Aktualności

Patriotyczne śpiewanie

„Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć” – Oskar Kolberg.

Patriotyczne śpiewanie zrodziło się z potrzeby serca…Spotykaliśmy się w niedzielę wielopokoleniowo, by wspólnie przeżywać historię Polski, opisaną w pieśniach, piosenkach i wierszach patriotycznych. Spotkaliśmy się w naszej małej ojczyźnie, w naszej parafii, bo ona nas łączy i było to widać w każdym zakątku Świątyni. Wyśpiewaliśmy i wyrecytowaliśmy naszą radość z ofiarowanej nam wolności. Było tak rodzinnie, tak patriotycznie, że w trakcie wspólnego śpiewania hymnu Polski łzy wzruszenia same napłynęły wszystkim do oczu, a to niedzielne popołudnie należy uznać za preludium do tego, co możemy jeszcze razem zrobić i przekazać światu.

Wielkie podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że tak wszystko pięknie zagrało w naszej Świątyni, tj. dla niebiańskich głosów z Chóru Canticum Gratiorum, dla niezwykłych i wyjątkowych Nutek Opatrzności, dla niesamowitej Diakonii Muzycznej, kłaniamy się nisko również zjawiskowej Dominice Kasprzyckiej-Gałczyńskiej oraz naszym małym Recytatorom, tj. Majce Andrzejczuk, Antkowi Chadaj, Oli i Magdzie Piórkowskim oraz Julce Twardowskiej.

Dziękujemy Zespołowi „Łączy Nas Parafia” za pomysł i organizację całego przedsięwzięcia, w tym szczególne podziękowania dla młodych Wolontariuszy z klasy 8C SP400, którzy bardzo zaangażowali się w realizację tego wydarzenia.

Więcej zdjęć na >> oficjalnym profilu naszej parafii na FB!