Aktualności

Ogłoszenia parafialne (02.04.2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MĘKI PAŃSKIEJ „PALMOWĄ” A

 • Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy świętej. Palmy rozprowadzają bielanki i ministranci, a ofiary zostaną przeznaczone na ich fundusz. 
 • Dodatkowa Msza święta dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych o 17.00.
 • Ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o 15.00.
 • W Wielkim Tygodniu spowiedź od poniedziałku do wtorku od 17.30 i w czasie Mszy wieczornej, a w środę w godz. 17.30–21.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 • Dodatkowa okazja do spowiedzi w Wielki Piątek, w który przypada w tym roku pierwszy piątek miesiąca w godz. 15.00-17.30.
 • Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. 
 • W piątki o 20.00 zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego Ryba w budynku Instytutu Jana Pawła II. Zapraszamy studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat. Następne spotkanie po Świętach Wielkanocnych.
 • Licealistów zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Młodzieżowego Ster w niedziele o godz. 17.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Następne spotkanie po Świętach Wielkanocnych.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

 • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o 19.00. Tego dnia nie ma innych Mszy świętych. Po Mszy o 19.00 adoracja Pana Jezusa w kaplicy przechowania (Ciemnica w Panteonie Wielkich Polaków) do 22.00. W tym dniu obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy. 
 • Wielki Piątek rozpoczniemy modlitwą poranną Kościoła: Ciemną Jutrznią i Godziną Czytań o 8.00. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Panteonie Wielkich Polaków. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 14.30, tak aby przy dwunastej stacji Drogi Krzyżowej – w godzinie śmierci Pana Jezusa – odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 • Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o 19.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie przez całą noc. Koronka do Miłosierdzia Bożego w nocy o godz. 3.00.  Prosimy o zapisywanie się na nocne dyżury adoracyjne przez >> formularz. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Grób Pański będzie w Panteonie Wielkich Polaków. Taca w czasie tej liturgii na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 • Wielką Sobotę rozpoczniemy również modlitwą poranną Kościoła: Ciemną Jutrznią i Godziną czytań o 8.00. W tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Postarajmy się znaleźć czas na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa. Koronka do Miłosierdzia Bożego i drugi dzień nowenny o 15.00 w dolnym kościele.
 • Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w Świątyni w godz. 9.00–16.00.
 • Wigilia Paschalna w sobotę o 20.00. Tą Mszą świętą rozpoczniemy obchód Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię przynosimy ze sobą świece na odnowienie obietnic chrztu.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30 (nie będzie Mszy świętej o 8.00). 
 • Msza święta w języku angielskim w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 18.00 (Mass in English on Resurrection Sunday at 18.00).

 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. W Wielką Sobotę nie będzie konferencji przedchrzcielnej.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji  o zdrowie duszy i ciała, a także o pokój dla świata. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej.
 • Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Teraz intencje przyjmujemy do końca września.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej