Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

 

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

21 listopada 2021 r.

 • Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Odnowimy też akt poświecenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.
 • W najbliższym czasie chcemy zaprosić wszystkich ochrzczonych mieszkających na terenie naszej parafii, do włączenia się w Synod Kościoła, najpierw przez udział w ankiecie internetowej i papierowej. W tym tygodniu opublikujemy pytania dotyczące naszego życia Kościoła na poziomie naszej parafii. Następne spotkania w budynku Instytutu planujemy na początku grudnia.
 • PRZYPOMINAMY- Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Katecheza dla dzieci jest zaplanowana na niedzielę 21 listopada. Spotkanie tylko dla rodziców w środę 24 listopada o godz. 19.30 w dolnym kościele.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w środę, 24 listopada, o godz. 19:15 do kaplicy Najświętszego Sakramentu na konferencję o. Piotra Lenarta OFM Conv.,franciszkanina z Niepokalanowa nt. „św. Maksymilian Kolbe – siewca prawdy i pokoju”.
 • W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00.
 • Msza św. wypominkowa za naszych bliskich zmarłych w sobotę o godz. 18.00. Do tego dnia przyjmujemy wypominki za zmarłych.
 • Rodzice zainteresowani formacją ich dzieci w Skautach Europy proszeni są o kontakt z ks. Piotrem Powałką. Pierwsze spotkanie już w listopadzie.
 • Trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży, dla osób chcących pogłębić wiarę lub przeżywających trudne doświadczenia. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” powiedział Jezus. Serdecznie zapraszamy – wtorki i czwartki 20:00 w kościele dolnym. Na czas spotkania zapewniamy opiekę nad dziećmi w zakrystii obok.
 • Nasz parafialny chór, który w przyszłym roku będzie obchodził dziesięciolecie działalności został oficjalnie przemianowany na Zespół Wokalno-Instrumentalny Canticum Gratiorum przy Sanktuarium Opatrzności Bożej w Wilanowie. Z zespołem obecnie związani są chórzyści i muzycy z naszej wspólnoty parafialnej ale śpiewają i grają z nami osoby także z innych, sąsiednich lub dalszych parafii, które chcą poprzez muzykę dziękować Bogu za Jego Opatrzność. Nabór do zespołu jest wciąż otwarty. Zapraszamy serdecznie młodzież i dorosłych. Więcej informacji i kontakt z zespołem można znalezć na stronie parafialnej w zakładce chór. Wspólnie budujmy zespół muzyczny godny tego szczególnego miejsca – Sanktuarium Opatrzności Bożej”.
 • Za tydzień I niedziela Adwentu rozpocznie czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty odprawiane będą o godz. 6.30 w górnym kościele.
 • W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, nasz kard. Kazimierz Nycz zdecydował, aby w kościołach Archidiecezji Warszawskiej w niedzielę 21 listopada przeprowadzić zbiórkę do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego.
 • W roku bieżącym, będą w Adwencie dostępne bożonarodzeniowe świece CARITAS. Od pierwszej niedzieli Adwentu będzie można nabyć ten element wystroju stołów świątecznych. Dochód ze sprzedaży świec zostanie przekazany na cele Caritas Polska.
 • W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.
 • Ofiary złożone na tacę w przyszłym tygodniu, będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.
 • Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych, choćby tylko w myśli, przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, w tym roku dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Tekst dekretu znajduje się na parafialnej stronie internetowej.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie epidemii, o zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w dolnym kościele. Wejście od strony budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne a przeznaczone na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.