Aktualności

Ogłoszenia parafialne (30.10.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA TRZYDZIESTĄ PIERWSZĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 • We wtorek w Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte według porządku niedzielnego. Modlitwa za zmarłych i wypominki w trakcie procesji za zmarłych, po Mszy świętej o 19.00. Nie ma nabożeństwa o 15.00. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy w czasie wypominek za zmarłych.
 • W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Procesyjna modlitwa wypominkowa za zmarłych będzie połączona z różańcem po Mszy świętej o 18.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. 
 • Wspólnota Św. Szarbela zaprasza w najbliższą środę (2 listopada) o 20.00 na Mszę świetą.
 • Przyjmujemy wypominki za zmarłych, za których Msze święte będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o 18.00. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wyczytywanie imion 1 i 2 listopada po wieczornych Mszach świętych oraz przed sobotnimi Mszami.
 • Za nawiedzenia cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami. Są nimi: spowiedź sakramentalna lub bycie w stanie łaski uświęcającej, przyjęcie tego dnia Komunii Świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu. Ponadto, odpust zupełny przy zachowaniu tych samych warunków można uzyskać za nawiedzenie kościoła lub kaplicy w uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny oraz odmówienie modlitwy “Ojcze nasz” i “Wierzę w Boga”. Odpust to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Bez spełnienia któregoś z wymienionych warunków odpust ma charakter cząstkowy, a nie zupełny.
 • Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe w niedzielę o 15.00, a w tygodniu kontynuujemy modlitwę różańcową po Mszy świętej wieczornej około godziny 18.35. Dzieci zapraszamy codziennie, ale szczególnie w środy i piątki.
 • W Pierwszy Czwartek Miesiąca zapraszamy na 18.00 na Mszę świętą w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej różaniec i Godzina Święta, czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • W Pierwszy Piątek Miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od 17.00. Po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe. Dodatkowa Msza święta o 20.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do 22.00 (adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu). W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty do 20.00. O Pierwszym Piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.
 • W Pierwszą Sobotę Miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o 10.50.
 • W Pierwszą Sobotę po Mszy świętej o 12.00 zapraszamy na comiesięczne spotkanie formacyjne członków Wspólnoty Żywego Różańca w kaplicy Najświętszego Sakramentu. 
 • Wspólnota mam zaprasza na spotkania młode mamy z dziećmi w każdy wtorek o 10.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II.
 • Pragniemy w niedzielę 6 listopada zaprosić naszych parafian na Synod Parafialny. Chcemy kontynuować refleksję nad funkcjonowaniem naszej parafii. Pragniemy zastanowić się wspólnie m.in. nad przesunięciem godziny wieczornej Mszy świętej w tygodniu, utworzeniu nowych zespołów parafialnych lub innych inicjatyw, które pojawiły się w ankietach synodalnych. Zapraszamy w niedzielę 6 listopada po Mszy świętej za parafian o 12.00 do dolnego kościoła.
 • W dniu 3 listopada w godz. 18.00 – 19.30 zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkie dzieci na ponowne spotkanie z autorką bestsellerów dla dzieci i młodzieży Yvette Żółtowską-Darską. Podczas spotkania prezentowana będzie najnowsza książka autorki pt.: „Oni są super!”, czyli 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie. Spotkanie odbędzie się w Sali II budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Dla każdego uczestnika spotkania przewidziana książka z osobistą dedykacją autorki. W celu możliwości oszacowania ilości książek do rozdania uprzejmie prosimy o zapisy na adres e-mail: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkich Parafian do wzięcia udziału w największym,  międzypokoleniowym przedsięwzięciu teatralnym w historii Miasteczka Wilanów – „Jasełka po raz 2023”, które odbędą się 8 stycznia 2023 w Świątyni Opatrzności Bożej. Przedstawienie będzie miało cel charytatywny. Podczas przedstawienia będziemy zbierać środki finansowe na wybrane chore dziecko z Wilanowa. Zapraszamy przedszkolaki, młodzież szkolną, studentów, dorosłych i seniorów. Każdemu gwarantujemy rolę. Potrzebujemy armii zastępów niebieskich i taką samą liczbę pastuszków, które przybędę witać narodzone Dziecię. Poszukujemy również osób, które pomogą przy organizacji kostiumów dla aktorów oraz przy tworzeniu elementów scenografii. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia na adres: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” gorąco zachęca wszystkich uczniów klas 8 do przyłączenia się do coraz prężniej działającej grupy młodego wolontariatu. Podpisujemy zaświadczenia o odbyciu wolontariatu. Zgłoszenia prosimy kierować na laczynasparafia@gmail.com 
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” gorąco zachęca do przyłączenia się do grupy Nordic Walking, która spotyka się w każdy czwartek o 19.30 pod budynkiem Instytutu Papieża Jana Pawła II. Istnieje również możliwość wypożyczenia kijków na czas treningu. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w spacerze na laczynasparafia@gmail.com
 • Duszpasterstwo Akademickie Ryba zaprasza studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat na spotkania formacyjne w każdy piątek o 20.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u ks. Piotra Rymuzy i na stronie https://www.facebook.com/duszpasterstworyba

 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00 , 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Centrum Opatrzności Bożej zaprasza do kawiarenki przy namiocie, gdzie będzie można napić się dobrej kawy i spędzić jeszcze razem ten niedzielny czas.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej