Aktualności

Zbiórka środków na pomoc Turcji i Syrii

W niedzielę 12 lutego po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek celem pomocy wszystkim poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Akcja jest organizowana w całej Polsce w odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski. Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze Caritas.

„Wobec ogromu cierpienia, jakie spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii, apeluję do wszystkich biskupów, księży, osób życia konsekrowanego i wiernych świeckich w Polsce o modlitwę za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie” – zaapelował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski.

W trzęsieniu ziemi zginęło na ten moment przynajmniej 24 tysiące osób, a blisko 100 tysięcy musiało opuścić swoje zniszczone lub uszkodzone domy.


Jak jeszcze można pomóc poszkodowanym?

  • wpłacając darowiznę przez stronę caritas.pl
  • wpłacając dowolną kwotę na konto nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem POMOC
  • wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)