Aktualności

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26 września 2021 r.

 • Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii w 2022 r., które odbędzie się w niedzielę 26 września o godz. 17.00. Rozpoczniemy Mszą św. w dolnym kościele
 • We wtorek 29 września rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.
 • W TYM TYGODNIU I PIĄTEK I I SOBOTA MIESIĄCA. W piątek okazja od spowiedzi rano i w południe w czasie Mszy św., od godz. 17.00; będzie dodatkowa Mszy św. o godz. 20.00 a adoracja w ciszy do godz. 21.00. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie do Niepokalanego Serca NMP od godz. 10.50 , Godzinki, Różaniec, Msza św. Zapraszamy szczególnie rodziców i dzieci pierwszokomunijne.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o godz. 15.00. Od przyszłej niedzieli także różaniec.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym w dolnym kościele.
 • Wspólnota mam zaprasza na spotkania młode mamy w każdy wtorek o 10.00 w budynku Instytutu.
 • Po wakacyjnej przerwie pracę wznowił chór parafialny Canticum Gratiorum.  Szczegóły są na stronie parafialnej.
 • Przyjmujemy zapisy młodzieży , która jeszcze nie przyjęła sakramentu bierzmowania. Nowa grupa.  Zapisy w zakrystii przyjmują ks. Elia i ks. Jarosław.
 • Zapisy do ministrantów uczniów od klasy IV szkoły podstawowej u ks. Jarosława, a do bielanek zaprasza ks. Elia i ks. Marcin.
 • Spotkanie grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z ks. Piotrem Celejewskim, 22.09., w środę o, godz. 19.30 w kościele dolnym.
 • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z ks. Piotrem Powałką i ks. Marcinem, 30.09. o godz. 19.15 w dolnym kościele.
 • Scholka dziecięca „ Nutki Opatrzności”, zaprasza dzieci które potrafią czytać i chcą chwalić Boga swoim śpiewem na próbę w sobotę o 18.30 w sali Instytutu . Poszukujemy osoby śpiewającej, najchętniej grającej na gitarze, która chciałabym poprowadzić scholę młodzieżową (młodzież w wieku 7-8 klasa szkoły podstawowej i szkoła średnia). Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do księdza Piotra Celejewskiego.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
 • po Mszy św. o godz. 7.00,
 • 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
 • od godz. 17.30 do 18.00.

  w niedzielę 15 min. przed Mszą św.

 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św. W piątek zaczynamy październikowe nabożeństwa różańcowe.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Jana Pawła.
 • Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie. Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.
 • Dziękujemy także za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.

ZAPOWIEDZI 1

 • Filip J. Markwat, kawaler z par. tutejszej i Olga A. Kowalczyk, panna z par. w Radomiu
 • Daniel Szynkiewicz, kawaler i Małgorzata B. Wojdan, panna, oboje z par. tutejszej

Narzeczonych otoczmy modlitwą, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.