Aktualności

Ogłoszenia parafialne (26 czerwca 2022)

 

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

26 czerwca 2022 r.

 • Od niedzieli 3 lipca przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 • Dzisiaj Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie  o godz. 15.00.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 19.00.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • W środę obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust zupełny dla posługujących się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub biskupa przy spełnieniu pozostałych warunków. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. W tym dniu zbieramy tacę na daninę św. Piotra, dzieła , które prowadzi papież Franciszek.
 • We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
 • I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i różaniec o pokój. Dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00 (adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu). O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.
 • W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej. Nie będzie spotkania Żywego Różańca po Mszy św.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie złych skutków pandemii, o zdrowie duszy i ciała o pokój na Ukrainie. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Z woli kard. Kazimierza Nycza, naszego arcybiskupa, w naszej parafii nastąpią zmiany personalne wśród naszych księży. Ksiądz Jarosław Kotula został  mianowany proboszczem parafii na Młocinach a do nas przyjdzie ks. Piotr Rymuza, wikariusz par. Najśw. Zbawiciela w Warszawie.
 • Dziękujemy za ofiary , także te wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.

ZAPOWIEDZI 2.

Krzysztof J. Czapla, kawaler z Kielc i Magdalena M. Mendryk, panna z par. tut.

Bartosz J. Jeglewski, kawaler i Karolina A. Aksamit, panna, oboje z par. tut.

ZAPOWIEDZI 1.

Filip M. Zymer, kawaler i Anna M. Zając, panna, oboje z par. tutejszej

Miłosz Heliński, kawaler i Kinga Soroka, panna, oboje z par. tutejszej

Damian S. Okrutny, kawaler i Blanka Duczkowska, panna, oboje z par. tutejszej

Narzeczonych otoczmy modlitwą, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.