XXI niedziela zwykła, 22 sierpnia 2021 r.
  • Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00. W tym tygodniu włączymy się w ekspiacyjną procesję różańcową ulicami Warszawy i po Koronce odmówimy część chwalebną różańca.
  • W lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 8.00 i 15.00.
  • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
  • We wtorek przypada święto św. Bartłomieja Apostoła, a w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej.
  • We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
  • W czwartki po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
  • W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.
  • W sobotę 28 sierpnia podczas różańca będziemy się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
  • Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.
  • W najbliższą sobotę o godz. 16.00 odbędzie się u nas ewangelizacja uliczna, którą poprowadzi Wspólnota Przymierze. Ewangelizacja będzie się odbywała naprzeciwko terenu Świątyni przy fontannach przy ul. Hlonda.
  • W przyszłą niedzielę odbędą się dożynki w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie. Msza św. polowa zostanie odprawiona o godz. 12.00, a po niej wiele atrakcji rodzinnych.
  • Spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św., która odbędzie się 19 września o godz. 13.00, odbędzie się 6 września (poniedziałek) o godz. 19.00 w górnym kościele.
  • Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości narodu.
  • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
  • Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.
  • Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.
  • Wszystkie nabożeństwa są dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.
  • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
  • Wyjątkowo w czasie wakacji wieczorna kancelaria czynna jest od godz. 19.15 ze względu na trwający w tym czasie różaniec w Świątyni.
  • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
  • W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września, MSZE ŚW. OGÓLNODOSTĘPNE będą o godz. 8.00 w Panteonie Wielkich Polaków (będzie sprawdzanie pirotechniczne) oraz o godz. 19.00 i 20.30.
    MSZA ŚW. BEATYFIKACYJNA o godz. 12.00 za względów sanitarnych będzie dostępna tylko dla osób z wejściówkami (zarówno wewnątrz, jak i na placu przed świątynią). Wejściówki rozprowadza w całej Polsce komitet organizacyjny Kurii Warszawskiej. Ponieważ ich liczba jest ograniczona, prosimy naszych parafian o wyrozumiałość. Naszą Świątynię udostępniamy gościom z kraju i zagranicy. Msza św. będzie transmitowana przez TVP.
  • Przy wejściu do Świątyni od strony parkingu i przystanku zamontowaliśmy kropielnice bezdotykowe.
  • Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.
  • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.
  • W dawnej kaplicy jest punkt szczepień przeciw COVID