Aktualności

Ogłoszenia parafialne (13.11.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA TRZYDZIESTĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 • W tym tygodniu wprowadzamy na stałe Mszę świętą w piątek o 20.00 w Kaplicy Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o 18.00 będzie różaniec i możliwość adoracji w ciszy Najświętszego Sakramentu do Mszy o 20.00. To realizacja jednego z postulatów naszego Synodu Parafialnego z ubiegłej niedzieli.
 • Dziś, 13 listopada obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogiego i XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Również w naszej Świątyni odbywa się zbiórka dla osób potrzebujących – Wolontariuszy spotkają Państwo przy wyjściu z Kościoła. Bóg zapłać za każdy gest dobroci i hojność.
 • Przyjmujemy jeszcze wypominki za zmarłych, za których Msze święte będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o 18.00. Imiona będą wyczytywane przed Mszą. Wypominki przyjmowane są w zakrystii lub kancelarii.
 • Przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej są cotygodniowe niedzielne Msze święte o 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Katecheza dla dzieci jest zaplanowana na niedzielę 20 listopada. Spotkanie tylko dla rodziców w środę 23 listopada o 19.30. 
 • Pragniemy w niedzielę 4 grudnia zaprosić naszych parafian na kolejne spotkanie w ramach Synodu Parafialnego. Chcemy kontynuować refleksję nad funkcjonowaniem naszej parafii w wymiarze duchowym i zewnętrznym. Pragniemy zastanowić się wspólnie m.in. nad inicjatywami, które pojawiły się w ankietach synodalnych. Zapraszamy w niedzielę 4 grudnia po Mszy świętej za parafian o 12.00 do dolnego kościoła.
 • Wspólnota Mam zaprasza na spotkania młode mamy z dziećmi w każdy wtorek o 10.00 w budynku Instytutu.
 • Duszpasterstwo Akademickie Ryba zaprasza studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat na spotkania formacyjne w każdy piątek o 20.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u ks. Piotra Rymuzy i na stronie https://www.facebook.com/duszpasterstworyba
 • W czwartek, 17 listopada w godzinach od 18.00 do 19.30 zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkie dzieci do Oratorium. Tym razem szykujemy niespodziankę! Przyjdźcie i dowiedźcie się jaką. Uprzejmie prosimy o zapisy na adres e-mail: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” serdecznie zaprasza w przyszłą niedzielę, 20 listopada po Mszy świętej o 12.00 na koncert pieśni i poezji patriotycznej „Myśląc Ojczyzna”. Będzie okazja na chwilę przenieść się w czasie i zasiąść w saloniku emigracji polskiej, pośpiewać pieśni patriotyczne oraz posłuchać poezji niepodległościowej.
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” gorąco zachęca do przyłączenia się do grupy Nordic Walking, która spotyka się w każdy czwartek pod budynkiem Instytutu Papieża Jana Pawła II. Najbliższe spotkanie w czwartek 17 listopada o 20.00. Jest okazja do wspólnego spaceru i rozmowy. Istnieje również możliwość wypożyczenia kijków na czas treningu. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w spacerze na laczynasparafia@gmail.com
 • W sobotę 3 grudnia o 19.00 zapraszamy na koncert  Marcina Stycznia wraz z zespołem. Muzyk zagra i zaśpiewa utwory z płyty „Święci”. To 14 portretów świętych i błogosławionych stworzonych przez pieśniarza, kompozytora i autora tekstów Marcina Stycznia. Wśród nich: św. Brat Albert, św. Szarbel, św. Jan od Krzyża, św. Jadwiga Królowa, św. Jadwiga Śląska, św. Franciszek z Asyżu, św. Ignacy Loyola, św. o. Pio, św. Maksymilian Kolbe, bł. Jerzy Popiełuszko, bł. kard. Stefan Wyszyński, św. Jan Paweł II, św. Faustyna, bł. Michał Giedroyć.
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkich Parafian do wzięcia udziału w największym,  międzypokoleniowym przedsięwzięciu teatralnym w historii Miasteczka Wilanów – „Jasełka po raz 2023”, które odbędą się 8 stycznia 2023 w Świątyni Opatrzności Bożej. Przedstawienie będzie miało cel charytatywny. Podczas przedstawienia będziemy zbierać środki finansowe na wybrane chore dziecko z Wilanowa. Zapraszamy przedszkolaki, młodzież szkolną, studentów, dorosłych i seniorów. Każdemu gwarantujemy rolę. Potrzebujemy armii zastępów niebieskich i taką samą liczbę pastuszków, które przybędę witać narodzone Dziecię. Poszukujemy również osób, które pomogą przy organizacji kostiumów dla aktorów oraz przy tworzeniu elementów scenografii. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia na adres: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” gorąco zachęca wszystkich uczniów klas 8 do przyłączenia się do coraz prężniej działającej grupy młodego wolontariatu. Chcesz fajnie i pożytecznie spędzić czas,  poznać wesołych i pozytywnie nakręconych na pomaganie rówieśników – zgłoś się do nas. Nasze spotkania to również wspólne spędzanie wolnego czasu, tj. wspólne oglądanie filmów, wypady na pizzę i do kina – z nami nie da się nudzić. Podpisujemy zaświadczenia o odbyciu wolontariatu. Zgłoszenia prosimy kierować na laczynasparafia@gmail.com 

 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Centrum Opatrzności Bożej zaprasza do kawiarenki przy namiocie, gdzie będzie można napić się dobrej kawy i spędzić jeszcze razem ten niedzielny czas.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej