Aktualności

XXVIII Niedziela Zwykła 10 października 2021r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

 

28 NIEDZIELA ZWYKŁA

10 października 2021 r.

www.parafiaopatrznoscibozej.pl

zapraszamy na nową odsłonę strony parafialnej

 • Dzieci z klas III szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy w niedziele na Msze św. o godz. 10.30, przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii w 2022 r. W przyszłą niedzielę na Mszy św. śpiewać będą dzieci z zespołu „Mali Łętowianie” z Łętowej.
 • W tę niedzielę będziemyzapisywać do kolejnej Róży Różańcowej, bł. Matki Elżbiety Czackiej.
 • W niedzielę zbiórka do puszek na Fundację – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 • Dzisiaj, w niedzielę, spotkanie informacyjne Ruchu Duchowości Małżeńskiej Equipes Notre Dame o godz.18.00 w budynku Instytutu.
 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 15.00 a w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok g. 18.35. Dzieci zapraszamy codziennie ale szczególnie w środy i piątki.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym w dolnym kościele.
 • Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w II. środę miesiąca, 13 października, o godz. 19.15 do kaplicy Najświętszego Sakramentu na comiesięczne spotkanie formacyjne, podczas którego wysłuchamy konferencji nt. „Nauczycielka Pobożności”.
 • Zapraszamy na Dzień skupienia Wspólnoty Szarbela w sobotę 16 bm. do Lasek pod Warszawą. Kontakt u ks. Piotra Celejewskiego.
 • W sobotę 43 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.
 • Ze względu na promocję lektorów Archidiecezji Warszawskiej w najbliższą sobotę 16.10. w górnej Świątyni, Msza św. o godz. 12.00 będzie w dolnym kościele.
 • Przyjmujemy wypominki za zmarłych, za których Msze św. będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wyczytywanie imion będzie 1 i 2 listopada w czasie procesji.
 • Wspólnota mam zaprasza na spotkania młode mamy w każdy wtorek o 10.00 w budynku Instytutu.
 • Po wakacyjnej przerwie pracę wznowił chór parafialny Canticum Gratiorum.  Szczegóły są na stronie parafialnej.
 • Przyjmujemy zapisy młodzieży, która jeszcze nie przyjęła sakramentu bierzmowania. Nowa grupa rozpocznie spotkania w listopadzie. Zapisy w zakrystii przyjmują ks. Elia i ks. Jarosław.
 • Chcemy, by w naszej parafii we wtorki, środy i czwartki działało oratorium umożliwiające młodzieży szkół podstawowych spotkania integracyjne, wspólną zabawę i odkrywanie wiary. Rodziców zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Piotrem Powałką i ks. Jarosławem.
 • Trwają spotkania grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z ks. Piotrem Celejewskim, w środę o godz. 19.30 w kościele dolnym.
 • Scholka dziecięca „ Nutki Opatrzności”, zaprasza dzieci które potrafią czytać i chcą chwalić Boga swoim śpiewem na próbę w sobotę o 18.30 w sali Instytutu . Poszukujemy osoby śpiewającej, najchętniej grającej na gitarze, która chciałabym poprowadzić scholę młodzieżową (młodzież w wieku 7-8 klasa szkoły podstawowej i szkoła średnia). Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do księdza Piotra Celejewskiego..
 • Duszpasterstwo Akademickie NURT zaprasza studentów na spotkania w czwartki. Spotkania zaczynają się o 20:00 krótką modlitwą w kaplicy Najświętszego Sakramentu, a potem część formacyjna i poczęstunek w Instytucie. Najbiższe spotkanie będzie poświęcone lekturze Pisma Świętego. Więcej informacji u ks. Jarka.
 • Małżeństwa zainteresowane dołączeniem do wspólnoty Domowego Kościoła zapraszamy na spotkanie w niedzielę 17.10 po mszy o godz. 10:30 w budynku Instytutu.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się:
 • po Mszy św. o godz. 7.00,
 • 20 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,
 • od godz. 17.30 do 18.00.

  w niedzielę 15 min. przed Mszą św.

W NASZEJ PARAFII PODJĄŁ POSŁUGĘ SPOWIEDNIKA KS. IGNACY SOLER z Opus Dei. Będzie miał dyżur w czwartki od godz. 15.00 do godz.17.00 w konfesjonale w Kaplicy Najśw. Sakramentu. Może spowiadać w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, włoskim.

 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Jana Pawła.
 • Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie. Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.
 • Dziękujemy p. Agacie za dotychczasową opiekę nad stroną internetową parafii.
 • Dziękujemy także za ofiary, które przesyłacie bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.