XVIII niedziela zwykła, 1 sierpnia 2021 r.
  • Dzisiaj w niedzielę 1 sierpnia przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Msza św. za poległych o godz. 19.00.
  • Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.
  • W lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 8.00 i 15.00.
  • Jutro nawiedzając kościół parafialny, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej i Komunia św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, wyznanie wiary i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiącaGodzina Święta w czwartek po wieczornej Mszy św., spowiedź w piątek rano, w południe i od godz. 17.00 do godz. 20.00; Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00, a po niej nabożeństwo pierwszopiatkowe i adoracja w ciszy do godz. 20.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15.
  • W czwartek rozpoczyna się nowenna przed wspomnieniem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zachęcamy do modlitwy w tym szczególnym czasie. Tekst nowenny zamieszczony jest na parafialnej stronie internetowej.
  • W piątek obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. jak w dni powszednie.
  • W sobotę przypada wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego, którego relikwie znajdują się w naszej Świątyni.
  • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
  • W czwartek 5 sierpnia wyruszy na Jasną Górę 41. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Poprzedzi ją Msza św. o godz. 5.30 w kościele akademickim Świętej Anny przy Krakowskim Przedmieściu pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.
  • We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
  • W czwartki po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
  • Rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości narodu.
  • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.
  • Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.
  • Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.
  • Wszystkie nabożeństwa są dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.
  • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
  • Wyjątkowo w czasie wakacji, wieczorna kancelaria czynna jest od godz. 19.15 ze względu na trwający w tym czasie różaniec w Świątyni.
  • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
  • Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy bezdotykowe kropielnice.
  • Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.
  • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.
  • W dawnej kaplicy jest punkt szczepień przeciw COVID.