Aktualności

O życiu duchowym dla studentów

W piątek, 25 listopada o 20.00 zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Akademickiego Ryba na warszawskim Wilanowie.

Czym różni się religijność od duchowości? Jakie są oznaki zdrowej duchowości? Czym objawia się patologiczna religijność? Jak duchowo dojrzewać? Jak problemy duchowe wpływają na codzienne życie?

Te i inne pytania będą kanwą naszego spotkania, które jak zwykle rozpoczniemy w budynku Instytutu Jana Pawła II. W części modlitewnej kilka słów na temat adwentu, który rozpoczniemy już niebawem i medytacja Słowa Bożego. Później część konwersatoryjna. Będzie rozmowa w grupach, która pomoże nam się lepiej poznać, a po niej konferencja, którą wygłosi ks. Piotr Rymuza. Będzie też okazja do zadawania pytań i wspólnej dyskusji. Chętni będą mogli zostać dłużej, by po prostu być razem.

Zachęcamy do zapraszania znajomych. Spotkanie jest dedykowane studentom i ludziom młodym w wieku 18–26 (czyli zapraszamy także maturzystów!). 

>> Wydarzenie na FB
>> Profil duszpasterstwa na FB