podczas kanonizacji s. Faustyny

Kanonizacja Siostry Faustyny ma szczególną wymowę. Poprzez tę kanonizację pragnę dziś przekazać orędzie miłosierdzia nowemu tysiącleciu. Przekazuję je wszystkim ludziom, aby uczyli się coraz pełniej poznawać prawdziwe oblicze Boga i prawdziwe oblicze człowieka.

W Służbie Bogu i Ojczyźnie

Uczestnicząc w celebracji Świętego Triduum Paschalnego – od wielkoczwartkowej Mszy Wieczerzy Pańskiej po wielkanocny poranek – wraz z całym Kościołem staliśmy się uczestnikami Jezusowej drogi, prowadzącej przez Mękę i Śmierć do Zmartwychwstania. Jest to kluczowy temat słowa Bożego, które słyszymy w dzisiejsze święto.

Wielkanocne orędzie papieża Franciszka 2018

Jezus zmartwychwstał!
My, chrześcijanie, wierzymy i wiemy, że zmartwychwstanie Chrystusa jest prawdziwą nadzieją świata, tą która nie zawodzi. To siła ziarna pszenicy, moc miłości, która się uniża i daje siebie aż do końca, i która naprawdę odnawia świat.

Wielki Piątek. Liturgia Męki Pańskiej (transmisja online)

Potem Jezus, świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: Pragnę. Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę nasączoną octem i do ust Mu podano. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Dokonało się! I skłoniwszy głowę, oddał ducha.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | . . . . | 27 |