Aktualności

3 Niedziela Wielkiego Postu
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

 

 • 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 marca 2022 r.

 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00.
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.
 • Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 udzielane jest błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.
 • W piątek 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia przypada także Dzień Świętości Życia.
 • W piątek, 25 marca 2022 r. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. o godz. 17.00, Ojciec Święty Franciszek, podczas celebracji pokutnej w Bazylice św. Piotra w Watykanie, poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności z Papieżem na Mszy św. o godz. 18.00  powtórzymy papieskie zawierzenie.
 • Osoby , które chcą przystąpić tego dnia do Duchowej Adopcji spotkają się na katechezie w czwartek ok godz. 19.00 ( po różańcu) w kaplicy Najśw. Sakramentu
 • Dzieci I komunijne będą miały katechezę w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 a spotkanie rodziców w tym tygodniu w środę o godz. 19.30 w dolnym kościele. Droga Krzyżowa dzieci I komunijnych będzie w piątek 1.04. o godz. 17.00
 • WIECZÓR DLA JEZUSA w piątek od godz. 20.00. Msza św., adoracja, wspólne uwielbienie.
 • W sobotę, 26 marca 2022 r. o godz. 12.00 zapraszamy, by uczestniczyć w  Eucharystii Dziękczynnej za dar życia. Będzie to również 11. dzień skupienia Wspólnoty Darczuńców –  Providentia Dei. Konferencję pt. „Nigdy nie będziesz sam. Opatrzność Boża w życiu człowieka” wygłosi dominikanin o. Krzysztof Pałys OP o godz. 11.00. Wcześniej o godz. 10.00 adoracja Najśw. Sakramentu, możliwość spowiedzi i  różaniec od godz. 10.30.
 • Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.
 • Wspólnota „Przymierze” zaprasza wszystkich, którzy chcą poznać Jezusa i znaleźć odpowiedzi na życiowe pytania oraz odkryć swoje miejsce w Kościele na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO), które rozpoczną się 28.03. o godz. 19.30 w naszym kościele. Rekolekcje trwają 10 tygodni, spotkania będą się odbywały w kolejne poniedziałki.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała a także o pokój dla świata i Ukrainy. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w piątki Wielkiego Postu po wieczornej Drodze krzyżowej, w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15 i wyjątkowo w tym tygodniu w sobotę o godz. 10.30.
 • Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. KRS 0000225750
 • Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych planujemy od 3 do 6 kwietnia, od piątej niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je o. Jacek Salij OP.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

ZAPOWIEDŻ 2

Łukasz K. Kłosowski, kawaler i Katarzyna Kania, panna, oboje z par. tutejszej

Piotr K. Borkowski, kawaler z par. tutejszej i Sylwia Treścińska, panna z par. w Warszawie

ZAPOWIEDŹ 1

Marcin G. Urbański, kawaler i Katarzyna Wiśniewska, pann, oboje z par. tutejszej

 • Dalej organizujemy pomoc dla Ukrainy w formie zbiórki, szczegóły w stronie parafii i Centrum Opatrzności.

DLA UKRAINY ZBIERAMY:

 • Najbardziej potrzebne będą produkty i półprodukty o długim terminie przydatności do spożycia takie jak:
 • •        zupy błyskawiczne i konserwy;
 • •        dania gotowe ale w puszkach nie słoikach, które mogą się potłuc;
 • •        produkty pieczywopodobne i sucharki;
 • •        kawa i herbata;
 • •        napoje (soki, woda butelkowana 1,5 l.);
 • •        makarony;
 • •        cukier;
 • •        czekolada i batoniki energetyczne.
 • Zbieramy również środki higieniczne i opatrunkowe:
 • •        apteczki;
 • •        termokoce;
 • •        woda utleniona i żele antybakteryjne;
 • •        bandaże, plastry;
 • •        chusteczki higieniczne suche i mokre;
 • •        papier toaletowy i ręczniki papierowe;
 • •        mydło.

Od poniedziałku do piątku w godz. 17-21 sobota od godz. 12 – 20 w garażu przy wejściu do Panteonu.

Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy uruchomił specjalny adres e-mail: ukraina@wilanow.pl, na który należy kierować wszelkie zapytania i zgłaszać wszystkie formy pomocy dla Ukraińców, którzy uciekając przed wojną, znaleźli się w Wilanowie. Prosimy, aby właśnie na ten adres: ukraina@wilanow.pl wysyłać wszystkie zgłoszenia. To w znaczny sposób ułatwi i usprawni organizację konkretnej pomocy dla uchodźców wojennych.