Aktualności

Ogłoszenia parafialne (29.01.2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA CZWARTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ A

 • Koronka do Miłosierdzia Bożego dziś o 15.00.
 • Wspólnota Św. Szarbela zaprasza w najbliższą środę o 20.00 na Mszę świętą.
 • W czwartek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tego dnia tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Msze święte o 7.00, 12.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic tylko na początku każdej Mszy.
 • 2 lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich podczas naszej modlitwy. Taca z Mszy świętych o 12.00 i 18.00 zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe. 
 • W Pierwszy Czwartek Miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę świętą w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta, czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rycerstwo Niepokalanej poprowadzi medytację na podstawie pism abp. Józefa Teodorowicza.
 • W Pierwszy Piątek Miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00 do 20.00. Po wieczornej Mszy świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja do Mszy o godz. 20.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 22.00 (Msza i adoracja w Kaplicy Najświętszego Sakramentu). O Pierwszym Piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.
 • W Pierwszą Sobotę Miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie członków Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50. Po Mszy świętej południowej spotkanie Kół Żywego Różańca.
 • Zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę parafialną do Rzymu, która odbędzie się  w dniach 28 kwietnia – 3 maja tego roku. Program znajduje się na stronie internetowej parafii. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Elii Callegarina.
 • Licealistów zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Młodzieżowego Ster w każdą niedzielę o godz. 17.00 w budynku instytutu Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u ks. Elii Callegarin i Ks. Piotra Rymuzy.
 • W piątki o 20.00 zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego Ryba w budynku Instytutu Jana Pawła II. Zapraszamy studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat.
 • Pragniemy w niedzielę 29 stycznia zaprosić naszych parafian na kolejne spotkanie w ramach Synodu Parafialnego. Chcemy kontynuować refleksję nad funkcjonowaniem naszej parafii w wymiarze duchowym i zewnętrznym. Pragniemy zastanowić się wspólnie m.in. nad inicjatywami, które pojawiły się w ankietach synodalnych. Zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy świętej za parafian o godz. 12.00 do dolnego kościoła.
 • 2 lutego (czwartek) w godz. 18.00–19.30 Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkie dzieci najpierw na Mszę świętą o 18.00 ze swoimi świecami, a potem do oratorium na spotkanie z Yvette Żółtowską-Darską. Tym razem poznamy bliżej legendę piłki nożnej – Ronaldo. Dla każdego uczestnika spotkania przewidziana książka z osobistą dedykacją autorki. W celu możliwości oszacowania ilości książek do rozdania prosimy o zapisy pod adresem e-mail: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza na spotkania grupy Nordic Walking. Najbliższe spotkanie już w czwartek, 2 lutego o 20.00 przed budynkiem Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zapisy: laczynasparafia@gmail.com
 • Drodzy Parafianie! Chcemy Was odwiedzić w Waszych domach, by pobłogosławić miejsce Waszego codziennego życia, wspólnie się pomodlić i po prostu lepiej się poznać. Wizyta jest okazją do rozmowy o Bogu, Kościele i funkcjonowaniu naszej parafii. Postaramy się odwiedzić wszystkich, którzy wyrażą taką wolę. Także tych, którzy swojego miejsca w Kościele jeszcze nie widzą, bądź nie rozumieją. Wizyty rozpoczniemy po Nowym Roku. Zainteresowanych wizytą prosimy o wypełnienie >> formularza zgłoszeniowego na naszej stronie. Obecnie zgłaszane domy będziemy odwiedzać po feriach szkolnych.

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się: na prośbę po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. W czasie trwania wizyt duszpasterskich, prosimy członków Kół Różańcowych i innych wspólnot parafialnych, o prowadzenie tej modlitwy w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 • Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Teraz intencje przyjmujemy do końca czerwca.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej