XXV niedziela zwykła, 19 września 2021r.
  • Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej na Mszy św. o godz. 13.15 obchodzić będziemy uroczystość I Komunii św.
  • W sobotę i w niedzielę można będzie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii w 2021 r., które odbędzie się w niedzielę 26 września o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św. w dolnym kościele
  • We wtorek 29 września rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.
  • Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00.
  • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym w dolnym kościele.
  • Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.
  • Po wakacyjnej przerwie pracę wznowił chór parafialny Canticum Gratiorum.  Szczegóły są na stronie parafialnej.
  • Przyjmujemy zapisy młodzieży , która jeszcze nie przyjęła sakramentu bierzmowania. Nowa grupa.  Zapisy w zakrystii przyjmują ks. Elia i ks. Jarosław.
  • Zapisy do ministrantów uczniów od klasy IV szkoły podstawowej u ks. Jarosława, a do bielanek zaprasza ks. Elia i ks. Marcin.
  • Spotkanie grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z ks. Piotrem Celejewskim, 22.09., w środę o, godz. 19.30 w kościele dolnym.
  • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z ks. Piotrem Powałką i ks. Marcinem, 30.09. o godz. 19.15 w górnym kościele.
  • Scholka dziecięca zaprasza dzieci chcące chwalić Boga swoim śpiewem na próbę w sobotę o 18.30 w sali Instytutu
  • Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
  • po Mszy św. o godz. 7.00,
  • 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
  • od godz. 17.30 do 18.00.

w niedzielę 15 min. przed Mszą św.

• Kancelaria parafialna czynna jest normalnie.
  • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
  • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Jana Pawła.
  • Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie. Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.
  • Dziękujemy także za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za wyrozumiałość wszystkim , którzy może mieli dyskomfort z okazji minionej beatyfikacji.

ZAPOWIEDŻ 2

• Michał H. Klinkowski, kawaler i Karolina M. Żurek, panna, oboje z par. tutejszej

Narzeczonych otoczmy modlitwą, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.