Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 CZERWCA 2022 R.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

5 czerwca 2022 r.

 • DZISIAJ  w  niedzielę ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA, ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Główna Msza św. o godz. 12.00. Zapraszamy do włączenia się w procesję od oo. Barnabitów o godz. 11.00 do Świątyni. Szczegóły na plakatach przy wejściu do Świątyni. Od godz. 14.00 będzie Miasteczko dla dzieci i inne atrakcje.
 • W ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA MSZE ŚW. W DOLNYM KOŚCIELE O GODZ. 8.00, 9.00  i 20.30. w GÓRNYM KOŚCIELE O GODZ. 12.00 i 19.00. NIE MA MSZY ŚW. O GODZ. 10.30. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE PO MSZY ŚW. O GODZ. 19.00.
 • Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym w dolnym kościele.
 • Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 • W czwartek obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych, aby nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do głębszego przeżywania Eucharystii.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 , I rocznica Komunii św. dzieci z naszej parafii. Wszystkie sprawy dotyczące rocznicy I Komunii św. są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w zakładce SAKRAMENTY. Spotkanie obowiązkowe w poniedziałek 6 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 a po nabożeństwie czerwcowym spotkanie organizacyjne. Przynosimy książeczki.
 • Zapraszamy na piknik parafialny 11 czerwca –sobota, w programie grill, zabawa dla dzieci, spotkanie nie tylko przy ołtarzu. Rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie stanu zagrożenia pandemią, o pokój na Ukrainie. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym. W II sobotę miesiąca  o godz. 11.15.
 • W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Przyjmujemy intencje do września.
 • Nasz świątynny zespół wokalno-instrumentalny CANTICUM GRATIORUM cały czas jest otwarty na nowych chórzystów i instrumentalistów. Jeśli ktoś byłby zainteresowany  to zespół będzie śpiewać w niedzielę 29 maja o 12.00 i 16 czerwca w Boże Ciało. Zapraszamy nowych chórzystów i muzyków. Kontakt jest na podstronie chóru.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę z naszej parafii do MEDJUGORJE w dniach 23.06.2022 ʹ 03.07-2022. Zapisy p. Małgorzata , tel. 730 306 320
 • Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w  środę, 8 czerwca br., po różańcu, ok godz. 19.30 do kaplicy Najświętszego Sakramentu na comiesięczne spotkanie formacyjne, i  konferencję nt. „Józef – mąż sprawiedliwy”.
 • Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w  sobotę, 11 czerwca o godz. 10:50 na „Spotkanie z Maryją” – wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwę różańcową z rozważaniami.
 • Rycerstwo Niepokalanej, jak co roku, serdecznie zaprasza w dniach 18 – 19 czerwca (sobota-niedziela) na V. Pielgrzymkę rowerowo – samochodową pod hasłem „Tylko miłość jest twórcza!” – jedziemy ją zaczerpnąć od Niepokalanej!”. Szczegóły można przeczytać na stronie parafialnej i na plakatach.
 • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną . Bóg zapłać.

ZAPOWIEDŹ 2

Łukasz D. Hnatkowski, kawaler i Izabela Madziar, panna, oboje z par. tutejszej

ZAPOWIEDZI 1

Lionel Mortimer Olivier Imbard, kawaler i AlexandraRose Anne Lydia Deleeuw, panna oboje  z par. tut.

Grzegorz Szymański, Karina A. Mosak, panna , oboje z par. tutejszej

Łukasz Puchalski, kawaler i  Aleksandra Sudnik, panna, oboje  z par. tutejszej

Mateusz Dubowski, kawaler i Agnieszka I. Smolińska, panna , oboje z par. tut.

Tadeusz H. Epsztein, kawaler z par. tut. i Antonina Grądzka, panna z par. św. Michała w Warszawie

Łukasz Kaczorowski, kawaler z par. tut. i Katarzyna Sawicka, panna z par. w Łukowie

Narzeczonych otoczmy modlitwą, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.