Ogłoszenia parafialne (02.01.2022)

2 stycznia 2022 r.

• O godz. 15.00 będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2022. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
  • W czwartek  obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca przeznaczona zostanie na misje.
  • Ponieważ tego dnia przypada także I czwartek miesiąca, zapraszamy na Godzinę Świętą o godz. 15.00 czyli wspólną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będziemy się modlić także Koronką do Miłosierdzia Bożego.
  • Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • W tym tygodniu I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi rano, w południe i wieczorem od godz. 17.30. Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 w kaplicy Najśw. Sakramentu. Adoracja po Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 20.00 i do godz. 21.00
  • Rycerstwo Niepokalanej zaprasza do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwy różańcowej w kaplicy Najświętszego Sakramentu w każdą II sobotę miesiąca o godz. 10.50.
  • Członków Żywego Różańca prosimy o odebranie z zakrystii tajemnic różańcowych do indywidualnego odmawiania.
  • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Wyjątkowo w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.
  • Przygotowaniem do I Komunii św. są cotygodniowe niedzielne Msze św. o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Najbliższe spotkania 16/19 stycznia br. Mierzenie strojów 10 stycznia w godz. 17.00-20.00
  • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00,  od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
  • Najbliższa cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek 10 stycznia w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
  • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je w dni powszednie.
  • W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona podobnie jak w ubiegłym roku. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych bloków na wieczorną Mszę św. w ich intencji.
  • Rodziny które chcą poświęcić mieszkanie prosimy o zgłoszenie tego zamiaru w zakrystii.
  • Z radością informujemy , że ks. Kardynał odznaczył ks. Jarosława kościelną godnością kanonika z przywilejem noszenia rokiety i mantoletu w kolorze czarnym. Gratulujemy.
  • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne a przeznaczone na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.