Aktualności

Ogłoszenia parafialne (26.12.2021)

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

26 grudnia 2021 r.

 • Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy szczególnie rodziny naszej parafii. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych. O godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za rodziny z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00  małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie.
 • O godz. 15.00 będziemy się wspólnie modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2022. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Msza św. dziękczynna za wszelkie dobro i otrzymane łaski od Boga w roku 2021 w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Za publiczny śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy można uzyskać odpust zupełny. W tym dniu można skorzystać z dyspenzy od wstrzemięźliwości spożywania pokarmów mięsnych.
 • W sobotę 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 • Tego dnia przypada I sobota miesiąca, pamiętajmy o intencji wynagradzającej Niepokalanego Serca NMP; możliwość spowiedzi w czasie Mszy św. Po Mszy św. o godz. 12.00 nabożeństwo pierwszosobotnie ( wspólny różaniec).
 • Tego dnia będziemy obchodzić 55. Światowy Dzień Pokoju.
 • Kancelaria parafialna w piątek (31 grudnia) będzie nieczynna.
 • Zachęcamy do wspólnejmodlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Wyjątkowo w II sobotę miesiąca o godz. 11.15.
 • Wszystkie Msze św. odprawiane są w górnym kościele, ale przypominamy, że jest transmisja w dolnym kościele.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,  od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
 • Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zapraszamy do zabrania głosu w trwającym Synodzie poprzez wypełnienie ankiety online (adres na stronie) lub ankiety papierowej znajdującej się przy wyjściu z kościoła. wypełnione ankiety papierowe można przynosić do zakrystii lub do każdego księdza. Kościół chce usłyszeć głos każdego ochrzczonego, aby odnawiać się poprzez działanie Ducha Świętego; ważne, żeby wyrazić swój głos w odpowiedzi na 10 pytań synodalnych. 
 • Nasz parafialny chór, który w przyszłym roku będzie obchodził dziesięciolecie działalności został oficjalnie przemianowany na Zespół Wokalno-Instrumentalny Canticum Gratiorum przy Sanktuarium Opatrzności Bożej w Wilanowie. Z zespołem obecnie związani są chórzyści i muzycy z naszej wspólnoty parafialnej ale śpiewają i grają z nami osoby także z innych, sąsiednich lub dalszych parafii, które chcą poprzez muzykę dziękować Bogu za Jego Opatrzność. Nabór do zespołu jest wciąż otwarty. Zapraszamy serdecznie młodzież i dorosłych. Więcej informacji i kontakt z zespołem można znaleźć na stronie parafialnej w zakładce chór. Wspólnie budujmy zespół muzyczny godny tego szczególnego miejsca – Sanktuarium Opatrzności Bożej”.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.
 • W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona w inny sposób. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych bloków na wieczorną Mszę św. w ich intencji. Więcej szczegółów po Nowym Roku.
 • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne a przeznaczone na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.

ZAPOWIEDŹ 2

 • Dawid Kosior, kawaler i Hanna Kharchenko, panna, oboje z par. tutejszej