Aktualności

Kuchnie świata – Ukraina

Nie sposób spisać
wszystkie specjały
bo jak widzicie
wybór był niemały.

Pierogów u Olenki
Bogata oferta
Dała raz spróbować
Każdy z nas pamięta.

W czwartek budynek Instytutu Papieża Jana Pawła II został oblężony przez wyposażoną w wałki armię młodych MasterChefów z Olenką na czele. Nie chodziło jednak o kuchenne rewolucje, ale o poznanie sekretu pysznych ukraińskich pierogów. Najpierw ugniataliśmy, potem wałkowaliśmy, potem wykrawaliśmy, następnie lepiliśmy, żeby na koniec ugotować kolorowe pierogi, które pałaszowaliśmy, aż nam się „uszy trzęsły”, niektórzy nawet wzięli na wynos… Ksiądz Proboszcz również nie omieszkał wpaść na degustację i wystawił naszym młodym kucharzom same najwyższe noty. Takie cuda to tylko w naszej Parafii.

A ciekawe czy wiecie dlaczego nasze pierogi były takie czerwone, takie żółte i takie zielone?

W czwartek 27 października br. zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w ramach oratorium w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Startujemy o 17.00. Weźcie coś smacznego do jedzenia, zapakujcie dobry nastrój, a resztę zostawcie nam.

Więcej zdjęć na >> oficjalnym profilu naszej parafii na FB!