Aktualności

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

19 czerwca 2022 r.

 • Koronka do Miłosierdzia Bożego  będzie  o godz. 15.00.
 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele po Mszy św. o godz. 19.00.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • W piątek zapraszamy na Wieczór dla Jezusa. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 20.00, po niej wspólna adoracja do godz. 22.00.
 • Msza św. wypominkowa za naszych zmarłych w sobotę o godz. 18.00.
 • Ks. Jarosław Kotula został mianowany proboszczem par. na Młocinach, Msza św. dziękczynna za jego posługę w naszej parafii będzie w poniedziałek 20 czerwca o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie te wspólnoty, w których posługiwał ks. Jarek. Zebrana kolekta, ofiara w czasie Mszy św. będzie przeznaczona do dyspozycji ks. Jarka.
 • W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Akt oddania na każdej Mszy św. W tym dniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 • MSZA ŚW. NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 ODBĘDZIE SIĘ WE CZWARTEK 23 CZERWCA O GODZINIE 18:00 w dolnym kościele. Podczas tej mszy, kończącej również Oktawę Bożego Ciała, poświęcone zostaną wianki, symbol ludzkiej pracy i darów Boga. Wspólne wicie wianków z przyniesionych ziół, odbędzie się we środę 22 czerwca,  w godzinach 17-20 w budynku Instytutu. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Będziemy opowiadać o tej zapomnianej polskiej tradycji oraz o właściwościach i tajemnicach ziół.
 • W sobotę 25 czerwca o godzinie 12:00 odbędzie się uroczystość upamiętnienia kpt. Emánuela Korompay – Węgra, który wybrał Polskę jako swoją Ojczyznę i zginął jako oficer Wojska Polskiego w Katyniu w 1940 r. Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, który następnie w Panteonie Wielkich Polaków poświęci tablicę upamiętniającą kpt. Korompaya i urnę z ziemią katyńską.
 • Od niedzieli 3 lipca przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele i święta nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o pokój , zdrowie duszy i ciała w dni powszednie po wieczornej Mszy św.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Z woli kard. Kazimierza Nycza, naszego arcybiskupa, w naszej parafii nastąpią zmiany personalne wśród naszych księży. Ksiądz Jarosław Kotula został  mianowany proboszczem parafii na Młocinach a do nas przyjdzie ks. Piotr Rymuza, dawny wikariusz par. Najśw. Zbawiciela w Warszawie.
 • Nasz świątynny zespół wokalno-instrumentalny CANTICUM GRATIORUM cały czas jest otwarty na nowych chórzystów i instrumentalistów. Zespół śpiewał w Boże Ciało. Zapraszamy nowych chórzystów i muzyków. Kontakt jest na podstronie chóru.
 • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.

ZAPOWIEDŹ 2.

Karol Berner, kawaler z par. tutejszej i Natalia Fabrowicz, panna z par. w Orszymowie

ZAPOWIEDZI 1

Krzysztof J. Czapla, kawaler z Kielc i Magdalena M. Mendryk, panna z par. tut.

Bartosz J. Jeglewski, kawaler i Karolina A. Aksamit, panna, oboje z par. tut.

Narzeczonych otoczmy modlitwą, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.