XXVII Niedziela Zwykła 03 października 2021r.

3 października 2021 r.

• Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy w niedziele na Msze św. o godz. 10.30, przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii w 2022 r.
  • We wtorek 5 rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 15.00 a w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok g. 18.35. Wyjątek w sobotę 9 bm. O godz. 11.15. Dzieci zapraszamy codziennie ale szczególnie w środy i piątki.
  • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym w dolnym kościele.
  • Wspólnota mam zaprasza na spotkania młode mamy w każdy wtorek o 10.00 w budynku Instytutu.
  • Wspólnota św. Szarbela zaprasza na modlitwę w środę o godz. 20.00 do kaplicy Najśw. Sakramentu.
  • W przyszłą niedzielę będziemyzapisywać do kolejnej Róży Różańcowej, bł. Matki Elżbiety Czackiej.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundację – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • W przyszłą niedzielę spotkanie informacyjne Ruchu Duchowości Małżeńskiej Equipes Notre Dame.
  • Po wakacyjnej przerwie pracę wznowił chór parafialny Canticum Gratiorum.  Szczegóły są na stronie parafialnej.
  • Przyjmujemy zapisy młodzieży , która jeszcze nie przyjęła sakramentu bierzmowania. Nowa grupa.  Zapisy w zakrystii przyjmują ks. Elia i ks. Jarosław.
  • Zapisy do ministrantów uczniów od klasy IV szkoły podstawowej u ks. Jarosława, a do bielanek zaprasza ks. Elia i ks. Marcin.
  • Trwają spotkania grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z ks. Piotrem Celejewskim,  w środę o, godz. 19.30 w kościele dolnym.
  • Scholka dziecięca „ Nutki Opatrzności”, zaprasza dzieci które potrafią czytać i chcą chwalić Boga swoim śpiewem na próbę w sobotę o 18.30 w sali Instytutu . Poszukujemy osoby śpiewającej, najchętniej grającej na gitarze, która chciałabym poprowadzić scholę młodzieżową (młodzież w wieku 7-8 klasa szkoły podstawowej i szkoła średnia). Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do księdza Piotra Celejewskiego.
  • Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
  • po Mszy św. o godz. 7.00,
  • 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
  • od godz. 17.30 do 18.00.

w niedzielę 15 min. przed Mszą św.

• Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Jana Pawła.
  • Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie. Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.
  • Dziękujemy także za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.

ZAPOWIEDZI 2

• Filip J. Markwat, kawaler z par. tutejszej i Olga A. Kowalczyk, panna z par. w Radomiu
  • Daniel Szynkiewicz, kawaler i Małgorzata B. Wojdan, panna, oboje z par. tutejszej

Narzeczonych otoczmy modlitwą, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.