Aktualności

Koncert „Pieśń o Bogu ukrytym”

Instytut Papieża Jana Pawła II, Zespół „Łączy Nas Parafia” oraz nasza parafia mają zaszczyt zaprosić na koncert z okazji 18. rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II Pieśń o Bogu ukrytym, który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w najbliższą sobotę – 1 kwietnia o 19.00.

W przededniu 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, na progu Wielkiego Tygodnia, pragniemy przypomnieć poezję Papieża w wykonaniu Marcina Stycznia i wrócić do uczuć, jakie towarzyszyły wszystkim Polakom w 2005 roku, gdy Papież odchodził do domu Ojca. Za doborem repertuaru przemawia fakt, że Karol Wojtyła od swoich młodzieńczych lat pisał utwory dramatyczne i poetyckie, które stanowią swego rodzaju medytacje o tajemnicy Boga objawiającego się człowiekowi. W 1946 roku na łamach „Głosu Karmelu”, wydawanego wówczas w Krakowie, młody seminarzysta z Wadowic opublikował anonimowo obszerną część swoich poematów, którym nadał tytuł Pieśń o Bogu ukrytym. Był to jego debiut poetycki. I do tej właśnie twórczości Papieża sięgnął artysta i pieśniarz Marcin Styczeń.

Honorowy Patronat nad koncertem objęli: Kazimierz Kardynał Nycz – Arcybiskup Metropolita Warszawski i Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego.