Aktualności

O wierze z przymusu dla studentów

W piątek, 13 stycznia o 20.00 zapraszamy na pierwsze w nowym roku kalendarzowym spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Akademickiego Ryba na warszawskim Wilanowie.

Co to znaczy, że wiara jest łaską? Czy można nie mieć tej łaski? Co o tym decyduje? Czy można wiarę stracić? Czy można komuś wiarę odebrać? Jaka jest rola chrztu w życiu wiary? Dlaczego chrzcimy dzieci?

Te i inne pytania będą kanwą naszego spotkania, które rozpoczniemy od wspólnych nieszporów w budynku Instytutu Jana Pawła II. Później część konwersatoryjna. Będzie rozmowa w grupach, która pomoże nam się lepiej poznać, a po niej konferencja, którą wygłosi ks. Piotr Rymuza. Będzie też okazja do zadawania pytań i wspólnej dyskusji. Chętni będą mogli zostać dłużej, by po prostu być razem.

Zachęcamy do zapraszania znajomych. Spotkanie jest dedykowane studentom i ludziom młodym w wieku 18–26 (czyli zapraszamy także maturzystów!).

>> Wydarzenie na FB
>> Profil duszpasterstwa na FB