Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 33 Niedzieli zwykłej 14.11.2021 r.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

14 listopada 2021 r.

 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym w dolnym kościele.
 • W tę niedzielę 5. Światowy Dzień Ubogich w Polsce także 13 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym . Będziemy się modlić szczególnie za chrześcijan w Libanie. Materialnie możemy pomóc przez ofiarę do puszek przy głównym wyjściu.
 • Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z dorosłymi na dziękczynną  pielgrzymkę dekanatu wilanowskiego do katedry , miejsca pochówku bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, w środę na godz. 19.00. Zwiedzanie katedry od godz. 18.00.
 • Spotkanie biblijne w czwartek o godz. 19.30 w budynku Instytutu . Tematem będzie Przymierze wg Rdz 16-20
 • PRZYPOMINAMY- Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Katecheza dla dzieci jest zaplanowana na niedzielę 21 listopada. Spotkanie tylko dla rodziców w czwartek 24 listopada o godz. 19.30.
 • Rodzice zainteresowani formacją ich dzieci w Skautach Europy proszeni są o kontakt z ks. Piotrem Powałką. Pierwsze spotkanie już w listopadzie.
 • W najbliższą sobotę o godz. 10:00 w naszej Świątyni Opatrzności Bożej – Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w ramach 36. Światowych Dni Młodzieży. Msza św. o godz.12.00 z udziałem ks. Kardynała Kazimierza Nycza.
 • Przyjmujemy jeszcze wypominki za zmarłych, za których Msze św. będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 18.00. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii.
 • Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz, także nasz Panteon,  i modlących się za zmarłych, choćby tylko w myśli, przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, w tym roku dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 20 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.

W NASZEJ PARAFII PODJĄŁ POSŁUGĘ SPOWIEDNIKA KS. IGNACY SOLER z Opus Dei. Ma dyżur w czwartki od godz. 15. do godz.17.00 w konfesjonale w Kaplicy Najśw. Sakramentu. Może spowiadać w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, włoskim.

 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 • W kaplicy Matki Bożej można oglądać prace dzieci ze szkół podst. nr 358 i 400, które wzięły udział w konkursie własnoręcznie wykonanych różańców.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary także te wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać.
 • Nie można już korzystać z dyspensy od uczestnictwa w Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane. Nabożeństwa odbywają się normalnie. Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby żyć sakramentalnie. Przypominamy, że w Świątyni nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek.
 • W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, kard. Kazimierz Nycz zdecydował, aby w kościołach Archidiecezji Warszawskiej w niedzielę 21 listopada przeprowadzić zbiórkę do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego.