Aktualności

XXIV niedziela zwykła, 12 września 2021r.
 • W związku z beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się 12 września, MSZE ŚW. OGÓLNODOSTĘPNE będą  w niedzielę o godz. 8.00 w Panteonie Wielkich Polaków (będzie sprawdzanie pirotechniczne) oraz o godz. 19.00 (z udziałem chóru Scholares Minores pro Musica Antiqua w 338. rocznicę wiktorii wiedeńskiej, po Mszy św. krótki koncert) i o godz. 20.30.

MSZA ŚW. BEATYFIKACYJNA o godz. 12.00 za względów sanitarnych będzie dostępna tylko dla osób z wejściówkami (zarówno wewnątrz, jak i na placu przed świątynią). Wejściówki rozprowadza w całej Polsce komitet organizacyjny Kurii Warszawskiej. Ponieważ ich liczba jest ograniczona, prosimy naszych parafian o wyrozumiałość. Naszą Świątynię udostępniamy gościom z kraju i zagranicy. Msza św. będzie transmitowana przez TVP i inne stacje.

 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00. 
 • Trwa nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego. Treść nowenny zamieszczona jest na parafialnej stronie internetowej.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym. 
 • We wtorek w naszej Świątyni odbędzie się Msza pogrzebowa i pogrzeb bpa Mariana Dusia w Panteonie, o godz. 11.00. Msza św. parafialna o godz. 12.00 będzie w kaplicy Najśw. Sakramentu lub po pogrzebie w górnej Świątyni.
 • Wspólnota św. Szarbela  zaprasza na Wieczór Modlitwy, czyli Eucharystię, adorację i świadectwo przy relikwiach  św. Szarbela, w środę 15 września  o godz. 20.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.  
 • Wspólnota Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP modlitwy różańcowej  o godz. 10.50 w każdą II sobotę miesiąca.
 • Spotkanie grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z ks. Piotrem Celejewskim, 22.09., w środę o, godz. 19.30 w kościele dolnym.
 • Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu pokuty oraz Eucharystii w 2022 r., które odbędzie się w niedzielę 26 września o godz. 17.00. O tej godzinie rozpoczniemy Mszę św.
 • Zapraszamy Parafian, Przyjaciół Opatrzności Bożej i Darczyńców na odpust parafialny połączony z dniem skupienia, który odbędzie się w tym roku, wyjątkowo tylko w sobotę 18 września. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 adoracją Najświętszego Sakramentu, a zakończą Mszą św. o godz. 12.00. Nauki będzie głosił ks. Piotr Celejewski. O godz. 11.00 wygłosi konferencję pt. „Opatrzność Boża drogowskazem życia chrześcijanina”.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w I i II sobotę miesiąca o godz. 11.15.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie.
 • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną oraz zbieramy fundusze na boisko sportowe. Bóg zapłać.

ZAPOWIEDŹ 2.

 • Hubert Jacolik, kawaler i Inga P. Drijańska, panna, oboje z par tutejszej

ZAPOWIEDZI 1

 • Krzysztof T. Łęcki, kawaler z par. tutejszej i Ewa J. Sokoluk, panna z Janowa Podlaskiego
 • Paweł P. Majchrzak, kawaler i Justyna Witkowska, panna, oboje z par. tutejszej

Narzeczonych otoczmy modlitwą, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.