Aktualności

Ogłoszenia parafialne (05.11.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA TRZYDZIESTĄ DRUGĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 • Pragniemy dziś zaprosić naszych parafian na Synod Parafialny. Chcemy kontynuować refleksję nad funkcjonowaniem naszej parafii. Pragniemy zastanowić się wspólnie m.in. nad przesunięciem godziny wieczornej Mszy świętej w tygodniu, utworzeniu nowych zespołów parafialnych lub innych inicjatyw, które pojawiły się w ankietach synodalnych. Zapraszamy dziś, w niedzielę 6 listopada po Mszy świętej za parafian o 12.00 do dolnego kościoła.
 • Przyjmujemy jeszcze wypominki za zmarłych, za których Msze święte będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o 18.00. Imiona będą wyczytywane przed Mszą. Wypominki przyjmowane są w zakrystii lub kancelarii.
 • Za nawiedzenia cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami. 
 • W następną niedzielę (13 listopada) przypada Światowy Dzień Ubogiego, dzień solidarności z kościołem prześladowanym. W naszej Świątyni odbędzie się zbiórka Caritas dla osób potrzebujących po każdej Mszy świętej.
 • W piątek, 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pierwsza Msza święta o 10.00 będzie w intencji Ojczyzny z udziałem władz państwowych. Pozostałe Msze święte o 12.00 i wyjątkowo o godzinie 19.18 – zaprosiliśmy wszystkich naszych darczyńców w Polsce i za granicą, abyśmy zjednoczyli się w modlitwie za Ojczyznę o godzinie przypominającej rok odzyskania przez Polskę niepodległości. Różaniec tego dnia będzie przed wieczorną Mszą – o 18.45.
 • W piątek zapraszamy także na koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt. Requiem dla świata o 17.00.
 • W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ksiądz Kardynał udzielił na ten dzień dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę, 12 listopada o 15.00 odbędzie się pogrzeb Prezydentów Rzeczypospolitej na Uchodźstwie w Panteonie. Na pogrzeb zapraszamy także naszych parafian. 
 • Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji małżeństw będących w kryzysie, która odbywa się w drugie środy miesiąca podczas Mszy świętej wieczornej. 
 • Przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej są cotygodniowe niedzielne Msze święte o 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Katecheza dla dzieci jest zaplanowana na niedzielę 19 listopada. Spotkanie tylko dla rodziców w środę 23 listopada o 19.30. 
 • Duszpasterstwo Akademickie Ryba zaprasza pary i narzeczeństwa do grupy formacyjnej „Wino”, która stanowi formę rocznego kursu przedmałżeńskiego i zaproszenie do tworzenia wspólnoty po jego zakończeniu. Spotkania będą odbywać się dwa razy w miesiącu. Pierwsze w poniedziałek, 7 listopada o 19.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. W związku ze Świętem Niepodległości w tym tygodniu nie będzie studenckiego spotkania formacyjnego w piątek.
 • Wspólnota Mam zaprasza na spotkania młode mamy z dziećmi w każdy wtorek o 10.00 w budynku Instytutu.
 • W czwartek, 10 listopada w godzinach od 18.00 do 19.30 Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkie dzieci na oratorium podczas, którego przygotujemy skórkowe kotyliony na przypinkach na Święto Niepodległości. Zajęcia poprowadzi niesamowicie kreatywna Julia Kutra – absolwentka Wydziału Wzornictwa na ASP w Warszawie, współtwórczyni książek, gier planszowych i zestawów kreatywnych. W celu właściwego oszacowania ilości produktów niezbędnych do przygotowania kotylionów, uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału dziecka w warsztatach na laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkich Parafian do wzięcia udziału w największym,  międzypokoleniowym przedsięwzięciu teatralnym w historii Miasteczka Wilanów – „Jasełka po raz 2023”, które odbędą się 8 stycznia 2023 w Świątyni Opatrzności Bożej. Przedstawienie będzie miało cel charytatywny. Podczas przedstawienia będziemy zbierać środki finansowe na wybrane chore dziecko z Wilanowa. Zapraszamy przedszkolaki, młodzież szkolną, studentów, dorosłych i seniorów. Każdemu gwarantujemy rolę. Potrzebujemy armii zastępów niebieskich i taką samą liczbę pastuszków, które przybędę witać narodzone Dziecię. Poszukujemy również osób, które pomogą przy organizacji kostiumów dla aktorów oraz przy tworzeniu elementów scenografii. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia na adres: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” gorąco zachęca wszystkich uczniów klas 8 do przyłączenia się do coraz prężniej działającej grupy młodego wolontariatu. Podpisujemy zaświadczenia o odbyciu wolontariatu. Zgłoszenia prosimy kierować na laczynasparafia@gmail.com 

 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00 , 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Centrum Opatrzności Bożej zaprasza do kawiarenki przy namiocie, gdzie będzie można napić się dobrej kawy i spędzić jeszcze razem ten niedzielny czas.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej