Aktualności

Zaproszenie na „Lolka”

„Tu w tym mieście w Wadowicach wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, studia się zaczęły i teatr się zaczął. Z synowskim oddaniem całuję próg domu rodzinnego, wyrażając wdzięczność Opatrzności Bożej za dar życia przekazany mi przez moich rodziców…” (ze spotkania Jana Pawła II z wadowiczanami w 1999 roku).

Z okazji 103. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – Parafia Opatrzności Bożej w Wilanowie, Zespół „Łączy Nas Parafia” oraz Instytut Papieża Jana Pawła II zapraszają na przedstawienie teatralne o dzieciństwie Karola Wojtyły pt.: „Lolek”, które odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej (w Panteonie Wielkich Polaków) 18 maja o godz. 19.00.  

Przeniesiemy się do 1920 roku, do Wadowic i odwiedzimy mieszkanie Emilii i Karola Wojtyłów. Dowiemy się dlaczego Karol stał się Lolkiem. Będzie również okazja poznać Żyda Chaima Bałamutha oraz dowiedzieć się kim była Pani Gruszczyńska i jakie kwiaty kochała Emilia Wojtyła. 

Spektakl w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii!