Aktualności

XXII niedziela zwykła, 29 sierpnia 2021r.
 • W naszej wspólnocie posługuje nowy wikariusz ks. Elia Callegarin, pochodzący z Italii, który ukończył Seminarium Redemptoris Mater w Warszawie. Witamy go serdecznie.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.
 • W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 8.00 , 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w środę 1 września o godz. 18.00.
 • Tego dnia przypada 82. rocznica wybuchu II wojny światowej. Za poległych w obronie Ojczyzny będziemy się modlić w sposób szczególny podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 • Poświęcenie tornistrów w niedzielę 5 września na Mszy św. o godz. 10.30.
 • W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej różaniec i Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • W I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.30 (adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu). W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.
 • W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50.
 • Od 3 do 11 września trwać będzie bezpośrednie przygotowanie wiernych do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Nowenną za wstawiennictwem przyszłych błogosławionych będziemy się modlić w tych dniach po Mszy św. o godz. 18.00.
 • W przyszłą niedzielę rozpocznie się nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego.
 • Decyzją kard. Kazimierza Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie i dużej liczby uchodźców, Caritas Polska organizuje konkretną pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. W niedzielę 5 września po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
 • W przeszłą sobotę i niedzielę będziemy gościć ks. Teodora Sawielewicza z Oleśnicy. Ksiądz Teodor będzie odprawiał Mszę św. w sobotę o godz. 18.00, a po niej poprowadzi konferencję i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem. W niedzielę będzie odprawiał Msze św. o godz. 19.00 i 20.30, na których wygłosi kazanie.
 • Spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunią św., która odbędzie się 19 września o godz. 13.00, odbędzie się 6 września (poniedziałek) o godz. 19.00 w górnym kościele.
 • W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września, MSZE ŚW. OGÓLNODOSTĘPNE będą o godz. 8.00 w Panteonie Wielkich Polaków (będzie sprawdzanie pirotechniczne) oraz o godz. 19.00 i 20.30.
  MSZA ŚW. BEATYFIKACYJNA o godz. 12.00 za względów sanitarnych będzie dostępna tylko dla osób z wejściówkami (zarówno wewnątrz, jak i na placu przed świątynią). Wejściówki rozprowadza w całej Polsce komitet organizacyjny Kurii Warszawskiej. Ponieważ ich liczba jest ograniczona, prosimy naszych parafian o wyrozumiałość. Naszą Świątynię udostępniamy gościom z kraju i zagranicy. Msza św. będzie transmitowana przez TVP.
 • Ze względu na przygotowania do beatyfikacji Msze św. od 6 do 11 września będą odprawiane w dolnym kościele.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w I i II sobotę miesiąca o godz. 11.15.
 • Wszystkie nabożeństwa są dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
 • Wyjątkowo w czasie wakacji wieczorna kancelaria czynna jest od godz. 19.15 ze względu na trwający w tym czasie różaniec w Świątyni.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.
 • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.

Ksiądz Proboszcz bardzo prosi o modlitwę
za zmarłą 28 sierpnia w wieku 94 lat mamę Reginę.