Aktualności

Ogłoszenia parafialne (02.10.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA DWUDZIESTĄ SIÓDMĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o 15.00 a w tygodniu po Mszy świętej wieczornej ok. 18.35. Wyjątek w sobotę, 8 października – o 11.15. Dzieci zapraszamy codziennie, ale szczególnie w środy i piątki.
 • W tym tygodniu Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca. Wspólna adoracja – Godzina Święta w czwartek. W piątek okazja do spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Dodatkowa Msza święta o 20.00, a po niej adoracja do godz. 1.00. Od 21.00 zapraszamy do wspólnej adoracji różańcowej, prowadzonej przez poszczególne grupy parafialne. Do tej modlitwy zapraszamy wszystkich! O 21.00 część radosna różańca, o 22.00 – światła, o 23.00 – bolesna, a o północy – chwalebna.
 • Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które od 27 września 2022 odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek o 20.00 w górnym kościele, w Kaplicy Maryjnej.
 • We wtorek, 4 października rozpocznie się kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30 w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie.
 • 2 października w godz. 9.00–14.00 w namiocie przy Świątyni będziemy zbierali mleko modyfikowane dla dzieci do  2. roku życia. Mleko zostanie przekazane dla dzieci w Kamerunie. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. 
 • Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w drugą sobotę miesiąca, 8 października o 10.50 na „Spotkanie z Maryją” – wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlitwę różańcową z rozważaniami.
 • Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na spotkania w oratorium w czwartek w godz. 18.00–19.30. „Lewandowskiego w Polsce znają wszyscy. Czasem nie używa się jego nazwiska, bo samo imię wystarczy. Wszyscy doskonale wiedzą o kogo chodzi, choć Robertów w Polsce są dziesiątki tysięcy. Ale taki jest tylko jeden”. Tę i inne niezwykłe historie o piłkarzach wszech czasów, o ich uporze, ciężkiej pracy i żelaznej konsekwencji oraz wygranych marzeniach opowie Wam autorka serii bestsellerów dla dzieci i młodzieży Yvette Żółtowska-Darska. To nie jest spotkanie tylko dla chłopców! Zapraszamy również dziewczynki! Dla każdego uczestnika oratorium niespodzianka. Mundial już w listopadzie więc naprawdę warto! W celu możliwości oszacowania ilości książek uprzejmie prosimy o zapisy na adres email: laczynasparafia@gmail.com
 • Po wakacyjnej przerwie pracę wznowił chór parafialny Canticum Gratiorum.  Szczegóły są na stronie parafialnej.
 • Zapisy do ministrantów uczniów od klasy IV szkoły podstawowej u ks. Piotra Powałki, a do bielanek zaprasza ks. Elia i ks. Marcin.
 • W najbliższy piątek, 7 października pierwsze spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego Ryba. Rozpoczęcie Mszą świętą w Świątyni o 20.00, dalsza część spotkania w budynku Instytutu Jana Pawła II. Zapraszamy studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat.
 • Policja przestrzega przed oszustami, którzy podają się za policjantów lub informują o wypadku, któremu podobno miała ulec bliska osoba, by wyłudzić pieniądze. Funkcjonariusze Policji, jak rownież innych instytucji dbających o bezpieczeństwo mieszkańców, nigdy nie zwracają się o udostępnienie pieniędzy na rzecz podejmowanych przedsięwzięć.

 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00 , 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Centrum Opatrzności Bożej zaprasza do kawiarenki przy namiocie, gdzie będzie można napić się dobrej kawy i spędzić jeszcze razem ten niedzielny czas.
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej